Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.800
Поени од реакции
44.299
8.9/10 - ‎14,514 votes
Чисто онака тек сме на почеток

Batman V Superman: Dawn of Justice is the most incoherent blockbuster
vcera bese 9.5. sabajlevo 9.1, paga, kritkite dole se dosta podeleni, prvite sto izlegoa bea katastrofa na imdb pa se pojavija pozitivnite, a rotten tomates bolje ne otvaraj. :)
Mada imdb ne mi e nekoj pokazatel, filmov tamu mislam deka ke padne i pod 8, nesto ko man of steel ke ima ocena, on bese nad 7 mislam.

p.s. na krajot od denot sekako samiot ke sudam, ke go gledam denovive iako od start na najavata za ovoj proekt bev skeptik, izborot na glumci ne bese pricinata za toa, baska za aflek pokasno i se dozna deka ke go glumi betmen, neam nisto protiv nego ali poveke go preferiram ko reziser. :)
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.155
Поени од реакции
10.098
ја да не го ни гледам ќе треба 2ка да му ставам. :icon_lol:

Туку ако го занимаше некого London has fallen, боље не го гледајте. И на тој 2ка му ставив. :D
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.678
Првичниве критики за бетмен вс супермен се фијаско за филмов ...
ги изгледав на јутуб сите шо рецензираат и оценката се движи околу 3.5/5 - 4/5 шо е еквивалент на просек. Сепак тие беа истите кои го прогласија star wars за најдобар филм за 2015 и the dark knight rises за 2012. Најубаво е да се изгледа филмот и да се процени сам.
 
W

wicked_1

Гостин
ги изгледав на јутуб сите шо рецензираат и оценката се движи околу 3.5/5 - 4/5 шо е еквивалент на просек. Сепак тие беа истите кои го прогласија star wars за најдобар филм за 2015 и the dark knight rises за 2012. Најубаво е да се изгледа филмот и да се процени сам.
Star Wars и не е баш далеку од најдобар филм за 2015... Spotlight, Bridge of Spies, Brooklyn, The Martian, The Big Short секако не се подобри, со исклучок на The Hateful Eight се друго е дискутабилно.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.683
Поени од реакции
43.595
Само што го изгледав Хејтфул ејт, искрено малку спор, да не речам досаден е на почетокот.. Само говорење, бла бла цело време. :D После станува epптен интересен, хуморот ми се допаѓа исто, се изнасмеав неколку пати.. За оценка сум меѓу 9 и 8.5, ќе видиме кога ќе дојде време да влезе во темата мувиспотинг. :D
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Хејтфул можев уште 3 саата да ги слушам како прават муабет, немаше да ми здосади, кои епик разговори ги имаа, чудо едно.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.622
Поени од реакции
31.828
после два века сугестии, The Secret in Their Eyes дојде на ред

генијално напишан, пефектно одглумен - филмиште
Ricardo Darin ми е гумчиште, ко сме кај филмовиве со него. Исто Nine Queens ако не ти е гледај го, по препорака на џими го гледав, коска филм.
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
The hunger Games - Mocking Jay part 2. Ги имав гледано сите делови претходно, многу се мислев дали да го гледам и овој пошо веќе досадни ми станаа. Подобро да го гледав само трејлерот ќе знаев како ќе заврши. :facepalm:
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Пак јас само да прашам дали го гледал некој бетменов и суперменов во кино да сподели по некоја импресија :P за нас тие шо иаме колоковиумска и неможеме да глеаме :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom