Формула 1 - сезона 2020

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2020 ?


  • Вкупно гласачи
    89

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.057
Поени од реакции
2.616
Ландо има корона.
А на вести слушнав нешто размислувале да ја одложат првата трка во Австралија на 21-ви март :unsure:
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.404
Поени од реакции
9.652
Двете претицувања на Расел беа луди.

 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.057
Поени од реакции
2.616
Врвен е, нема збор. Неостварена желба ми е да вози за Ферари :D
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.404
Поени од реакции
9.652
Денеска 36 прави, Шумахер пред неколку дена 52, на исти години по 7 титули освоија. Сезонава може да му биде прва и последна шанса за 8ма титула, нека го потпише јебениот договор му ебам циганскиот :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom