Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Дури и за мене што сакам вакви филмови Everest беше досаден, мислам дека можело многу подобро да се направи филмот зошто приказната е добра.
 
B

Blade Torch

Гостин
Едвај се наканив да го симнам Inside Out.
Wow. Еден од најдобрите анимирани на сите времиња. Одлична идеја, добро осмислени карактери, одличен хумор.
Прошетка до Оскарот.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Очигледно само мене не ми легна толку многу Inside Out.
Забавен, интересен и се тоа да, ама не знам, ми фалеше нешто плус за да ми биде феноменален како некои други анимирани.
Secret Life of Pets го чекам јас, тоа ќе биде атракција и се надевам дека нема да ме разочара.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.519
Поени од реакции
33.697
Очигледно само мене не ми легна толку многу Inside Out.
Забавен, интересен и се тоа да, ама не знам, ми фалеше нешто плус за да ми биде феноменален како некои други анимирани.
Secret Life of Pets го чекам јас, тоа ќе биде атракција и се надевам дека нема да ме разочара.
I mene, mu dadov 4/5. Gi imase site elementi da me osvoi, siguren sum deka e bilo do mene I momentot valda. Wall-e nikoj ne mi go dopira!

@џимеј iskoci Youth od Sorrentino, ako sakas dzirni go, moze da ti fati oko, ima dobri kritiki. Ja denovive planiram.

Edit @grande-juve vise go gleal, 3.5/5 mu dal:toe:
 
G

grande-juve

Гостин
Зошо такво смајли, 3,5/5 кај мене преведено е 7-7,5/10 шо значи добар... Добар беше, посебно визуелно, али поише некоја конкретност ми фалеше шо ја имаше на пример у Големата Убавина.[DOUBLEPOST=1445654093][/DOUBLEPOST]
Едвај се наканив да го симнам Inside Out.
Wow. Еден од најдобрите анимирани на сите времиња. Одлична идеја, добро осмислени карактери, одличен хумор.
Прошетка до Оскарот.
И ја се потпишуем
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.115
Поени од реакции
9.949
Право да ти кажам убаво почна и до половина сценариото и ми се свиѓаше, ама после забега во некој тек што не ми се свиѓаше.
Беше монотон и досаден, што за трилер е недозволиво.
Дури Прометеј на Ридли Скот ми беше понапнат.
Музиката на Вангелис ич не ми одговараше со тој апокалиптичен свет. Цело време очекував некој напнат настан да се случи, пошто таква музика имаше.
Костимите беа лоши, сценографијата лоша, особено колите.
Немаше ни развиени ликови, за да барам глума.
Тежок просек што мене едвај ме убеди 5ка да му дадам.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.030
Поени од реакции
34.647
Очигледно само мене не ми легна толку многу Inside Out.
Забавен, интересен и се тоа да, ама не знам, ми фалеше нешто плус за да ми биде феноменален како некои други анимирани.
Secret Life of Pets го чекам јас, тоа ќе биде атракција и се надевам дека нема да ме разочара.
Исто и мене. Не можеше да ги достигне Up, или Toy Story 3, на пример.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.364
Поени од реакции
25.088
@џимеј iskoci Youth od Sorrentino, ako sakas dzirni go, moze da ti fati oko, ima dobri kritiki. Ja denovive planiram.
Срце си :backa: Вечер ќе се гледа :pipi:

Кажувај што има друго излезено по торенти што вреди, немам ништо испратено во последниве месец-два.

(исто така може да отвориме тема наменета за - излезе тој и тој филм на торент, постови)
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
The.Gift.2015.720p.BluRay.x264-DRONES

Го бива филмов?
 

Lenny

Seventh Son of a Seventh Son
Член од
16 февруари 2012
Мислења
335
Поени од реакции
406
Право да ти кажам убаво почна и до половина сценариото и ми се свиѓаше, ама после забега во некој тек што не ми се свиѓаше.
Беше монотон и досаден, што за трилер е недозволиво.
Дури Прометеј на Ридли Скот ми беше понапнат.
Музиката на Вангелис ич не ми одговараше со тој апокалиптичен свет. Цело време очекував некој напнат настан да се случи, пошто таква музика имаше.
Костимите беа лоши, сценографијата лоша, особено колите.
Немаше ни развиени ликови, за да барам глума.
Тежок просек што мене едвај ме убеди 5ка да му дадам.
аман бе друже Блејд Ранер ако е монотон и досаден не знам што бараш ти у филмови тогаш
башка музиката си беше погодена и совршено одговараше со атмосфетата
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.519
Поени од реакции
33.697
Срце си :backa: Вечер ќе се гледа :pipi:

Кажувај што има друго излезено по торенти што вреди, немам ништо испратено во последниве месец-два.

(исто така може да отвориме тема наменета за - излезе тој и тој филм на торент, постови)
:love:

Inaku mi se dopaga idejata, nesto kako informator, ali ke iam uslov, pod 4 giga ne se racuna izlezen. :pos:

Ja od minatite meseci samo na blokbaserite im sednav, nemam gledano kvaliteten film (@grande-juve ili @MyloXyloto neka predlagaat neso, so mi trebase temata samo so linkovi I oceni...)

Na ovoj mu se strvam, kaj I da e treba da iskoci, reziserot od Dogtooth, I Colin Farrell plus Rachel Weisz... ima predobri kritiki I ke bide nesto pak retardirano dobro.

The Lobster
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.115
Поени од реакции
9.949
The.Gift.2015.720p.BluRay.x264-DRONES

Го бива филмов?
Океј е ако за филмот прашуваш, ама далеку од Prisoners што го споредуваше некој.[DOUBLEPOST=1445692545][/DOUBLEPOST]
аман бе друже Блејд Ранер ако е монотон и досаден не знам што бараш ти у филмови тогаш
башка музиката си беше погодена и совршено одговараше со атмосфетата
мене така ми легна и не знам што е тоа чудно. Не секој од топ250 на ИМДБ ми е арен.
Oldboy ми беше арен пред некое време, друг некој викаше тиња бил. Почудно ми е кога некој ќе почне да ми го фали секој филм у топ250 како добар..
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.519
Поени од реакции
33.697
The.Gift.2015.720p.BluRay.x264-DRONES

Го бива филмов?
Stom drugarite mi preporacaat nekoj film, odma begam kako od gavol od istiot. :D
Taka I ovoj.

аман бе друже Блејд Ранер ако е монотон и досаден не знам што бараш ти у филмови тогаш
башка музиката си беше погодена и совршено одговараше со атмосфетата
Ja do nekade mora da se soglasam zaradi precenetosta I kultnosta.
Ne mu osporuvam kvalitet, boite posebno, atmosferata se prejaki.
Ama 4/5. Ne mi e sovrsenstvo, sakam da kazam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom