Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
7.881
Поени од реакции
12.761
--- надополнето: 17 септември 2013 во 10:54 ---
Смешен беше филмот

Е сеа, скоро се беше dick jokes, cum jokes, junkie хумор, ама не може на сите тоа да им се свиѓа :D


Мајкл Сера конечно да не биде гик. Кога се препуцаваа Дени и Франко за дркањето беше смешно, lol'd. Сите си исмејуваа свои карактеристики, Џона што е ко дива, Франко што е забеган уметник, sell outот на Сет...
Да не набројувам, ама мене смешен ми беше филмов, неколку пати се насмеав. Од новиве, само оваа и Clear History ги признавам како комедии
i got sucked off :pos:
филмов е типичен сет роган филм, ако ви се бендисува стилот на роган, филмот ќе ви биде лудница :)
 
Член од
5 април 2012
Мислења
7.460
Поени од реакции
8.121
Многу досаден и без цел филм е Blue Caprice, може проблемот беше што јас ја знаев приказната ама пак речиси ништо во него не ми се допадна.

5ка
 
Член од
3 мај 2010
Мислења
287
Поени од реакции
235
Paranoia 7/10, ме натера една другарка да одам да ја дружам оти сакала да го гледа заради актерот ама не згрешив, многу добро филмче, посебно луди беа тие од ФИНКИ и електро шо го гледаа (ја засакале професијата :P ).
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
B

Blade Torch

Гостин
Го имам The Passion Of The Christ на PC-то . Да го гледам или сепак да почекам Велигден? Ако чекам , имам една контролна точка во Божиќ .
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.494
Поени од реакции
16.612
Paranoia 7/10, ме натера една другарка да одам да ја дружам оти сакала да го гледа заради актерот

Ах, колку инспиративно! после зошто имало стереотипи, епа ќе има.
Pacific rim, Me potseti na power rangers :pos:5/10
Да, поготовo кога се гледа на 400x200 (HD)
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
329
Поени од реакции
218
Ај некој предлог за филм. Се надевам не ја утнав темата за прашањево.

Ако може предлозите да се историски нешто ко Гладијатор или 300 или па со мафии ко Кум и Скарфејс.
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.598
Поени од реакции
10.252
На врв Bottom