Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Kај се наоѓаш Мајло? Во кино ги гледаш филмовите? Кај го начека Prince Avalanche, за годинава овој се смета или го сакаш или го мразиш најмногу.
Очигледно не пратиш торенти редовно :LOL: Уште пред два месеци имало блу реј снимка ниту јас не видов... ќе ти пратам во ПП.
--- надополнето: 15 октомври 2013 во 12:41 ---
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Riddick (n)
Многу очекував и oд него, ама за жал ништо. Џабе трошев време.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ајде, ти веруем! Пуштам торент....

wot повеќе кака, него ли што каса. И јас мислев дека Another Earth не е за мене (бидејќи друштвото знае какви филмови гледам, притоа и какви sci-fi филмови гледам, а филмот дека немал благе везе во ниеден елемент да е sci-fi, така рекоа). Дај му шанса, дефинитивно нема да биде најлош филм што си гo гледал, тоа гарантирам. Сега дали ќе те импресионира, тоа е повеќе субјективно. Јас од кога излезе, го имам гледано 4 пати па сеа ти види.
--- надополнето: 15 октомври 2013 во 15:49 ---
Riddick (n)
Многу очекував и oд него, ама за жал ништо. Џабе трошев време.

Новиот Ридик?
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
wot повеќе кака, него ли што каса. И јас мислев дека Another Earth не е за мене (бидејќи друштвото знае какви филмови гледам, притоа и какви sci-fi филмови гледам, а филмот дека немал благе везе во ниеден елемент да е sci-fi). Дај му шанса, дефинитивно нема да биде најлош филм што си гл гледал, тоа гарантирам. Сега дали ќе те импресионира, тоа е повеќе субјективно. Јас од кога излезе, го имам гледано 4 пати па сеа ти види.
--- надополнето: 15 октомври 2013 во 15:49 ---



Новиот Ридик?
Да, новиот 2013 што е. 4/10 од мене.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Да, новиот 2013 што е. 4/10 од мене.

Затоа гледам да не се лажам по трејлери. Јакo изгледаше како на трејлер (истото ми се случи со After Earth). Ќе го чекам на торент и тоа кога нема да има поинтересна акција за гледање да го гледам.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Затоа гледам да не се лажам по трејлери. Јакo изгледаше како на трејлер (истото ми се случи со After Earth). Ќе го чекам на торент и тоа кога нема да има поинтересна акција за гледање да го гледам.
After Earth не беше толку лош, од овој и Pacific Rim очекував многу но не бидна ништо. Мене
трејлери ме мрзи да гледам.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
After Earth не беше толку лош, од овој и Pacific Rim очекував многу но не бидна ништо. Мене
трејлери ме мрзи да гледам.

Добро, ете различно доживување на филмовите. Pacific Rim мене па ми се допадна многу во споредба со After Earth. Исто и Oblivion.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Добро, ете различно доживување на филмовите. Pacific Rim мене па ми се допадна многу во споредба со After Earth. Исто и Oblivion.
И Обливион ми се допадна и заедно со White House Down i FiF6 имаат 10ки од мене засега.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Абе ајде, дејстовто во филмот се случува во темно окружување, а тој го гледа на камера снимка. Јас би бил изненаден ако видел една сцена како шо треба.
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
4 пати па сеа ти види.
Го гледав.
Импресии од филмов....поделени....
Генерално мислам дека емоција преточена во филм повеќе одговара на европска продукција. Примери...
http://www.imdb.com/title/tt2179055/
http://www.imdb.com/title/tt1173745/....на овие ми текна прво....
....почетокот ме наведе на нешто во овој правец....http://www.imdb.com/title/tt0315733/?ref_=nv_sr_1........многу, многу потешко пренесена емоција, посебно последниов...

Интересно е во филмов што е додаден космолошки елемент, ама па од друга страна има многу нејаснотии околу него. Од аспект на наука мислам дека има еден куп промашени работи, ама тоа е помалку битно во ситуацијава.
Не сум нешто стаписан или фасциниран од филмов, ама пак има висока оценка од мене. Хепиенд клише завршеток пак ја треска целата приказна на земја....
Не можам да сконтам околу што ви е препирката околу филмов...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
сВе ми е јасно....

Шо ти е јасно бе Дејв? Демек гледам само блокбастери и овде имало дискутабилно ефекти за сајфај и го хејтам? Елаборирај ајде.

wot повеќе кака, него ли што каса. И јас мислев дека Another Earth не е за мене (бидејќи друштвото знае какви филмови гледам, притоа и какви sci-fi филмови гледам, а филмот дека немал благе везе во ниеден елемент да е sci-fi, така рекоа). Дај му шанса, дефинитивно нема да биде најлош филм што си гo гледал, тоа гарантирам. Сега дали ќе те импресионира, тоа е повеќе субјективно. Јас од кога излезе, го имам гледано 4 пати па сеа ти види.
Шкорпион не се заебава, само трактор.

Кака неголи што каса? Hows that a thing? 4 пати? Имаш чудни фетиши. Најверојатно неколку пати си бил врзан, латекс и неколку torture машини за време на гледање. 4 пати. :pos:

Pacific Rim 8, After Earth 6, Oblivion 4. ;) A за Another Earth не прочитав ниту реченица, затоа само на Ио му реплицирам, само тој е достоен. Тој беше избраниот.. штета..

На њот му смета што не е режиран од Мајкл Беј.


Не помина месец одкога ја искористив против тебе Ио, know your classics. Ама нека, ќе ми помине периодов, љубоморам за Gravity. :pipi:


После сите фејк блуреј рипови, конечно
The.Mortal.Instruments.City.of.Bones.2013.BRA.BluRay.1080p.AVC.DTS-HD.MA5.1-CHDBits
 

Kajgana Shop

На врв Bottom