Формула 1 - сезона 2020

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2020 ?


  • Вкупно гласачи
    89
Член од
29 септември 2013
Мислења
608
Поени од реакции
1.066
Започнува тестирањето на новите болиди во Барселона. Искрено не знам дали е предвесник на нешто или само да ги слушнеме како брчат и колку ќе се брзи на право и на кривини. Го сакам Фетел и Ферари, ама јас пак мислам дека годинава Мерцедес и Хамилтон ќе доминираат,а дека борбата на Фетел ќе биде со Леклерк.
Можеби очекувавме повеќе, но очигледно 2021 е поважен проект, отколку 2020. :)

Се надевам дека ќе ужуваме во добри трки и оваа сезона. :cool:

Ии промена на планот за денеска во Ферари, Леклерк наместо на Фетел бидејќи не се чувствувал добро.


1582099625180.jpeg
1582099900451.png
1582101627437.png
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.440
Поени од реакции
19.428
Реново делува спремно да освојува шампионски титули
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
5.142
Поени од реакции
3.326


Што се изглупирале Рено со црнава боја...:popce:
Testing livery е не се луди да им рикне во Бахреин болидот
Автоматски споено мислење:

87272908_2708261199221329_3052200397025312768_o.jpg

Интересен дизајн на тунелите за воздух над седиштето
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2011
Мислења
11.886
Поени од реакции
11.808
Член од
16 мај 2010
Мислења
5.142
Поени од реакции
3.326
Не се никакво мерило овие тестови.
Look guys Cpt. Obvious has arrived.

Знаеме брату дека не се никакво мерило, си дискутираме за болидите и кој какви перформанси покажува на симулации. Ако не ти врати ни се пак у Март за ГП Мелбурн нема да ти се налутиме ние
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.440
Поени од реакции
19.428
Ваљда поконкурентни ќе бидат Вилијамс годинава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom