Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Kapringen (A Hijacking) - Уште една добра Данска драма, според насловот се очекува акција, холивуд ова она, ама тотално спротивно е... споро, доста реалистично, напнато, супер одглумено... 8
Баш вчера го глеав, и мене ме бендиса. Од сценаристот на Јagten e.... :)
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
2014 ќе биде јака филмска година, ќе излезат добри филмчиња.
Еве нешто што ќе гледаме во 2014.

RoboCop
Transformers
X MEN
Amazing Spider - Man 2
Godzila
Fast & Furious 7

Ама, иако очекуваме многу да не биде како оваа година од која очекував да излезат многу добри филмчиња ама се разочарав.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Adore само шо го изгледав, фино филмче, лесна драма за гледање, ништо за да се напнеш, малку на The Descendants ме потсети. Само тој плавиот уште еден во низата лепотани шо не се за глума.
After Earth од кај да почнам, а кај да завршам. Трагедии во боја, Вил Смит со најтапа улогата во животот, малиов се напна асална солза да пушти, не знам дали ја пушти низ цел филм. Тапа годинава блокбастериве (барем тоа шо изгледав јас) само World War Z ми се свиѓаше (не дека и тој беше којзнае што).
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.084
Поени од реакции
8.132
Трансформерс што е работава, потполно нова екипа ке биде со главна улога Марк Волберг, има некое инфо зошто е смента старата екипа?
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Трансформерс што е работава, потполно нова екипа ке биде со главна улога Марк Волберг, има некое инфо зошто е смента старата екипа?
Чоек Шиа ла Пуф го менуваат....освен Чанинг Татум друго се е подобро од него, не се жали, таман си е Валберг.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.084
Поени од реакции
8.132
Чоек Шиа ла Пуф го менуваат....освен Чанинг Татум друго се е подобро од него, не се жали, таман си е Валберг.
Што има овој со Трансформерс?
Волберг ми е омилен глумец така да не ми смета.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Што има овој со Трансформерс?
Волберг ми е омилен глумец така да не ми смета.
Абе нема ништо само ти кажував како би можело полошо да биде :) Со Волберг си е таман.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.256
Волкот од улицата на воловите ќе биде презакажан.
Првичната дата на прикажување беше 15ти Ноември ама поради проблеми со должината на филмот (180 мин.) оваа дата ќе се помести. Првичните датуми за прикажување на овој филм сега се деновите околу божиќниот период во САД или првите недели во Јануари.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.256
After the Earth добар или да не трошам време за џабе?
Ако филмови што те тераат да му викнеш на ликот "Не иди таму будало една" се твоја работа глеј го :D
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Ако филмови што те тераат да му викнеш на ликот "Не иди таму будало една" се твоја работа глеј го :D

Moze da mi posocis na takov moment? :D Idese u edna nasoka celo vreme oti.

Samurai, podobar e od Oblivion. Ako toa ti menja nesto.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.256
Moze da mi posocis na takov moment? :D Idese u edna nasoka celo vreme oti.
Така ми беше зборот за тоа "не иди таму" повеќе беше "не го праави тоа будало еднa" :D
Во моментов ми текнува на 2 сцени
При почетокот знам Вил му вика на син му да биде тивок или нешто во таков стил, и овој како најдобар кадет ни две ни три почнува да дише длабоко и шпритнови да фаќа. Глупости. Исто и при крај кога го бркаше тоа чудото можеше многу лесно да се ослободи уште кога чудото беше во тоа тунелчето, ама наместо тоа овој направи нешто сосема десетто и глупо :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom