Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Можеш да гледаш live stream видеа на VLC и да ја снимаш содржина што ја гледаш... имаш опција и да ти најде превод за филмот, али мислам лагираше ако подолго време не ти е updated.

Ја имам VLC али ретко го користам. Скоро секогаш користам MPC што покрај симнувањето титлови има лесни опции и да го синхронизираш титлот.
 
O

onefifty

Гостин
CCCPто знае да лагне на некои кодеци, не знам зошто, некад знае и да сецне фрејмови. На ВЛЦто никад не сум имал таков проблем иако првото го преферирам зошто е многу полесно да се симнат subtitles. Ги користам во комбинација, ако приемтам проблеми со едното, бегам на другото и така.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
PotPlayer е најдобар.
Иначе не е се до плеерот, рендерерот е побитен.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.022
Пошто спомнав дека го гледав Злобни Намери 1999та, а секојпат сум под импресии бар 2 дена после гледање, во таа чест постирам 90ти eye candy.



 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.896
Пошто спомнав дека го гледав Злобни Намери 1999та, а секојпат сум под импресии бар 2 дена после гледање, во таа чест постирам 90ти eye candy.



Cruel Intentions беше модерен римејк на Dangerous Liaisons со Џон Малкович, Мишел Фајфер, Ума Труман, Киану Ривс...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.896


Heartwarming, Inspirational, Tear-jerking... 4 епизоди на Нетфликс, последната излегува на 30 септември. Документарец за Inspiration4, последната мисија во вселената во која 4 цивили отидоа во вселената и орбитираа околу земјата 3 дена. Се вратија пред една недела. Документарецот е сниман додека се подготвуваат, последната епизода треба да биде за летот.

I am Io, and I am a sci-fi addict. :cautious:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom