Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
@Хоуп ќе може за Good Bad and Weird да пишеш мала рецензија или еве не мора рецензија, две реченици пиши. Баш ме интересира како ти поминал филмот.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.424
Поени од реакции
9.330
Тие сите тројца ги сакам и плус таткото од возот за Бусан најјаки корејски актери ми се. Филмот забавен е има и акција и смешки, не ми беше досаден ко повеќето вестерн, знаат да ми здосадат на моменти... Овој таманче, се како што треба да си биде.

The Front Line да го гледаш.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Тие сите тројца ги сакам и плус таткото од возот за Бусан најјаки корејски актери ми се. Филмот забавен е има и акција и смешки, не ми беше досаден ко повеќето вестерн, знаат да ми здосадат на моменти... Овој таманче, се како што треба да си биде.

The Front Line да го гледаш.
Сум го гледал. Јас кога гледав корејски филмови вие плачевте на Титаник. :D
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Ме бендиса данкирк. тензичен, спектакуларен, интересно заплетен, како да глеам некаква фузија на гравити(филм каде шти е прикажана една ситуација) и мементо(самиот тајмлајн и раскажувањето на приказната од различните перспективи).
За најдобро дело на Нолан е далеку ама многу солиден филм и вреди да се изгледа барем уште еднаш.
8.5/10
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
E

Epsilon

Гостин
aj preporacajte nekoe filmiste ko shoot caller. ( ako nekoj go nema gledano filmov, vo glavni ulogi e akterot Jaime Lannister od Game of thrones :D )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom