Формула за совршено среќен и успешен живот

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Uspeh? Coveckoto oko e nenasitno! Nikogas ne sme zadovolni! Zatoa uspehot e relativna kategorija koja moze samo individualno da bide definirana i toa za odredena rabota vo daden moment!
Barem jas taka mislam.
 

nonchalant

i4 ne mi 4ue
Член од
27 ноември 2009
Мислења
64
Поени од реакции
2
Uspeh? Coveckoto oko e nenasitno! Nikogas ne sme zadovolni! Zatoa uspehot e relativna kategorija koja moze samo individualno da bide definirana i toa za odredena rabota vo daden moment!
Barem jas taka mislam.
...ama ne so e samo nenasitno , tuku i nosot velat se naoga tomku megu ocite, zatoa so ednoto na drugoto ne mu veruelo...vo sekoj sluchaj, definicija za uspesen zivot vo nekoja normalna granica i smisla, da kazeme da e postot na Dule.
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
...ama ne so e samo nenasitno , tuku i nosot velat se naoga tomku megu ocite, zatoa so ednoto na drugoto ne mu veruelo...vo sekoj sluchaj, definicija za uspesen zivot vo nekoja normalna granica i smisla, da kazeme da e postot na Dule.
Како прво не почитуваш туго мислење како 2 2 пати пиша за цурите доволно е 1 како 3 пишувај кирилица како 4 темата е баш од ние теми еден пост шо мислеш и тоа е......не 4 од кој 2 за цури.....и последно 5 кој сум јас да ти кажувам шо да правеш
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
5
Формула за совршено среќен,успешен,реален ЖИВОТ

Нели сите имаме различна замисла за него,која е вашата?

Која е формулата и колку е реално замисленото за животот да го отсвариме 100%?


Според мене,

1.Кариера што ќе ти прави вистинско задоволство
2.Особа покрај тебе која искрено ќе ја почитуваш и сакаш и обратно
3.Искрени пријатели кои ќе имаат време за секој наш проблем и грижа
4.Мирен сон


Се постигнува доколку ги имаме карактеристиките кои би не направиле подготвени за ваков живот

Би сакал да сподлиме различни мислења како би го направиле животот побогат и поинтересен...ФАЛА:smir:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Позитивна мисла.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Нема формула за успешен живот, а за среќен и исполнет живот според мене потребно е прво ЗДРАВЈЕ, второ ЉУБОВ и трето ЛУЃЕ околу тебе кои те сакаат таков каков што си. Другото се горе доле сам си го прави човекот.
 
Г

Господ

Гостин
Смрт на егото.
Се надевам никогаш.

1.Кариера што ќе ти прави вистинско задоволство
2.Особа покрај тебе која искрено ќе ја почитуваш и сакаш и обратно
3.Искрени пријатели кои ќе имаат време за секој наш проблем и грижа
4.Мирен сон
Формула за просечен досаден живот.
Кариера,семејство и пријатели за јамб и бриџ.
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Нема формула, затоа што самиот го креираш сопствениот живот. Ако сакаш да бидеш среќен, ќе бидеш. Ако сакаш да имаш успешна кариера, ќе се потрудиш и ќе ја направиш. Се што сакаш е возможно, доколку доволно се трудиш. А ако се бедираш за ситници, самиот си крив.
 
Г

Господ

Гостин
Со пари е досадно...се ти е на дофат и немаш материјални грижи,а грижите ни прават да не ни биде досадно и работиме на тоа да ги намалиме.
Со семејство е досадно...мораш цело време да ги глеаш истите фаци дома.
Љубов...види семејство.
Пријатели...види семејство.
Здравје...па не иде цело време да си здрав како дрен мајку му стара,малку авантура во животот,на ризик стави се,јади расипана храна,ризикувај болести,тровање,внеси авантура и возбуда во животот.
Take a fuckin' chance once in a while...

Совршенството е досадно!
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Со пари е досадно...се ти е на дофат и немаш материјални грижи,а грижите ни прават да не ни биде досадно и работиме на тоа да ги намалиме.
Со семејство е досадно...мораш цело време да ги глеаш истите фаци дома.
Љубов...види семејство.
Пријатели...види семејство.
Здравје...па не иде цело време да си здрав како дрен мајку му стара,малку авантура во животот,на ризик стави се,јади расипана храна,ризикувај болести,тровање,внеси авантура и возбуда во животот.
Take a fuckin' chance once in a while...

Совршенството е досадно!
Кажи, а?Гледаш, еден дел од твоето его го нема, то е добро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom