Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Q

qwerty1

Гостин
Сони ериксон к750 ми се истури вода малце на него и сега не чини 9 и 6 понекогаш, дали че треба чистење и колку кошта или нова тастатура и таа колку пари е .
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Сони ериксон к750 ми се истури вода малце на него и сега не чини 9 и 6 понекогаш, дали че треба чистење и колку кошта или нова тастатура и таа колку пари е .
Извади ја батеријата и тркни до сервис ;) може да поминеш со внатрешна тастатура може и + нешто :S
 
M

Mario Gómez

Гостин
Имам проблем со кинескиот Нокиа е71, гласот кога зборам со некој, таму се слуша дебел и неразбирлив глас, да не знае некој што треба да направам, или пак шифрата за restore factory settings.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Имам проблем со кинескиот Нокиа е71, гласот кога зборам со некој, таму се слуша дебел и неразбирлив глас, да не знае некој што треба да направам, или пак шифрата за restore factory settings.
Епа тоа е на тој модел како fake caller го менува гласот на тој што збори ... се менуваше на бројките или некаде од страна не ми текнува додека е разговорот
 
M

Mario Gómez

Гостин
Епа тоа е на тој модел како fake caller го менува гласот на тој што збори ... се менуваше на бројките или некаде од страна не ми текнува додека е разговорот
Aко се сетиш, пиши, ја во меѓувреме да пробам.
EDIT: Го наместив, ми било да ми го прави гласот ко на жена, сеа супер е.
 
С

Спенсер

Гостин
имам самсунг д900и... и од вчера,почна сам да се гаси, при работа,а често на лизгање, сам се гаси... што му е??? флет кабелчето или??? цена за тоа?
 

blackeyed

passive-aggressive...
Член од
6 ноември 2008
Мислења
933
Поени од реакции
2.090
дали може да се декодира sagem my220x да може да работи и на другиве оператори освен на т-mobile или мора на сервис да го носам??:toe:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
дали може да се декодира sagem my220x да може да работи и на другиве оператори освен на т-mobile или мора на сервис да го носам??:toe:
Може да се декодира ама само на сервис ... кога ќе се декодира ќе работи на било која картичка :smir:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.987
Поени од реакции
12.550
Ме интересират дали можит да се декодирет Sony Ericsson K800 и Nokia 5230 о колку пари би коштало за секој поединечно? Фала :smir:
 

tooose

Dr_Go_FasT
Член од
26 август 2009
Мислења
55
Поени од реакции
11
Луѓе дајте кажете каде да најдам LCD дисплеј за nokia 3250 за да купам, не ми е потребен сервис за монтажа само дисплеј да најдам сам ке си го склопам.
Каде да барам и која цена се движи.
Благодарам

 
Член од
6 септември 2007
Мислења
190
Поени од реакции
49
Дали има можност да се декодира телефонот Ред Бул што го даваат промотивно од Вип,да работи на другите мобилни оператори од МК?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom