Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Оф леле.......а колку ке ме кошта у мобилара вакво нешто?
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Luge daj kazete nekoj trik za Sony ericsson K510i... A i edno prasanje:Zaso nokia 6600 ne prima jar failovi....
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Sephiroth напиша:
Оф леле.......а колку ке ме кошта у мобилара вакво нешто?
некои 300 денари мислам... однеси го во мобико ако ти е во близина. Кажи им дека си имал гаранција ама си ја изгубил, многу пати на другари им успеало за 100/200 денари да им издекодираат. Оти они си декодираат со Ултима бокс, нема потреба од отварање и тест поинти само кабел, анлок и толку!
ако ти е за потхитно носи го било каде, немој кај мене у мобилара оти и многу време ке ми одземе а и у фрка сум последниве денови... се што ке фатам у рака ми умира!

CyberBop напиша:
Luge daj kazete nekoj trik za Sony ericsson K510i... A i edno prasanje:Zaso nokia 6600 ne prima jar failovi....
*>*<<*<* secret menu - service settings.

*#akni go od zemja# - safe destroy
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
Necrophilia напиша:
Иди алфа копи, купи си нова тастатура... ке те чини скапо, али јеби га ако си го сакаш телефонот назад. Видов дека се прави муабет за 9500. Но сликата не ти е активна, а сфатив дека сигурно џоистикот си го скинал нели? или пак прати слика пак...
Сликата е на imageshack ама не ја отвора. енивеј, еве нова:
9500.JPG
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
аууу шит! тоа не иде со ништо. Мислам дури и маска да купиш нема да ти дојде тоа. јас мислев од тастатурата џоистичето или така нешто.

кхм... можам само да ти помогнам да се распрашаш и да замараш во следниве неколку сервиси исклучувајки ме мене. Значи ако имаат срека и они а и ти да дојде таков расипан пример паднат во вода, изгорен на поленње или било што само да му е здрав тој дел од тастатурата. Тоа се додатни копчиња т.е. А ако во случај не успееш да напраиш тогаш изработи си нешто... шо др да ти кажам. :toe:
еве ти неколку мобилари.
  1. Моби Планет
  2. Мега Мобил
  3. Зиз Мобил
  4. Мобил Порто - не го бива баш, ама сепак има добар круг на сервисери што соработува
  5. Видео Дата - Чале
  6. Моби Боби - т.е. исто е со моби-маџо и Моби Планет што има он имаат и они ама сепак пораспространето е подобро
  7. Алфа Копи - не верувам дека ке се замараат со такво нешто макар и за 1000 денари
  8. Моби Буп
  9. И иди на бит-пазар кај што шиткаат мобилни таа уличката ке видиш едно како магацинче пише Хајро Мобил прашај случајно тука да не имаат.
тоа е што можам да ти помогнам ако ми наиде на мене ке те информирам по пвт порака.
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
Пошо го имам копчето, ќе гледам да го залепам некако, ама ептен гаден фикс ќе биде, зошто се држи на ептен мало делче во ќошот.

Затоа и прашав, дали има поприфатливо решение, оти лепакот не му бега.

Фала.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ако ептен ти е ризик помини кај мене на работа, ке ти го средам. само ако можеш било кој ден од 13 до 15 часот. Оти после или пред тоа време сум презафатен.
 
Член од
7 јуни 2007
Мислења
106
Поени од реакции
26
imam siemens c72 i go blokirav phonelock code kako mozam da go odblokiram? na servis ili pak mozi nekako da se dekodira preku net btw da ne imate secret codes za ovaj telefon ?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
GoldenWarior напиша:
imam siemens c72 i go blokirav phonelock code kako mozam da go odblokiram? na servis ili pak mozi nekako da se dekodira preku net btw da ne imate secret codes za ovaj telefon ?
чим ти е блокиран мора да се декодира на сервис. - 400 денари.

а да ти бараше секурити код - можев да ти дадам мастер.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
немаше на порталот бесплатно?
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
274
Поени од реакции
5
Ај објасни малку поубаво...:helou:
Пошо немам такво нешто правено до сеа...
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
хаха... чек 2 мин.
п.с. имаш дата кабел? дку 2
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
THE_BOSS напиша:
имам (мини усб- во усб), тоа е?
дали кога ке го конектираш имаш опција за нормал мод?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom