Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Шурле, секој си има различен ;).

Дај отвори една тема најлош филм за 2013 и таму ке дебатираме
Јасно тоа ама смешно ми падна три поста по ред не порвразно
"Најлош филм што сум го гледал е X"

"Според мене Y е најлош филм што сум го гледал"

"Дефинитивно Z е најлош филм годинава"

Добра идеа за тема ама има време негде при крај на декември се отвараат такви теми за најдобар/најлош :)
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.294
Поени од реакции
2.781
The To Do list ми е најсрање филм, не само за 2013, туку за цел 20ти и 21ви век... иако сакам тинејџерски филмови, овој е толку големо срање, што уште на самиот почеток на филмот размислував да го исклучам, некако издржав до 60та минута, па го исклучив.:гомце:
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Немаше потреба од Jack the Giant Slayer, total bullshit.
Али како легна Sophie's Choice после еден овој погоре споменат ретардиран филм. Има драми, драми и драми, полн погодок и 10/10 од мене. Перформансот на Мерил Стрип. :cuc:
Наредни филмови на листата се: Barton Fink, The Return.
Како тапчо имам прилика да ги гледам најдобрите мастерпис филмови за прв пат, yup life's good. :cool:

И би сакал да бидам известен кога ќе дојде добра снимка од Ender's Game, благодарам. (или ако веќе има линк по пп)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Немаше потреба од Jack the Giant Slayer, total bullshit.
Али како легна Sophie's Choice после еден овој погоре споменат ретардиран филм. Има драми, драми и драми, полн погодок и 10/10 од мене. Перформансот на Мерил Стрип. :cuc:
Наредни филмови на листата се: Barton Fink, The Return.
Како тапчо имам прилика да ги гледам најдобрите мастерпис филмови за прв пат, yup life's good. :cool:

И би сакал да бидам известен кога ќе дојде добра снимка од Ender's Game, благодарам. (или ако веќе има линк по пп)
Околу Јануари најверојатно би излегол некој ХД торент за Ender's game.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Немаше потреба од Jack the Giant Slayer, total bullshit.
Али како легна Sophie's Choice после еден овој погоре споменат ретардиран филм. Има драми, драми и драми, полн погодок и 10/10 од мене. Перформансот на Мерил Стрип. :cuc:
Мерил Стрип во Sophie's Choice, веројатно најдобро одиграна улога на сите времиња.
--- надополнето: 24 ноември 2013 во 16:56 ---
Elysium добар, можеби затоа што го гледав одма после Волверин :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Jobs mi bese intriganten, ke pozajmam eden prepariran, po slucajnost ako ne gi potrosil io, eden bel bumbar. (y)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Наредни филмови на листата се: Barton Fink, The Return.
Откако ќе го изгледаш Бартон Финк оди во темата каде дискутираме филм без спојлери, неколку страни наназад беше тој и има одлични рецензии што ќе ти направат да го доживееш/дообјасниш филмот подобро :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom