Финале на Купот на Македонија : Работнички - Тетекс

Кој ќе го освои Купот

  • Тетекс

    Гласови: 33 70,2%
  • Работнички

    Гласови: 14 29,8%

  • Вкупно гласачи
    47
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Се надевам дека ќе биде добра утакмица и дека ќе победи Тетекс.
А тоа дека Работнички бил домаќин...па само формално :) На последната утакмица помеѓу Работнички и Тетекс имаше повеќе Војводи отколку навивачи на Работнички, а не сега. Има голема заинтересираност, штета што е работен ден. Ама у сваки случај очекуем Филип ll да биде обоен у плаво-бело :smir:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
И карти да ми даваат и коктел на полувреме не би идел за жива глава, не сум љубител на намештаљки.:toe:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
И карти да ми даваат и коктел на полувреме не би идел за жива глава, не сум љубител на намештаљки.:toe:
Аха, ај пошо си толку паметен кажи ни шо е наместено овде? Да знаемо резултато па и мие да не идем, шо кур!
Може ќе ја има и у кладилница па да земемо некое динарче. Шп викаш а ?
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Зашто мислиш дека си паметен и ме заеба?
Што збориш кога не ја знаеш ситуацијата у Работнички.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Зашто мислиш дека си паметен и ме заеба?
Што збориш кога не ја знаеш ситуацијата у Работнички.

Не мислам дека сум паметен и дека те заебав, пошо ете ја сум лаик, и те прашуем. Кажи ни да не идемо џабе кога може од сега да го знемо победникот! Или е топ сикрет па ќе те убијат ако кажеш ? :pos:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Па сите знаеме дека Брацо дава пари на двата тима и дека ако тепа Тетекс ќе излезе у Европа. А Попе нејќе да ја пушти да тепаат Тетекс и фрки се, така да мештаљка ќе биде, ебати утакмицата.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
И карти да ми даваат и коктел на полувреме не би идел за жива глава, не сум љубител на намештаљки.:toe:
Не е наместена:smir: Гледај у последно време што се дешава и ќе приметиш дека не е:toe: Поповски не попушта матер му е*ем :)
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Кога се игра ,од колку саат???
 
Член од
30 април 2009
Мислења
790
Поени од реакции
38
2-3 за Работнички е мојата прогноза
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Па сите знаеме дека Брацо дава пари на двата тима и дека ако тепа Тетекс ќе излезе у Европа. А Попе нејќе да ја пушти да тепаат Тетекс и фрки се, така да мештаљка ќе биде, ебати утакмицата.
Само ме интересира до когај ќе се потпирате на чаршиски муабети? Брацо дава пари у Работнички? Па ти се праеш експерт а уствари ништо незнаеш. Брацо има 4-5 играчи од цел тим на кои им дава пари, претежно тоа се странците (Бразилците). Затоа и Вандаир нема да игра ако примети, играч на Брацо. А зошто? Ако е наместена, нема да има потреба од тоа да фалат играчи, ќе си изиграат и ќе си заврши како што е договорено. Ама Поповски не пушта да се намести (што е најдобро за сите), така да утакмицата НЕ Е НАМЕСТЕНА!

Кога се игра ,од колку саат???
Среда у 4 саат.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.554
Поени од реакции
841
Како навијач на Тетекс, нормално дека очекувам победа на мојот тим и сум цврсто уверен дека ќе го освоиме купот. Со помош на Војводите и многубројната “обична“ публика која ќе дојде од Тетово, верувам дека Тетекс може да направи подвиг. А, иначе за утакмицава не знаете какво интересирање владее у Тетово, иако е работен ден.

Што се однесува до играта, очекувам доста жешка борба на терен, борбен фудбал и малце голови, па нека победи подобриот.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Па сите знаеме дека Брацо дава пари на двата тима и дека ако тепа Тетекс ќе излезе у Европа. А Попе нејќе да ја пушти да тепаат Тетекс и фрки се, така да мештаљка ќе биде, ебати утакмицата.
А кој му е крив на тој Попе што прифатил некое лице од страна (Брацо во случајов), да му ги плаќа добар дел од играчите во неговиот клуб? Со тоа индиректно дозволил неговиот клуб да биде потенцијален соучесник во прљави игри.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Ме боли цеф мене кој дозволил што дозволил јас ркеов само дека не гледам намештаљки вие влагате у други муабети. И да ако ви се гледа таков меч одете.:salut:
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Некој од навивачиве на Работнички на форумов да ми каже дали ќе ги има Легија 5??:salut:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
И за беспари карта не би отишол утре, не за друго него сонцето ме уби во неделата на северна:) Многу е лошо што на таа страна грее, ама ајде дур се направи јужна па после ќе има рефлектори и таму и ќе се игра навечер.

Инаку финалево ќе го гледам на ТВ, иако годинава лигава ни е ужас, ама ајде сепак се наши, па да видиме што ќе покажат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom