Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

blade-

Научник
Член од
28 август 2009
Мислења
51
Поени од реакции
4
торте? би дал ти 15.000 за ова? гланц сочувано? хаха лунатик.

за декодирање - можеш да се обратиш кај мене - декодирање е ако телефонот бара код - да се тргне тој код.

а доколку телефонот нема педигре - тоа се вика менувње сериски броеви IMEI.
тоа може да се обратиш кај еден колега во идризово, од 2002ра лежи.


а можеби проблемот е во последната буква торте?

неможе од америка да се донесе I - затоа што тоа и на крајот значи International, сигурно телефонот позади налепницата ти пишува Sony Ericsson W200a, доколку го донесеш од тибет, индија, кина ќе пишува Sony Ericsson W200c

за да работи кај нас мора да биде сони ериксон w200i

Sony Ericsson W200a - GSM 850/1800/1900 for Americas market
Sony Ericsson W200c - GSM 900/1800/1900 for China market


се разбира, можам да го направам :) за одредена цена.

епе го однесов на сервис и тој го смени софтверо во w200i а беше w200a и тај се откажа хахах викате до декодирање е
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
никој не рече дека софтвер треба да се менува.
 
Член од
23 август 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
Neznam dali prasanjevo e za ovaa tema:toe: No me interesira ako nekoj moze da mi pomogne kade mozam da najdam baterija za LG KE600 po moznost crna, a dokolku ja nema kaj nas od kade da ja poracam:wink:. Poso se rasprasuvav niz skopskive prodavnici i nigde nemozev da najdam!
 

Day4walker

Doyle Brunson
Член од
18 ноември 2008
Мислења
132
Поени од реакции
8
aj sea ja iam nokia n95 8gb i mi padna mi se rasipa so se rasipa ja nosam u alfa kopi i mi vikaat deka ima prekin na osnovnata ploca i ne se pravi odnosno se pravi ali mn skapo kako za nov telefon i mi vikaat ako sakas da go pravis ke ti dademe nov tel....e sea ima li negde takva rabota u nekoj drug servis mobiklik etc etc...da go pravaat za poevtini pari :))
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
aj sea ja iam nokia n95 8gb i mi padna mi se rasipa so se rasipa ja nosam u alfa kopi i mi vikaat deka ima prekin na osnovnata ploca i ne se pravi odnosno se pravi ali mn skapo kako za nov telefon i mi vikaat ako sakas da go pravis ke ti dademe nov tel....e sea ima li negde takva rabota u nekoj drug servis mobiklik etc etc...da go pravaat za poevtini pari :))
Пробај си ја среќата во друг сервис ... алфа копи знаат да "глупаат тропости" :pos2:
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
10
Поени од реакции
5
Имам Sony Ericsson К550.На екранот ми се појави како да се уклучени слушалици иако не се.Помош...каде да го носам на поправка,бидејки не функционира како што треба.
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
исчисти го со алкохол одоздола конекоторт, ако не помине така тогаш филтри за hf треба да се сменат, 800 денари е кај мене.
 
Член од
24 ноември 2007
Мислења
170
Поени од реакции
106
Може ли на лесен начин (преку тастатура) да се отклучи LG KP100 од вип во космофон, кога ќе се стави друга сим од космофон на пр. се појавува внеси некој код (претпоставивам дека е за отклучување бидејќи кога менувам симови од вип не се појавува ништо).

Сега проверив има Unlock и бара 8 знаци.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Може ли на лесен начин (преку тастатура) да се отклучи LG KP100 од вип во космофон, кога ќе се стави друга сим од космофон на пр. се појавува внеси некој код (претпоставивам дека е за отклучување бидејќи кога менувам симови од вип не се појавува ништо).

Сега проверив има Unlock и бара 8 знаци.
Неможе ... да било така нема да има сервиси, боксови, кабли, логови итн ... :smir:
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Може ли на лесен начин (преку тастатура) да се отклучи LG KP100 од вип во космофон, кога ќе се стави друга сим од космофон на пр. се појавува внеси некој код (претпоставивам дека е за отклучување бидејќи кога менувам симови од вип не се појавува ништо).

Сега проверив има Unlock и бара 8 знаци.
незнам зашто одкако почнаа луѓево да читаат на интернет за декодирање на телефони мислат дека е премногу едноставна и лесна работа тоа.
јас мислам дека полесно е да пробиваш пасоврди на hotmail, yahoo одколку да го декодираш без соодветна сервисна опрема тој мобилен телефон.

во сервис земаат 300/400 денари преку сила :) се разбира доколку ја имаат опремата.
има и едноставен начин на декодирање - преку кодови од оператор.
али Vip LG - 15 евра од еден код, да така поевтино е на сервис.
п.с. алфа мобил - 02,5211745; 075421493
 
Член од
21 март 2009
Мислења
166
Поени од реакции
2
hey luge imam samsung u 600 nov tel mi e pred nekoe vreme pocna da snemuva ekran ama pak se upravuvase nekako sea ic nema...:( paa sakam da znam dali se isplaka da go nosam na popravka ili dzabe e...oti na brat mi mu go napravia posle 2 -3 dena pak ista pesna ?????
help so da praam :helou::helou:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
hey luge imam samsung u 600 nov tel mi e pred nekoe vreme pocna da snemuva ekran ama pak se upravuvase nekako sea ic nema...:( paa sakam da znam dali se isplaka da go nosam na popravka ili dzabe e...oti na brat mi mu go napravia posle 2 -3 dena pak ista pesna ?????
help so da praam :helou::helou:
Ќе отидеш на сервис каде што ќе ти дадат гаранција за сервисната услуга ;) ако не знаеш пиши пп ќе те упатам

мене ова ми мириса на флет кабел :smir:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885

Kajgana Shop

На врв Bottom