Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.120
Поени од реакции
84.808

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.408
Поени од реакции
6.028
Видов една слика и ми текна на еден филм. Двајца црнцни мислам дека беа, па се претворија или така нешто во плавуши. Како се викаше?
http://www.imdb.com/title/tt0381707/(n)
--- надополнето: 2 февруари 2013 во 21:27 ---
scumbag dragonsky...додека го барав на имдб името (не хот чик туку вај чик) постирал...
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ќе ми објасни некој зошто Ди Каприо е негативец во Џанго?

Мисли дека после одреден период ќе има повеќе нигери што ќе бидат паметни наместо робови, знае дека нигерите можат да го убијат цело време и дава логичен одговор зошто тоа не го прават , им ја продава црнкињава кога можеше да ги убие и да им ги земе парите и да не им ја даде, наследен му бил Кендиленд од татко му значи сакал нејќел немал избор, сакаше проклето ракување а на крај го убија. Па стварно не е фер. :( :(
По интернетов што читам на имдб, баш и не мислат дека ракувањето е невино.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.120
Поени од реакции
84.808
По интернетов што читам на имдб, баш и не мислат дека ракувањето е невино.
Па добро очигледно беше дека сето тоа беше подмолно со некаков план ама никогаш нема да дознаеме. Red John ми објасни ама сепак тој како дете растел во вила каде што така се понашале со нигерите и со други зборови општествово го направило така, не живеел он во Германија како Кинг каде што нема нигери па да не ги хејта туку на ранч каде што е опружен со насилство врз нигерите и за него тоа е нормално.
Сега ја као адвокат на ѓаволот сум во ситуацијава ама горе доле можам да го оправдам К.Keнди :D
--- надополнето: 3 февруари 2013 во 14:29 ---
http://kajgana.com/ben-aflek-proglasen-za-najdobar-rezhiser

И пак ќе кажам дека ептен сум разочаран што Квентин и Афлек не се номинирани за Оскар
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.405
Поени од реакции
58.329
По интернетов што читам на имдб, баш и не мислат дека ракувањето е невино.
Не, тоа што Драгонски прашува е друго: како е Ди Каприо негативец во однос на другите? Сите се ѓубриња во филмот :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.120
Поени од реакции
84.808
Мене уствари најјак лик во цел филм ми беше Семјуел Л. Џексон.
Ем comedy relief, ем badass. Тој може да се квалификува како вистинскиот негативец во филмот :)
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.408
Поени од реакции
6.028
Не, тоа што Драгонски прашува е друго: како е Ди Каприо негативец во однос на другите? Сите се ѓубриња во филмот :)
Па и се ѓубриња :D. Криминалците се бараат dead or alive а овие само мртви им ги носат :icon_lol:.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Очигледно само мене ми беше забеган ликот на Семјуел Л. Џексон.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.522
Поени од реакции
33.704
Очигледно само мене ми беше забеган ликот на Семјуел Л. Џексон.
И мене. Нереален, со вештачкиве веѓи и коса. Ми штрчеше и ми скрши филм.
Такоџе мислам дека Фокс беше бедес доволно, а да беше Смит со ушљаците такоџе ќе ми скршеше филм.

Али еве, се плашам од каменување. :unsure:
 
G

grande-juve

Гостин
Џанго - почна прејако од сите аспекти, си викам еве го мојот избор за оскар... арно ама, од кога влегоа во приказната Ди Каприо и Џексон, не заради нив ама филмот си ја изгуби динамиката, почнаа многу да го тупат... На крај оцена 7.

Хобит - кога ги глеав оцените на критичарите и некои коментари ја мислев филмов ќе биде утка, ама не, не беше ЛОТР, ама дефинитивно не беше лош. Имаше некои смешки што беа глупи и ко извадени од некои детски цртани, ама 3 саата одма ми поминаа. Ко фан на ЛОТР не се разочарав, ја имаше таа магија ама ја немаше таа приказна, 8-ца.

Арго - од почеток до крај на филмот бев внесен, од почеток до крај го држеше истото ниво, се ми беше погодено од глума, сценарио, режија, сега ми е јасно зошто до сега секаде освои и режија и најдобар филм Арго, најдобриот од трите што ги режирал Афлек, 9/10.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom