Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    89
Член од
29 септември 2013
Мислења
588
Поени од реакции
1.024
Ноу прешр Чеко
Автоматски споено мислење:

ЛАНДОООООООО :oleee:
 
Последно уредено:
Член од
1 март 2021
Мислења
32
Поени од реакции
52
Интересна трка али пак не ми се свиѓаше ова Хамилтон пак го спасува неговата среќа со црвеното знаме реално ќе беше преку сила 4то место без тоа. Макс победа е супер се гледа дека де конкурентни годинава да се надеваме да остане вака близу.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.120
Поени од реакции
11.211
*tin hat on*
Сударот на Ботас ми мавна Сингапур '08 флешбек
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
13.523
Поени од реакции
17.693
Многу среќа има Хамилтон, дефинитивно само што излетува овие праат карамбул
 
Член од
14 август 2010
Мислења
905
Поени од реакции
1.027
Како да не, после секоја трка истите коментари, многу среќа имал, како еднаш не си речите можда го бива појке од другите, и да немаше инцидент пак до второ ке стигнеше, реално тој имаше голема предност пред останатите и по промената на спојлер осми се врати и со нови гуми пак ке ги стигнеше, дури му се погоди и на тие пред него со инцидентот гуми нови сите да си сменат инаку полесно ке ги престасаше, јас баш би рекол дека немаше среќа денес Хамилтон, кога Макс почна да губи темпо и Хам рапидно го стигаше му се деси несреќна грешка инаку ке си победеше. Баш искусно без многу брзање ги престигнуваше сите, не од прва шанса туку од изградена позиција стрпливо по неколку круга демнење. Е ако имаше среќа тогаш на 3-4 круга пред крајот кога дојде до второ место, ке се десеше пак некој карамбол, сејфти кар, изгубена предност на Макс и при рестарт да го престигне за победа ама тоа е, немаше среќа.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
905
Поени од реакции
1.027
Со сејфти круг и Мазепин се враќа во ист круг
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.120
Поени од реакции
11.211
Како да не, после секоја трка истите коментари, многу среќа имал, како еднаш не си речите можда го бива појке од другите, и да немаше инцидент пак до второ ке стигнеше, реално тој имаше голема предност пред останатите и по промената на спојлер осми се врати и со нови гуми пак ке ги стигнеше, дури му се погоди и на тие пред него со инцидентот гуми нови сите да си сменат инаку полесно ке ги престасаше, јас баш би рекол дека немаше среќа денес Хамилтон, кога Макс почна да губи темпо и Хам рапидно го стигаше му се деси несреќна грешка инаку ке си победеше. Баш искусно без многу брзање ги престигнуваше сите, не од прва шанса туку од изградена позиција стрпливо по неколку круга демнење. Е ако имаше среќа тогаш на 3-4 круга пред крајот кога дојде до второ место, ке се десеше пак некој карамбол, сејфти кар, изгубена предност на Макс и при рестарт да го престигне за победа ама тоа е, немаше среќа.
Како ќе стигнеше до второ жити се ?
Кога успеа да се врати веќе беше 7ми, без питстоп. Додај уште 40 секунди на тоа, ќе беше премија за него и во бодови да заврши.
А тоа дека грешката е несреќна, не ме терајте да барам по стари теми што се зборувало за Ветел и Ботас за вакви грешки.

Едноставно напраи грешка под притисок и чисто сумњам дека ќе му биде само оваа до крај на сезона.
Автоматски споено мислење:

Со сејфти круг и Мазепин се враќа во ист круг
Само што немаше сејфти. Сејфти не излезе ради Хамилтон, тоа беше ради Ботас и Расел.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
905
Поени од реакции
1.027
Јас колку шо видов тој откако го одработи питстопот со замена на спојлер и гуми се врати осми а после тоа беше сударот за ред флаг кога повторно сите влегоа
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
76
Поени од реакции
95
Уште една феноменална трка на стартот од новата сезона во Ф1, престигнувања, инциденти и тесна борба за подиум до самиот крај, целосниот осврт на видеото подолу


 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.979
Поени од реакции
2.456
Сега пак кога го гледам неможам да проценам кој е крив може да се смета за рејсинг инцидент.
И Тото рече 60-40 било во поглед на тоа кој е крив ама не кажа за кој 60 за кој 40 :)

Хамилтон кажа направил грешка после долго време, си призна, тоа е тоа.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.367
Поени од реакции
9.552
Може и обратно да ја вртиме. Среќа за Макс што Хамилтон излета :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
13.523
Поени од реакции
17.693
Јако беше, ботас му покажа прст и овој го потапша по глава :D Иначе Ботас многу слаба трка, се гледа дека веќе излегол потенцијалот од него, исто и од Рикиардо, толку време возење тапа болид го направи своето, не е тој што беше. Еден Ландо го шиша.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom