Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Едно прашање, може безвезно, ама ќе прашам сепак:

Во темана за Топ 5 Филмови на 2014та, треба да наредам пет што се гледани тогаш, пред завршувањето на годината, или 5 од кои може да се гледани и после Новата Година, но се изелзени 2014та? I'm having a dilemma with which titles to put, so any clarification would help with that. Danke in advansen.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Едно прашање, може безвезно, ама ќе прашам сепак:

Во темана за Топ 5 Филмови на 2014та, треба да наредам пет што се гледани тогаш, пред завршувањето на годината, или 5 од кои може да се гледани и после Новата Година, но се изелзени 2014та? I'm having a dilemma with which titles to put, so any clarification would help with that. Danke in advansen.
Листата треба да биде составена од филмови што излегле во 2014 според IMDb.
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
A шо ако филмот излегол 2014, а сум го гледал во 2013? За едно другарче тајм лорд прашувам.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.256
Ете донев како ВП ми подговори :D

Видете листава е онака..мислам..ја сум ја отворил темава на кој му е гајле за мене и мојата тема :D

Можете да пишете што сакате, ама во темата се мисли филмови кои што својата премиера ја имале во 2014 чисто да се види најдоброто од 2014 како година.
Е сега пошто веќе помина 2014та а ја во 5 за 12 ја отворив темата слободно може да ги имате и Whiplash и тие такви филмови што сега излегоа на торенти. :)

Не знам зошто постов ми звучи сериозно за нешто така несериозно :D

A шо ако филмот излегол 2014, а сум го гледал во 2013? За едно другарче тајм лорд прашувам.
Нека каже другарчето бројки на лото па после ќе му одговорам :D
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
И после ако има доброволец што не го мрзи да изброи секој филм колку пати бил спомнат и да направиме една Топ 5 Кајгана листа за 2014 :свиркам:
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Го гледав Gone girl и можам да кажам дека се разочарав.Очекував од филмов многу со оглед на хајпот кој го добиваше,но пред се поради тоа што режисер на филмов е Финчер.Кога видов дека филмов е од Финчер очекував некоја напната мистерија како што се Se7en,The Game,Fight Club,а не некои валкани игри на Серсеј Ланистер.Седмица ради респект кон Финчер и цицките на Емили.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom