Формула 1 - сезона 2019

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за сезоната 2019?


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.965
Покажува стабилност уште од сега, на толку кругови залепен Мерцедес да задржиш не е мала работа. Браво за Леклер две трки со ред успеа да ги заебе Мерцедес, да беше послаб шофер веројатно и овие две победи ќе беа нивни. Себастијан е во заебана ситуација, јас не би го бркал од тим сепак, таман е :D
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.891
Фетел мислам дека веќе психички попушта од притисок, од трка во трка влага во поголеми грешки. Кога последен пат има извозено асална трка?
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.620
Поени од реакции
12.431
Покажува стабилност уште од сега, на толку кругови залепен Мерцедес да задржиш не е мала работа. Браво за Леклер две трки со ред успеа да ги заебе Мерцедес, да беше послаб шофер веројатно и овие две победи ќе беа нивни. Себастијан е во заебана ситуација, јас не би го бркал од тим сепак, таман е :D
Би го сменил Ветел за Хулкенберг/Џовинаци во секунда.
Автоматски споено мислење:

Фетел мислам дека веќе психички попушта од притисок, од трка во трка влага во поголеми грешки. Кога последен пат има извозено асална трка?
Силверстон лани
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.891
Би го сменил Ветел за Хулкенберг/Џовинаци во секунда.
Автоматски споено мислење:



Силверстон лани
А, пошто ги знаеме Ферари ќе одат на Италијанец и ќе си го земат Џовинаци.
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
196
Поени од реакции
364
Одлично извозена трка од Леклерк, од прв до последен круг. Многу посигурен возач ми е отколку Ветел кога сум го гледал во вакви ситуации... Душата му ја извади на плачкото Хамилтон. :kuracc:
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.620
Поени од реакции
12.431
Одлично извозена трка од Леклерк, од прв до последен круг. Многу посигурен возач ми е отколку Ветел кога сум го гледал во вакви ситуации... Душата му ја извади на плачкото Хамилтон. :kuracc:
Што е плачко, плачко е. Што е топ5 возачи во историјата на Ф1 исто е. Настрана симпатии према тим или возач, човекот си заслужува почит.
Како Леклер што извозе 30 круга на 1 секунда од Хамилтон и тој 30 круга не прекина да напаѓа и се одржа на 1 секунда. Ненормална вожња од двајцата, што ја прави победава една од најтешко добиените, бар според мене.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
790
Поени од реакции
1.581
Јас мислам дека ако веќе од 2021 земат некој нов дека тоа би бил Шуми џуниор. А не знам, ептен сум со mixed emotions за денеска.

 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ежење е кога Ферари ќе победи на Монца. (y) Алал му вера на Леклер, дечкото ќе си лапа титули во скоро време.

Хамилтон точно дека е голем возач ама поголем плачко не сум видел во спортов. Колку само беше мизерно кога одма бараше казна за грешката на Леклер. Одма почна да квичи за dangerous driving. Не може да не ти е ќеф кога ќе изгуби.

Табаковски па колку бисери изнатреска денеска. „Битно волкот да не ги изеде прасињата“, „Се чека победа како што ние чекаме Калиопи да напише песна за црвената боја“... :pos:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.672
Поени од реакции
38.854
Коментаториве се катастрофа, поготово тој со пискавиот глас, колку ми го дига притисокот само. Не коментира како табак него нон стоп пробува да створи некоја тензична атмосфера, леле леле што ќе му се случи на Хамилтон ако му пукне гумата, леле што ќе биде со Леклер ако тоа што му го кажаа на радио е вистина? Толку напорен тип, бетер од жена се понаша.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.257
Леклерк мааашки извози посебно го спобудале на тој 4ти свиок 3 круга по ред го намести да не може да го пројде ... браво, иако имаше на еден момент мислам движење при кочење, јебига Макс пола сезона се вадеше на тоа.

Прочачкав по интернет и најдов дека Рикиардо има клаузула во договорот со Рено дека само ако Ферари му понуди место може да се пресели. Дами и господа мислам дека го имаме другиот возач на Ферари за следна година. Себ ептен почна да усерува да беше Кими на негово место мислам дека би биле многу постабилни. Рикиардо заслужува борба напред у прв ред и мислам дека е прав тип за да му прави друштво на Леклерк и да го јаде Хамилтон за да не се шета овој толку лесно до титула. Со оваа брзина на Ферарито верувам дека исто како Леклерк на Монца никој не би можел да го мине Рикиардо ради јак осет за доцно кочење, нема подобар од него у тоа на гридот моментално.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.156
Поени од реакции
1.376
Сега а поготово нареднта сезона Леклерк е тој што ке се прашува во тимот, и со оглед како вози Ветел не само оваа сезона него и уназад, се мислам дека Леклерк од петни жили ке се бори да го задржи Ветел покрај себе во Ферари, подобро ке му биде со него отколку Рикиардо или Макс да му го донесат за совозач.
Ветел стана Кими во ферари, се сврти тркалото, тоа е.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.257
Сега а поготово нареднта сезона Леклерк е тој што ке се прашува во тимот, и со оглед како вози Ветел не само оваа сезона него и уназад, се мислам дека Леклерк од петни жили ке се бори да го задржи Ветел покрај себе во Ферари, подобро ке му биде со него отколку Рикиардо или Макс да му го донесат за совозач.
Ветел стана Кими во ферари, се сврти тркалото, тоа е.
Немам ништо против тоа Себ да остане во Ферари се додека собира поени, ама овакви извртувања, ниту за 2 виолина не можеш да го користиш :( Претходната кога извози конзистентно и го загради Леклерк беше топ ама вакви глупости се недозволиви да се извртуваш по не знам кој пат .. замисли он да беше во борба за прво и да изгубеше прва позиција ради уште едно извртување
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom