Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    89

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.120
Поени од реакции
11.211
Јако беше, ботас му покажа прст и овој го потапша по глава :D Иначе Ботас многу слаба трка, се гледа дека веќе излегол потенцијалот од него, исто и од Рикиардо, толку време возење тапа болид го направи своето, не е тој што беше. Еден Ландо го шиша.
Ландо овие две трки, покажува многу поинаков менталитет, што не очекував дека го има.
Нека си продолжи дечкото. Свака част.

Во однос на Ботас, точно, слабо издание и вчера на квалификации и денес на трка, може не му лежи Имола, ама многу поверојатно е дека од тоа што Хамилтон е толку добар возач, не заприметуваме колку сите други се поблиску до Мерцедес сезонава.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.842
Поени од реакции
9.757
Може и обратно да ја вртиме. Среќа за Макс што Хамилтон излета :)
Ја коментирав ситуацијата после излетувањето. Мерцедесот беше побрз, штета што Перез реши да се изврти иначе ќе можевме да видиме што би се случило. Како и да е, Хамилтон е дефинитивно еден од најдобрите некогаш во овој спорт.Ваква психа на возач немам видено кај никого.Се надевам ќе потрае изедначеноста во сезонава
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
5.054
Поени од реакции
3.134
Јас колку шо видов тој откако го одработи питстопот со замена на спојлер и гуми се врати осми а после тоа беше сударот за ред флаг кога повторно сите влегоа
Да не си грешно видел ?! Ликот се шлапа у ѕид сам, си го зачука носот, искочи на стаза со штета фрчеа искри на сите страни и овие се учукаа.

И да е по твоето, пит ти е 30 секунди скоро со замена на нос, плус извртување и лазење до питот, више беше цел круг позади Макс, нели на рестарт го пуштија него со ресто компанија да го елиминираат тој еден круг што каснат.

Знам дека си фанбој и тешко ти е да прифатиш дека имаше среќа у гз денес, ама бидни еднаш реален. Се можам да прифатам, има квалитети и знаење за возач ама дека на гридов е возач што ептен го прати среќата и тоа е вистина. И сеа сите ја гледавме трката и не праиш ненормални дека немал среќа.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.367
Поени од реакции
9.552
Работата е што сите се фаќаат за среќата што ја имал Хамилтон после излетувањето и паѓањето на 9то место, по негова грешка нормално. Али никој не го гледа како несреќен момент самото тоа паѓање од 2ро на 9то место :) А реално, мислам дека ќе имаше јака борба со Макс што ќе беше интересно, тоа што го бараме повеќето, али тоа е што е.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
905
Поени од реакции
1.027
Може не видов добро ама фактот што во рестартот тргна осми не може да бил во ист круг со Мазепин
Не сум фанбој на Луис, али реално... тркачиште е.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.120
Поени од реакции
11.211
Работата е што сите се фаќаат за среќата што ја имал Хамилтон после излетувањето и паѓањето на 9то место, по негова грешка нормално. Али никој не го гледа како несреќен момент самото тоа паѓање од 2ро на 9то место :) А реално, мислам дека ќе имаше јака борба со Макс што ќе беше интересно, тоа што го бараме повеќето, али тоа е што е.
Грешка не е несреќен момент. Несреќен момент е му пукнала гума или му се сјебала нешто колата, нешто на што нема контрола. Извртување на кривина не е несреќен момент.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.367
Поени од реакции
9.552
Грешка не е несреќен момент. Несреќен момент е му пукнала гума или му се сјебала нешто колата, нешто на што нема контрола. Извртување на кривина не е несреќен момент.
Несреќен момент за него лично како тркач мислев. Да паднеш 7 позиции, несреќен момент е, како год да се десило тоа, по твоја или по туѓа грешка сеедно.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
905
Поени од реакции
1.027
А и Фетел кутриот не може ни со еден Строл чекор да фати
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
2.982
Поени од реакции
5.715
Ако има дефиниција за вгаз праено човечко битие тогаш дефинитивно е Хамилтон.

Можеш и како Дан Билзериан да се родиш, но ова е некое невозможно ниво.
Нек се угоде и во 2021.
Правиш грешка, одиш на 9то место, пет болиди се чукаат пред тебе, црвено знаме и стасуваш до 2ро.
Пу.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.981
Поени од реакции
2.456
Јако беше, ботас му покажа прст и овој го потапша по глава :D
About to get slapped :D

Screenshot 2021-04-18 202208.jpg

Расел рече дека он прво го опцул затоа овој среден прст му дава :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
11.839
Поени од реакции
11.647
Многу јаки 2 трки, само нека продолжи вака сезонава со еднакви РБ и Мерцедес. Се молев за 0,2/3 десетинки предност на Мерцедес во однос на РБ пред да почне сезоната, а тоа испадна уште подобро. Уште не ми се верува што гледам :icon_mrgr:

Иначе, Расел разочара со понашањево спрема Ботас, кај беше виновен за инцидентот па и се курчи згора на тоа.
За Фетел жал ме фати, што се не му се случи, а за ништо не беше крив :pos:

Рикиардо, Алонсо и Перез чиста дупка денес, ама затоа нивните колеги мада фака. Ландо многу позитивно ме изненадува, браво. Исто и Саинц не очекував дека ќе му парира на Леклерк. Мислам дека и побрз беше денес, ама 3 пати излета јбг :D

Ботас појма нема од претекнување т.е. дунда е да нападне. Освен Гасли кој имаше тотално промашена стратегија, не ми текнува дека успеа да помине некој друг. За разлика од него Хамилтон лаганица од 9то до 2ро за 15тина круга. Бруки.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.903
Поени од реакции
20.473
Огромен респект за Ландо, ептен ми се допаѓа како вози. Млад е има уште многу пред него. Ама исто ми се допаѓа како никој не го прокоментира тимското радио т.е. наредбата Рикиардо да застане за он да помине. Што ли ќе се случеше ако ова се десеше за Хамилтон или Леклерк? :D Не бидете серковци, критикувајте :D
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.120
Поени од реакции
11.211
Огромен респект за Ландо, ептен ми се допаѓа како вози. Млад е има уште многу пред него. Ама исто ми се допаѓа како никој не го прокоментира тимското радио т.е. наредбата Рикиардо да застане за он да помине. Што ли ќе се случеше ако ова се десеше за Хамилтон или Леклерк? :D Не бидете серковци, критикувајте :D
Ми се допадна „политичкиот пристап“ пасивно агресивен :D Не им побара речете му да се тргни, само рече „иам потенцијал за повеќе од ова ( you decide what you do with that information :D ) "
 

Kajgana Shop

На врв Bottom