Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Necrophilia напиша:
не чини. (ајде сега прашај ме зошто?)
Зошто?:vozbud: Па јас цел живот додека спијам го полнам телефонот.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
абе зависи каква ти е среќата во секој случај. Т.Е. Највеке зависи каква ти е струјата :pos2: .
Како и да е не е нешто многу штетно (зависи од полњачот) за телефеонот. Ама како и да е одкако ке се наполни телефонот (најчесто се полни од 40 до 120 минути) после тоа полњачот цело време дава отпот. Можеби си приметил дека понекогаш е жежок. Како и да е ако не е жешка батеријата - :toe: тоа значи дека полњачот давал отопор. ако е жешка батеријата - батеријата даавала отпор, ако е жежок апаратото - мобилниот телефони - телефонот давал отпор што во превод е најлошо.
 
Член од
30 март 2007
Мислења
46
Поени од реакции
0
Дечки да не има некој програм за синбиан или јава што работи како RDS на ФМ радио на телефон
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
wireless напиша:
Дечки да не има некој програм за синбиан или јава што работи како RDS на ФМ радио на телефон
не верувам дека постои такво нешто. Многу луѓе ми барале и никој до сега не нашол.

п.с. да ми објасни некој што е тоа РДС?
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Necrophilia напиша:
не верувам дека постои такво нешто. Многу луѓе ми барале и никој до сега не нашол.

п.с. да ми објасни некој што е тоа РДС?
РДС е уствари додека слушаш радио да има и текст. Просто кажано е вака зошто незнам стручно. Порано знам имаше само Антена радио. На радиото во кола проаоѓаше текст на дисплејот, на пример која емисија е во моментов, која песна е на ред, може некој број или билошто. Мислам дека ме свати.

Иначе не би требало да постои зошто РДС е опција на самиот радио приемник.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
даа... фала што ми објаснивте.
а година/2 се прашував што е тоа. Ебаго зошто би ми бил потребен текст?~?!
 
Член од
30 март 2007
Мислења
46
Поени од реакции
0
Поточно RDS Ззначи Radio Data Service и е така како што кажа Јане иначе таа опција ја имаат скоро сите радиа во Скопје
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
wireless напиша:
Поточно RDS Ззначи Radio Data Service и е така како што кажа Јане иначе таа опција ја имаат скоро сите радиа во Скопје
офф топик.
па да не претеруваме, ама во Скопје има многу радиа кои се скоро пред банкрот.
Иначе РДСот е нешто како теле текст на телевизија?

мислам дека во Скопјево повеке од 10 радиа немаат РДС.
што ги знам со сигурност се:
Антена 5
Лајф Радио
Спортско радио 107.4
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Знам порано кога слушав радио имаше само Антена (пред 3-4 години одприлика). Само малце ми е глупо. Ај во кола пак може ќе погледнеш во дисплејот од радиото, ама на мобилен ваљда нема да шеташ по улица и да читаш што пуштаат на РДС.:nesum:
 
Член од
30 март 2007
Мислења
46
Поени од реакции
0
Necrophilia напиша:
Иначе РДСот е нешто како теле текст на телевизија?

мислам дека во Скопјево повеке од 10 радиа немаат РДС.
што ги знам со сигурност се:
Антена 5
Poleka do pred malce prasuvase sto e toa RDS sega dali e kako teleteks a vikas deka poveke od 10 radia nemaat epa kako znaes deka nemaat koga ne znaes sto e rds nitu kako izgleda

Inace bas antena5 ima RDS

Jane напиша:
ама на мобилен ваљда нема да шеташ по улица и да читаш што пуштаат на РДС.:nesum:
Sto vi e luge telefonot e e samo za na ulica
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Mi treba pomos. Imam Motorola c650 i pred saat vreme go namokriv so voda pod cesma. I sega raboti ama displejot samo sveti crno drugo nisto. Koga ke go ukljucam sve normalno si se pali i muzikata posle toa se pusta ama posle na dispjejot ne se pojavuva slika samo sveti ama crno. Ako moze nekoj ve molam neka pomogne. Pozdrav
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
wireless напиша:
Poleka do pred malce prasuvase sto e toa RDS sega dali e kako teleteks a vikas deka poveke od 10 radia nemaat epa kako znaes deka nemaat koga ne znaes sto e rds nitu kako izgleda

Inace bas antena5 ima RDS



Sto vi e luge telefonot e e samo za na ulica
не си ме сфатил. Ги набројував радијата кои имаат РДС.

darmon напиша:
Mi treba pomos. Imam Motorola c650 i pred saat vreme go namokriv so voda pod cesma. I sega raboti ama displejot samo sveti crno drugo nisto. Koga ke go ukljucam sve normalno si se pali i muzikata posle toa se pusta ama posle na dispjejot ne se pojavuva slika samo sveti ama crno. Ako moze nekoj ve molam neka pomogne. Pozdrav
Чеј, прво сеир да мавнам. :pos2:

си го намокрил во вода под чешма?

ајт ке ти помогнам. Значи глеј што побрзо однеси го во најблискиот серивс и по можност нека го исчистат конекторот од дисплејот со контакт спреј, нека го предуваат телефонот и ако не испадне да е конекторот тогаш мора екранот да се смени кој кошта некои 7-800 денари.
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Necrophilia напиша:
Чеј, прво сеир да мавнам. :pos2:

си го намокрил во вода под чешма?

ајт ке ти помогнам. Значи глеј што побрзо однеси го во најблискиот серивс и по можност нека го исчистат конекторот од дисплејот со контакт спреј, нека го предуваат телефонот и ако не испадне да е конекторот тогаш мора екранот да се смени кој кошта некои 7-800 денари.
А ако е изгорело нешто од телефонот?:pos2:
 

Каменко Ненормалниот

dexter-форумџија
Член од
3 јуни 2007
Мислења
48
Поени од реакции
3
Барам кај може да се купат стерео слушалки за моторола v3i
ама не слушалки за зборење туку за слушање музика :helou:
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
bojan menkov напиша:
Барам кај може да се купат стерео слушалки за моторола v3i
ама не слушалки за зборење туку за слушање музика :helou:
Имаш посебна тема за пазарење најубавои е да прашаш таму.поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom