Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.967
Роден на 4ти Јули. Глумчиште.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Плус борн ин тхе ју еј оф еј.
Пу бе мајка му стара, барем не правете печатни грешки кога веќе дегенски пишувате англиски зборови на кирилица.

УАА

Пун индентет.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.126
Поени од реакции
15.950
Си го репризирав уметничково дело од филм.
Сценава ... одлична. :(

 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
Ако можете да го гледате "Coco" новиот на Пиксар да го направите тоа. Можеби е поради тоа што не знаев скоро ништо за филмот, можеби така ми се погоди во моментот, не знам, али ептен ми се допадна. Еден од најдобрите филмови последниве години, за мој вкус нели.

Вака во недостаток на некои јасни фаворити за Оскари уопште не би ми сметало да освои оскар за најдобар филм.

Одличен (y) (сајдноут: не е бајка филмов, така да ете ако сте фанови повеќе на бајките на Дизни можда нема да ви се допадне до толку)

Во секој счучај алал вера :cuc:

П.С. Кога веќе спомнав Оскари вака на слепо предвидувам Battle of the sexes ќе освои, и во знак на феминизмот ќе поминат оскарите

Ако погодам ќе се цитирам за 3 месеци негде ако не...па нема да се цитирам, многу логично :D

Али ботом лајн...Коко (y) (y) (y) (y)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.807
Поени од реакции
33.641
Ако можете да го гледате "Coco" новиот на Пиксар да го направите тоа. Можеби е поради тоа што не знаев скоро ништо за филмот, можеби така ми се погоди во моментот, не знам, али ептен ми се допадна. Еден од најдобрите филмови последниве години, за мој вкус нели.

Вака во недостаток на некои јасни фаворити за Оскари уопште не би ми сметало да освои оскар за најдобар филм.
Далеку е од фаворит, ама некои му даваат шанси, какви-такви. Во секој случај, далеку е од успехот на Toy Story 3 и Up.
П.С. Кога веќе спомнав Оскари вака на слепо предвидувам Battle of the sexes ќе освои, и во знак на феминизмот ќе поминат оскарите

Ако погодам ќе се цитирам за 3 месеци негде ако не...па нема да се цитирам, многу логично :D
Нема да погодиш. Главни фаворити се The Shape of Water, Three Billboards Outside Ebbing Missouri и Dunkirk, а не би ме изненадило и Call Me By Your Name да освои. Главна тема годинава ко да ќе е хомосексуалноста.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
Далеку е од фаворит, ама некои му даваат шанси, какви-такви. Во секој случај, далеку е од успехот на Toy Story 3 и Up.

Нема да погодиш. Главни фаворити се The Shape of Water, Three Billboards Outside Ebbing Missouri и Dunkirk, а не би ме изненадило и Call Me By Your Name да освои. Главна тема годинава ко да ќе е хомосексуалноста.
Знам дека нема шанса Coco да направи нешто надвор од анимираните, зборев јас кога би давал награди :D А немам појма што друго од анимираните се номинирани али у старт заокружувам дека ќе добие оскар за најдобар анимиран се друго би било кражба

За фаворитиве други немав појма крајно на слепо пишав, прв пат мислам вака во (речиси) Декември да не знам ништо за оскариве.

Од оиве што ги пиша Билбордиве ми се одлични, баш и на @grande-juve му спомнав дека би навивал за филмов ако има шанса да освои Оскар, одличен е (y)

Ех, лани беше хомосексуалност, сега со рејп скандаливе сигурно нешто пофеминистичко ќе биде... ма да ете Билбордите поврзани се со силување така да...држам палци за филмот :D
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Ако можете да го гледате "Coco" новиот на Пиксар да го направите тоа. Можеби е поради тоа што не знаев скоро ништо за филмот, можеби така ми се погоди во моментот, не знам, али ептен ми се допадна. Еден од најдобрите филмови последниве години, за мој вкус нели.

Вака во недостаток на некои јасни фаворити за Оскари уопште не би ми сметало да освои оскар за најдобар филм.

Одличен (y) (сајдноут: не е бајка филмов, така да ете ако сте фанови повеќе на бајките на Дизни можда нема да ви се допадне до толку)

Во секој счучај алал вера :cuc:

П.С. Кога веќе спомнав Оскари вака на слепо предвидувам Battle of the sexes ќе освои, и во знак на феминизмот ќе поминат оскарите

Ако погодам ќе се цитирам за 3 месеци негде ако не...па нема да се цитирам, многу логично :D

Али ботом лајн...Коко (y) (y) (y) (y)
Дане имаш линк од торент случајно пошо до сега неможам да го најдам онлајн?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom