Фатени во расчекор

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
Хахахахах какви се споредби нема да направите...лавови, лавици, клучеви, брави, кваки...се сте освен луѓе. :)

Кај човекот (и кај сите други видови) полигамијата е настаната како мерка за зачувување и продолжување на видот.
Прашање до мажите што тврдат дека човекот е по природа полигамно суштество и дека "им е во гените да бидат полигамни и да се рокаат со која стигнат" : дали вие ја исполнувате вашата обврска што ви ја наметнува таа природна полигамија и го продолжувате видот т.е. правите деца или станува збор за патетичен обид за оправдание?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Мој човек! Е не, ќе се м'кне со кој стигне. Неверството е во гените на мажот, жените кои изневеруваат се само збеснати, глумат еднаквост и дудлаат за феминизам. Абе иди бегај!
Кои гени, бе сине? Или онака си тропаш глупости?
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Мој човек! Е не, ќе се м'кне со кој стигне. Неверството е во гените на мажот, жените кои изневеруваат се само збеснати, глумат еднаквост и дудлаат за феминизам. Абе иди бегај!
Брат се знае и машкото нетреба и женското ама шо е крив мажот со кои легнала таа, она нетребало да легнуе она е за ќотек ама во таа ситуација и он ке си го окрка ...пошто ке проба да ја брани..
 

Keepitreal

И сега ?....
Член од
18 септември 2012
Мислења
386
Поени од реакции
371
Едноставен одговор не било за да биди ...Иначе ајде да прокоментираме.
Тоа ти е исто и како муабето кјутиси дуписи, ако веќе си боцкал на страна значи немаш доволно љубов ..
Па тоаш ајде ке се изразам културно к*р ке те боли дали и она се боцкала .... Фактички сам си го барал ....
Али во секој случај зезната е ситуацијата ... Морал е во прашање ...:):):):)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Сине, ако си маж ќе знаеш за што зборувам. Во спротивно си издрод.
Напротив, жените имаат поголема потреба да шараат за да направат дизерфикација на потомството.
За мажите е сеедно, битно е само од дупката да излегуваат главчиња.
Мислам ако зборуваме за гени...
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Мој човек! Е не, ќе се м'кне со кој стигне. Неверството е во гените на мажот, жените кои изневеруваат се само збеснати, глумат еднаквост и дудлаат за феминизам. Абе иди бегај!

Тој феминизам више кај не го спомна и кај не покуша да го поткопаш, човек ќе помисли дека муж као тебе - уплав има од феминистки. Просто не може да си толку опседнат само ради изигравање алфа мажјак на форум. ;)
 
D

dystopian

Гостин
Тој феминизам више кај не го спомна и кај не покуша да го поткопаш, човек ќе помисли дека муж као тебе - уплав има од феминистки. Просто не може да си толку опседнат само ради изигравање алфа мажјак на форум. ;)
Аман, не ли приметувате дека е обичен трол. Оставете го нека лае во празно.

;)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Oскар Вајлд рекол: Жените постојат за да бидат сакани, а не за да бидат разберени.
Така да ако шврљале ( како се вика овој зборов море теретен со мака го напишав) нема шо да ги разбираш, приврати им се и љуби ги или клоците. :icon_lol:(за обратно Оскар не кажал :( )

Ај сега малце поозбилен.....
Иначе еден да мавта со опашот настрана ти е нешто како замислете си вага и сега да натежнала едната страна која довела до нарушување на состојбата на рамнотежа(хармонија, убајни, лубов голема). Е сега ако двајцата мавтаат со опашот постои веројатност повторно да има ,,рамнотежа" но пак зависи, можеби едниот пример многу се размавтал па пак да натежнува поповеќе.
Како и да е рамнотежата која постоела претходно, онаа на вагата, додека биле чисти односите без задгрбни игри, нема да биде никогаш иста дури и ако повторно дојде до нејзино воспоставување.
Не гледам јас причина за понатамошно практикување на она -Љубовта е триумф на имагинација над интелегенцијата ко и двајцата сте се ,,онаделе" при здрав разум(со исклучок ако некој од вас има психички пореметувања) покрај онадењето настрана кое е составен дел од првово онадење. Или пак можи да се речи имагинацијата ја потиснала интелегенцијата, а оваа потиснатава била потисната уште еднаш, нешто како потиснување на квадрат.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.183
Поени од реакции
21.873
Многу погрешно е мислењето дека маж или жена нема да изневери ако се им е погодено во врската. Тоа едноставно не е точно.
Најчесто нема да ја искористат дадената можност од грижа на совеста но не дека ке изневерат туку од можните последици ако се научи за нивното изневерување. Кога има мали или скоро никакви шанси да се научи и двата пола се подеднакво промискуитетни.
Така да повеќе се пазат да не го изгубат тоа што го имаат или осудата од околината, а не самиот чин на изневерување.
Да не навлегуваме сега во балкански обичаи, норми и правила но човекот генетски е на средината на скалата на изневерување кај приматите а тоа се гледа спрема големината на тестисите кај машките во сооднос со нивната телесна маса( ми е мака сега да барам податоци , ама ова е научно докажано, па кој сака нека провери). Имено на врвот е шимпанзото кои имаат најголеми тестиси во однос на нивната големина, па некаде на средина сме ние а најдолу на скалата е горилата. Овие се земени како пример на нас најсродни и генетски најслични примати.
Но како што реков кога на ова би се додале обичаните норми и правила во едно општество се доаѓа дека шврљањето и изневерувањето не се третира исто тука на балканот, во скандинавија и во иран.
И конкретно за тука без разлика на некој дали му се допаѓало тоа или не ако машкото шврља нема да помини толку тешко или да биде осуден од јавноста како женското на пример.
Тој ке биде ебачиште, швалериште , казанова но женското би било курвиче, ебачица, мивка.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Многу погрешно е мислењето дека маж или жена нема да изневери ако се им е погодено во врската. Тоа едноставно не е точно.
Најчесто нема да ја искористат дадената можност од грижа на совеста но не дека ке изневерат туку од можните последици ако се научи за нивното изневерување. Кога има мали или скоро никакви шанси да се научи и двата пола се подеднакво промискуитетни.
Така да повеќе се пазат да не го изгубат тоа што го имаат или осудата од околината, а не самиот чин на изневерување.
Да не навлегуваме сега во балкански обичаи, норми и правила но човекот генетски е на средината на скалата на изневерување кај приматите а тоа се гледа спрема големината на тестисите кај машките во сооднос со нивната телесна маса( ми е мака сега да барам податоци , ама ова е научно докажано, па кој сака нека провери). Имено на врвот е шимпанзото кои имаат најголеми тестиси во однос на нивната големина, па некаде на средина сме ние а најдолу на скалата е горилата. Овие се земени како пример на нас најсродни и генетски најслични примати.
Но како што реков кога на ова би се додале обичаните норми и правила во едно општество се доаѓа дека шврљањето и изневерувањето не се третира исто тука на балканот, во скандинавија и во иран.
И конкретно за тука без разлика на некој дали му се допаѓало тоа или не ако машкото шврља нема да помини толку тешко или да биде осуден од јавноста како женското на пример.
Тој ке биде ебачиште, швалериште , казанова но женското би било курвиче, ебачица, мивка.

Јас сум сигурен дека ТИ и многумина други, ќе ја наречете курва и мивка, и онаа која нема да ви даде, и заради која пред другарите нема да може да излезете како ебачиште или швалериште.;)

Значи, некоја не треба да се труди да изневери, за да ги добие гореспоменатите епитети, доволно е да не му даде на некој "мачомен":cool:

Инаку, батка да ти кажам, со вакви прашања се занимаваат само лузери;)

Just my opinion:P
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.908
Поени од реакции
1.548
Секако дека нема да преќутам. Постоjaт минимални шанси да и простам, некојси 0,1%. Тоа е пошо луѓето коа се заљубени се глупи, а ја во тој случај би бил глуп 99,9%. Девојката не треба да очекува дека ја би и простил, дури и ако таа некогаш претходно мене ми простила за тоа шо сум го напраил. Нема простор за муабет „ја еднаш ти простив, прости ми и ти сега“. Себичен сум и ме боли кур.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.183
Поени од реакции
21.873
Јас сум сигурен дека ТИ и многумина други, ќе ја наречете курва и мивка, и онаа која нема да ви даде, и заради која пред другарите нема да може да излезете како ебачиште или швалериште.;)

Значи, некоја не треба да се труди да изневери, за да ги добие гореспоменатите епитети, доволно е да не му даде на некој "мачомен":cool:

Инаку, батка да ти кажам, со вакви прашања се занимаваат само лузери;)

Just my opinion:P
Тука си грешка, таа е тогаш проклета курва, пошто на сите му дава само мене не;)
За втрориот болд ,ако те сватив добро ти воопшто не се препознаваш во лузер пошто нели не се замараш со вакви муабети или тебе никогаш те немаат изневерено нити имаш добиено корпа во животот.
Ама од друга страна некако многу ми си активен баш на оваа тема.
Just my opinion:P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom