Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Тежок просек што мене едвај ме убеди 5ка да му дадам.
Batty во финалната сцена коа вика "All those moments will be lost in time, like tears in rain" со Вангелис во позадина а ти со подотворена уста глеаш пошо сфаќаш колку уствари епик е тоа
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.644
Xм?? :facepalm::tapp: ма да wikipedia не потврдува ништо...

Ќе потврдат на 30 февруари.

Иначе за инсајд аут +100000000.
Уште од првите 5 минути не ми се веруваше колку нај-нај-најдобра идеја на свет им текнало, и колку вистините работи имаше.
Жално е што тешко дека млада публика убаво ќе го сфати сето тоа.
Навистина неверојатно.
9/10 филмот.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.514
Поени од реакции
33.686
Au, Southpaw kolku bedno I ocajno igra na klise momenti, stvarno pateticno...
Ali film so ke me natera at some point da pocuvstvuvam neso uvek dobiva visoka, za zal.

Jake odamna ne glumel vaka plasticno, Forest Whitaker bese totalna utka za roljava, devojcevo imase nerealno ponasanje, ali od dete gluma...
 

Lenny

Seventh Son of a Seventh Son
Член од
16 февруари 2012
Мислења
335
Поени од реакции
406
Mene pa epten mi se svigase Southpaw, epten mi legna i pomina za mig! Ne znam zosto tolku hejt jade na forumov.
Зошто повеќето форумџии се добро филмски потковани и можат да приметат клише филм со приказна која е веќе видена толку многу пати, според мене глумата на џејк е једина позитива у цел филм
 
H

HoT IcE

Гостин
Зошто повеќето форумџии се добро филмски потковани и можат да приметат клише филм со приказна која е веќе видена толку многу пати, според мене глумата на џејк е једина позитива у цел филм
Blah, blah. Ko demek sekoja godina sekoj film sto izlaga e so nova prikazna never heard of. Dobra gluma na Jake, dobro muziche iako ne slusam toj tip na muzika ama se vklopi u filmot, mentorot bese isto dobar. Ednostavno filmot ne e za Oskar ama ne e ni los so ogled kako filmovi sum gledal i imase ubava voznja isto kako i Nightcrawler lani so Jake.
 
S

sim4e

Гостин
Blah, blah. Ko demek sekoja godina sekoj film sto izlaga e so nova prikazna never heard of.
Не е секој филм со невидена приказна. И сега? Поентата?
Southpaw е типична спортска драма со патетична приказна и ги содржи сите клишеа на жанрот.
Ова 'добра вожња' или како и да го викате е неoдредена и крајно бесмислена фраза. Местото и е во автомобилизам.

Препорака за The End of the Tour. Добро вози. ОК.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.710
Поени од реакции
6.647
Набрзинка препорачајте добар а (пра)стар филм, кој сигурно го имате 100 пати гледано и пак не ви досадува :D Сигурно сите имаме неколку такви.
 
H

HoT IcE

Гостин
Не е секој филм со невидена приказна. И сега? Поентата?
Southpaw е типична спортска драма со патетична приказна и ги содржи сите клишеа на жанрот.
Ова 'добра вожња' или како и да го викате е неoдредена и крајно бесмислена фраза. Местото и е во автомобилизам.

Препорака за The End of the Tour. Добро вози. ОК.
Niso aj drug pat ke pisam u avtomobilizam za Southpaw, izvini.
Pateticna prikazna e zato kvalitetna fraza.

Nisto, nevermind me, se gubam ja od temava, nemozam so Lenny i sim4e i nivniot prefinet vkus za filmovi, ja sum od rajata, si ziam sea pucki i si pustam Aloha da me vozi!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom