Феминизам!

Дискусија во форумот 'Философија и психологија' започната од Птичји Грип, 7 март 2007.

 1. Lurtz

  Lurtz

  Член од:
  28 март 2006
  Мислења:
  14.756
  Допаѓања:
  7.554
  Доколку се користи денот и податоците за истакнување нерамноправност, освен на државно ниво
  https://lokalno.mk/debata-za-jazot-vo-platite-na-mazhite-i-zhenite/
  редно би било да ги напишат податоците и во рамки на исти професии и фирми. Пример советник во министерство, раководител во Агенција, шалтерски службеник во конкретна банка...дали имаат 18% разлика во платите? И ако да, врз кој основ?
   
  На BilboBaggins, stratUs и Dumbledore им се допаѓа ова.

Сподели преку: