Формула 1 - сезона 2020

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2020 ?


  • Вкупно гласачи
    89
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
џибериве со игриците богами здосадија, па оние на официјалната страна таа дно соджина ја објавуваат, факинг ландо да го гледам како се глупира пред камера
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
џибериве со игриците богами здосадија, па оние на официјалната страна таа дно соджина ја објавуваат, факинг ландо да го гледам како се глупира пред камера
Welcome to 2020

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Интересна трка има моментално меѓу Леклер и Албон на виртуелното ГП на Интерлагос, цело време се јадат, Ландо 9-ти.
 
Член од
30 август 2009
Мислења
578
Поени од реакции
211
Себ првата понуда ја одбил, а најверојатно добил и втора понуда, повеќегодишна. Последниве недели се спомнуваа многу Рикиардо и Саинц за неговото место.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
Себ првата понуда ја одбил, а најверојатно добил и втора понуда, повеќегодишна. Последниве недели се спомнуваа многу Рикиардо и Саинц за неговото место.
Немаше Рикиардо клаузула во случај на понуда од Ферари да може слободно да си иде од Рено? Саинц не верувам дека би ризикувал од исти болиди со Ландо во Мекларен да бидне втора виолина во Ферари а Рикиардо мислам дека би сакал шанса да се јаде со овие горе, Рено не верувам дека ке можат да направат болид уште 2-3 години за атак на врвот
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Why am I not shocked?

Danny Ric, идеме.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.173
Поени од реакции
15.984
Пу штета.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Се надевам дека нема да се пензионира, голема загуба за спортот ќе биде ако се повлече Себ толку рано.
Иначе излгеда Ферари не сакале да му дадат 3 годишен договор, парите не биле проблем според изјавата на Ветел.

Ако не се пензионира би сакал да го видам во Мекларен следна сезона, почнаа да заличуваат на тим и плус од 2021 се со Мерцедес мотор.
Ред Бул би било идеално ама не верувам дека ќе сакаат да растураат мир во куќа, таман си се со Макс како лидер и Албон како number 2 driver.
Хамилтон - Ветел teammates во Мерцедес? :zloo:
Рено? :pos::pos:
Кими и Себ во Алфа :love:
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Должината на договорот и најверојатно тоа што немало повеќе да е прв возач во тимот се причините за заминувањето.
Жално што не успеа да земе титула со нив, но тоа е.
Јас би сакала да оди во Мерцедес или Ред Бул. Во РБ освен ако Макс не замине ќе биде втор возач, нема шанси пред Макс некој да има предност.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
790
Поени од реакции
1.581
Јас си се изнаплакав од ко прочитав сабајлево.... Не знам шо толку тешко ми падна, ама вака ко ќе размислам искрено да направи и лични грешки Себ низ годиниве, ама Ферари 80% гомца испаднаа ( болидот не чини, не смениле добро пнеуматици, глупа стратегија, стабилност 0)
Накрај на ден, навистина го сакам Себ и би било огромна штета да се пензионира.
Дека ке го гледаме со Кими во Алфа, сигурно нема, Мерцедес уште помала шансата, останува некако Мекларен или Рено, ама и за таму тешко...

Не знам јас сум без коментар оставена и сакам да гледам формула,аман оваа глупава корона.
Автоматски споено мислење:

И уште ова, како и да е ќе остане запишан во возачите на Ферари што освоиле најмногу поени со нив (3то место) и да се реши да се пензионира има постигнато толку работи што ретко дека пребрзо ќе се стигнат од младиве возачи и навистина заслужува признание за сето тоа.
Автоматски споено мислење:

1589284545057.png
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom