Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

B

Beginner

Гостин
Ги прегоре буквално ау предобро 3 пати го изгледав прејакo.
“So if you win an award tonight don’t use it as a platform to make a political speech. You’re in no position to lecture the public about anything. You know nothing about the real world. Most of you spent less time in school than Greta Thunberg. So accept your award and fuck off”
ahah.png




Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Последно уредено од модератор:

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Ги прегоре :pos:

Еве топ 5 филмови од мене за изминатата година:
1. Parasite
2. Joker
3. Once Upon a Time in Hollywood
4. Irishman

Неам петти, срање филмови цела година =/
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Озбилно кажа дека планирале Им мемориам, ама не направиле зошто немало многу diversity и people of color, аууууууууу.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.637
Поени од реакции
38.819
Озбилно кажа дека планирале Им мемориам, ама не направиле зошто немало многу diversity и people of color, аууууууууу.
иронија беше тоа. Иначе мислам штом он вака искочи и тоа со дозвола на организаторите на настанов, ќе има контра офанзива против форест гамповиве што беа фрапирани. Ќе има и други по него, исто како што многумина излегоа со изјави после Скорсезе.
 
Последно уредено:
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Еј, баш се разочарав, мислев не е иронија.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Ги има на торент глобусиве? Трбаше да испаднат досега..
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.269
иронија беше тоа. Иначе мислам штом он вака искочи и тоа со дозвола на организаторите на настанов, ќе има контра офанзива против форест гамповиве што беа фрапирани. Ќе има и други по него, исто како што многумина излегоа со изјави после Скорсезе.
Сега да очекуваме истото како со Луи ЦК? :D

Каква комедија беше тоа

Луи ЦК: Еј, сакаш да се допирам а ти да ме гледаш? Ни секс ни ништо, ако сакаш ок, ако не не мораш
-Ајде, ок

15 години подоцна:
Ја се сложив ....и го гледав пошто он ме праша дали сакам а јас кажав да....и ова е силување уствари!!!

Сега да очекуваме:

Рики Гервејс е обвинет за пиење на млеко со поминат рок! Еднаш за време на секс и рекол на сопругата "Yeah you like that?" а оваа само забрзнао дишела и не одговорила. Тоа што не одговорила значи дека е силување. Многу логично.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Некогаш си пуштам од претходните изданија кога беше водител, чисто за да се расположам. Не можеш и да се навредиш ако се најдеш во некои од неговите провокации, зашто е вистината и да, смешно е. Добро, освен Том Хенкс очигледно, кој е префин за да се насмее, па прави некои фаци ко изненаден. Се што кажа во овие 8 минути е чиста вистина, ради него и сакам да го гледам шоуво, али уште не гледам торент да излезе.

Ги видов победниците, мех.

Рис битно и оваа година си ја има купено номинацијата. Од секаде почна да никнува откога е продуцент, ја гледав во Big little lies, па и неколку епизоди во TMS, ништо посебно, ништо вредно за номинирање.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Листа на сите работи што беа цензурирани има?
Хоакин 3 пати го цензурираа ако не се лажам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom