Формула 1 - сезона 2020

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2020 ?


  • Вкупно гласачи
    89
Член од
27 јуни 2020
Мислења
80
Поени од реакции
104
Време е да се разбудиме од зимскиот сон со ново ВИДЕО

Формула 1 на Македонски е назад во етерот овојпат ја отвараме сезоната со презентација на новиот болид на Мекларен Мерцедес, целото видео можете да го погледнете на линкот подолу


Поздрав цела Ф1 екипа на Кајгана Форум

 
Член од
14 август 2010
Мислења
928
Поени од реакции
1.081
Веке имаме нова тема за сезоната 2021 друже, во оваа не постираме повеке :свиркам:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom