Формула 1 - сезона 2020

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2020 ?


  • Вкупно гласачи
    89

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.057
Поени од реакции
2.616
Не ги прифаќаат од Мерцедес барањата на Хамилтон, ситуацијата е неизвесна.

Screenshot 2021-01-09 134441.jpg

 
Член од
19 март 2011
Мислења
11.869
Поени од реакции
11.729
Време е за непланирана пензија како Шумахер што имаше со Ферари во 2006 :zloo:
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.404
Поени од реакции
9.652
Не се знае што е вистина што шпекулација од муабетиве, али никој не може да биде над тимот и над брендот, а Мерцедес е... може и најголемиот бренд на планетава во моментов, поголем и од Гугл, Мајкрософт и се остало.
Со Германциве нема шала, кој сакаш биди ќе те чкртнат без око да им трепне. Ако решил да се убедува губи секако, ако е толку алчен нека добие клоца и нека си јаде муда после дека имал шанса историја да напише а се укакал како прав циган :D No to racism де, ова чисто така е зборот :D
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.057
Поени од реакции
2.616
Можда и медиумиве прават некоја драма за да им кликаме, ќе се натегаат вака и на крај ќе си потпише, тоа е моето мислење. Нема логика да не вози кога 100 пати претходнава сезона кажа дека е во животна форма.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.184
Поени од реакции
18.882
Па цел тим му го дудла подолго време веќе, го префарбаа болидот црн за да го поддржат тоа блм, носи прпаганда каде ќе појде. Штом до сега не му го продужиле договорот заглавиле кај парите и неговите барања па чекаат некој да попушти. Ќе видиме кој ќе биде тоа дали он или тимот.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.994
Поени од реакции
21.031
Ај некој нека ја затвори темава, нова ќе направам чисто и заради анкетата :D
Прв избор во анкетата да биде ФЕРНАНДО АЛОНСО!!!! :icon_mrgr:
Автоматски споено мислење:

Иначе....

 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.131
Поени од реакции
11.255
Прв избор во анкетата да биде ФЕРНАНДО АЛОНСО!!!! :icon_mrgr:
Автоматски споено мислење:

Иначе....

Хмм... чуден потег. Колку и да го неќам како човече, солидни резултати покажа Рено со него.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.057
Поени од реакции
2.616
Ставив "хаха" реакција за тоа со Алонсо и анкетата, а ова со Абитебул е стварно шок :eek:
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
262
Поени од реакции
238
Во меѓувреме Рено најавија дека Абитебул ќе си оди, а велите дека Бриаторе ќе се врака? Да не се врати на претседателска функција во Рено? :ROFLMAO:

Но не верувам дека би го официјализирале така, највероатно некоја споредна функција би добил. Советник или слично, доколку се враќа во Ф1.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
606
Поени од реакции
1.057
Автоматски споено мислење:

Навали народе.
Прв на анкетата само за @Комита Ултрас е Алонсо :D

И плс админс, некој да се затвори темава :cool:
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
9.758
Поени од реакции
22.515
Ај некој нека ја затвори темава, нова ќе направам чисто и заради анкетата :D
Ама pleeeaaase со убаво воведно мислење. :love:
Автоматски споено мислење:

Ооо, биднало. @Acid , @Bitcoin - нема модератор тука. Ве молам вие затворете ја темава.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.057
Поени од реакции
2.616
Овој богами добро се испржил, не ми е јасно како можеше да мисли дека ќе биде во состојба да вози на последната трка.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom