Финале на Купот на Македонија : Работнички - Тетекс

Кој ќе го освои Купот

  • Тетекс

    Гласови: 33 70,2%
  • Работнички

    Гласови: 14 29,8%

  • Вкупно гласачи
    47
  • Гласањето е завршено на .

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
И за беспари карта не би отишол утре, не за друго него сонцето ме уби во неделата на северна:) Многу е лошо што на таа страна грее, ама ајде дур се направи јужна па после ќе има рефлектори и таму и ќе се игра навечер.

Инаку финалево ќе го гледам на ТВ, иако годинава лигава ни е ужас, ама ајде сепак се наши, па да видиме што ќе покажат.
Најгоре ти е сенка:smir: а за ТВ може и нема да даваа ка што ги знаемо нашиве телевизие...
Еве нешто за утакмицава
http://sport.com.mk/WBStorage/Files/2505-04.pdf
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Ме боли цеф мене кој дозволил што дозволил јас ркеов само дека не гледам намештаљки вие влагате у други муабети. И да ако ви се гледа таков меч одете.:salut:
Мене па уште помалку ме боли цеф од тебе. Само сакав да ти посочам дека си контрадикторен кога викаш дека Попе не сакал намештаљки. Момак, кога тој веќе влегол во орото (прифатил исплата на играчи од страна на Брацо), други ќе му кажат како да игра. Самиот одлучил да биде зависен од желбите на чичко Брацо. Никој со сила не го натерал.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Па и мене ме боли цеф. Јас ти кажувам дека се противел па ти како сакаш, мене многу ми е јасна ситуацијата у тие курогив сум ама ај.:toe:
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Работнички секако, на домашен терен одиме на трета титула по ред во Купот на Македонија. Само пред се посакувам фер и коректен натпревар и добар фудбал со многу голови :)
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Неутрален сум но ќе навивам за Работнички
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Секако како фан на Тетекс,очекувам тимот да победи!
Што се збореше дека ќе биде намештаљка..ќе нема ни Н од тоа.
И очекувам добро издание на Војводи и цело Скопје ќе биде обоено Плаво-Бело ! :)

--- надополнето ---

Па не одат они бе..
Лани на финалето со Ѓорче им беа Сити Парк Бојс..мислам дека тие одат само на баскет !
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Па не одат они бе..
Лани на финалето со Ѓорче им беа Сити Парк Бојс..мислам дека тие одат само на баскет !
Нема врска си беа Легија 5 на утакмицата со нас,пошо како што се секавам во исто време ЦПБ беа на тренинг на Работнички.

Иначе не идат уште од утакмицата со Шкендија кога Балисти ги тупнаа на нивна трибина,на исток.
Од тогаш се во бојкот...
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.217
Поени од реакции
4.112
Нема врска си беа Легија 5 на утакмицата со нас,пошо како што се секавам во исто време ЦПБ беа на тренинг на Работнички.

Иначе не идат уште од утакмицата со Шкендија кога Балисти ги тупнаа на нивна трибина,на исток.
Од тогаш се во бојкот...
Не идат,како божем претходно иделе:pos::pos:!!!Ја само еднаш ги иам видено коа играа квалификации за лш беа 20 души :toe:Иначе сакам да победи Тетекс а можно е да идам и на стадион со Војводи
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Нема врска си беа Легија 5 на утакмицата со нас,пошо како што се секавам во исто време ЦПБ беа на тренинг на Работнички.

Иначе не идат уште од утакмицата со Шкендија кога Балисти ги тупнаа на нивна трибина,на исток.
Од тогаш се во бојкот...
Абе види сеа..тогаш беа едно 50-100 што Легија 5 никад не биле!
Не викам дека немаше луѓе од Легија 5,кога заврна дојдоа на јужна едно 3-4 души и со нив имаше транспарент Легија 5,а дечките што останаја на исток мислам дека беа Сити Парк Бојс.
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
99
Поени од реакции
1
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Сеа дадоа реклама на МТВ,дека од 16:00 ќе го пренесуваат на МТВ 1.Па така кој не ќе може да дојде,нека гледа си гледа на тв!
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Абе види сеа..тогаш беа едно 50-100 што Легија 5 никад не биле!
Не викам дека немаше луѓе од Легија 5,кога заврна дојдоа на јужна едно 3-4 души и со нив имаше транспарент Легија 5,а дечките што останаја на исток мислам дека беа Сити Парк Бојс.
Грешка си,за купот немаше ЦПБ,бевме ние Легија 5,само не беа сите,зашто некој беа за да се навива,а некои да не се навива.
И кога заврна дождот некои се повлекоа баш од тие што никогаш не ни биле со нас не ги знаев.
Иначе ние стандарните 15-20 души си бевме до крај и на дождот.
За денес како што реков Легија 5 нема да има,но можно е да има некои деца што тренираат во Работнички и тие да навиваат.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Не идат,како божем претходно иделе:pos::pos:!!!Ја само еднаш ги иам видено коа играа квалификации за лш беа 20 души :toe:Иначе сакам да победи Тетекс а можно е да идам и на стадион со Војводи
Кој кур ондак Кире ако се 500 души на пример и повеке од пола не пејат,си го дрват курот на трибина,облечени во тесни позерски маички и се сликаат кај стигнат...
Подобро 50 прави навивачи на трибина,отколку 500 позери ;)
Редовни си беа Легија5,доста гостовања направија како што треба,заеби ти бројка,важна е љубовта кон клубот,секој што сака да навива,знае кај е трибината,ке дојде.

Абе види сеа..тогаш беа едно 50-100 што Легија 5 никад не биле!
Не викам дека немаше луѓе од Легија 5,кога заврна дојдоа на јужна едно 3-4 души и со нив имаше транспарент Легија 5,а дечките што останаја на исток мислам дека беа Сити Парк Бојс.
Легија5 беа,не беа ЦПБ,дури и му се јавив на другар да го прашам од кај испаднаа толку,ми рече финале брат,попалени се,затоа толку...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom