Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Stvarno?
Pa sto pisal kirilica togash?
Мене на факултет ме учеа дека најчесто клиентот не знае што сака и треба да се обидеш сам да дознаеш.
Со читање на целиот пост, како што ти напомена @Corvus, ќе сфатеше.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Зошто не знаев за овој филм воопшто? Good Time само што излезе одлична снимка и го гледав. Колку истрипан филм, @wot се слушаме?

Малку потсеќа на Enter the Void, мислам дека Роберт Патинсон ја има улогата на кариерата овде! А пак музиката, прв пат слушам за Oneohtrix Point Never, ама толку јака вожња прави целиот саундтрак со дејствието... Уф гледањето после ваков филм дефинитивно те носи на некое друго место, а не таму кај што си. Лудница
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
A bs pak najde i angliski, na cela frka... :D

Зошто не знаев за овој филм воопшто? Good Time само што излезе одлична снимка и го гледав. Колку истрипан филм, @wot се слушаме?

Малку потсеќа на Enter the Void, мислам дека Роберт Патинсон ја има улогата на кариерата овде! А пак музиката, прв пат слушам за Oneohtrix Point Never, ама толку јака вожња прави целиот саундтрак со дејствието... Уф гледањето после ваков филм дефинитивно те носи на некое друго место, а не таму кај што си. Лудница
Uf, go znam, a i cekam dosta, go forsiraat na leter mnogu, ama na dva pati se otkazuvam od gledanje. Pred mesec dena hd snimka pustiv nekoja pa bataliv, a nekni webdl iskoci na 2ri go simnav, ama grainy bese, mravki mnogu a i mi se spiese i ostaviv. Ke se gleda obavezno!
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Хах, баш пред 2 дена, случајно коа отворав тракерите, видов некој блу реј рилиз од филм шо не го знам, читам good time, отворам imdb и гледам доста висока оценка и гласови...
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Зш бе под default мора стари филмови да има секогаш у сите топ 10 листи
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
И колку неблагодарно е да правиш топ 10 листи бреееееејјј. Се мислам се карам самиот со себе не можам да се одлучам сега кои би ми биле у топ 10.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Тор 7/10 и тоа 7 само поради каменаров. СЕ ПРЕСМЕАВ НА ГЛАСОТ. Марвел ми стануваат антипатични и клише досадни шеги веќе имаат и тоа пренатрупано. Али ЛИКОВ БРЕ! Солзи ми течеа.



 
Последно уредено:
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
12 years a slave во топ десет, оккк...
Ама добро не треба да се замерува, никогаш никој нема да се согласи со некоја топ 10 листа и да рече е тоа е тоа, секогаш има филм што според било кого не го заслужува местото. На пример на моја топ 10 листа голем дел би рекле дека е за никаде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom