Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Нолан го напушти WB, сега Universal Pictures. Причина наводно било тоа што WB одлучиле своите филмови да ги стримаат во исто време со премиерата во кино. Наводно и бланко чек имал од Нетфликс...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.505
Поени од реакции
6.136
Оф топик, има некој друг проблем со imdb? Неможам да додавам филмови во листите.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.800
Поени од реакции
33.619
Препорачајте ми топ 10 МАКЕДОНСКИ филмови, затоа што не сум гледал ниеден. Па ќе дадам свој коментар за филмовите подоцна.
Баш пред некоја недела ги биравме најдобрите 30 македонски филмови. Еве ја листата: https://forum.kajgana.com/threads/МАКЕДОНИЈА-kajgana-showdown-07-ТОП-ЛИСТА.112022/
Сметај - ова е групна препорака од сите членови на подфорумов.

P.S. Мислењето префрлено во Генерална, темата: последен гледан филм со кратка рецензија е резервирана за рецензии.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.606
Поени од реакции
6.027
Од филмска музика ова. Го гледав Cruel Intentions 1999, крајот gets me everythime. Посебно кога луѓето на погребот ќе видат дека Катрин носи доза кокаин во преврзокот во форма на крст. Исто интересно е како сите се згорзени и ја гледаат со осуда, а самите тие се истиот круг на богаташки slime, веројатно едно 1000 пати побетер од неа.

 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Која програма ја користите за гледање филмови, VLC сеуште се смета за најдобра?
Гледам веќе години и јас преку VLC ама не приметувам што е толку супериорна према останатите? Пред 10-15 години можеби кога имаше најразлични видео формати и квалитети на снимки и мораше да спушташ кодекси разбирам ама сега кој се предностите?
Зборвам стриктно за гледање спуштени филмови не за стриминг и остали ствари.
Дури понекогаш кога гледам филм со подобар квалитет на VLC знае да залагира и замрзне сликата, па реално освен тоа што гласот може да оди до 200% не гледам други предности, просветлете ме ако грешам :D
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Која програма ја користите за гледање филмови, VLC сеуште се смета за најдобра?
Гледам веќе години и јас преку VLC ама не приметувам што е толку супериорна према останатите? Пред 10-15 години можеби кога имаше најразлични видео формати и квалитети на снимки и мораше да спушташ кодекси разбирам ама сега кој се предностите?
Зборвам стриктно за гледање спуштени филмови не за стриминг и остали ствари.
Дури понекогаш кога гледам филм со подобар квалитет на VLC знае да залагира и замрзне сликата, па реално освен тоа што гласот може да оди до 200% не гледам други предности, просветлете ме ако грешам :D
ова за пц лаптоп кажуваш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom