Фатени во расчекор

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
инаку - глеам почнала да се развива дискусија на темава - баш ме интересира во која насока ке отиде цела тема само се надевам дека нема како и сите останати новопочнати теми да забега муабетот накај заебанција ака ЧДА муабет...
Ова не е ЧДА подфорум, така да ќе има многу плачки за казнени осеќам.
--- надополнето: 1 февруари 2013 во 23:46 ---
Ти ова сериозно си го пишала leandra ?????????

Или јас халуцинирам???



Он топик : Ако ова се случи,тој првиот треба да си извади упут за на психијатар,чим стасал да си постави вакво "немам зборови" прашање.
Да тоа е прашањето кое го наметна Александар.
Велиш на психијатар треба да иде? Зошто мислиш дека он гледа на своето неверство како нешто страшно, нели сметаш дека сознанието за туѓото е пострашно?
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Да тоа е прашањето кое го наметна Александар.
Велиш на психијатар треба да иде? Зошто мислиш дека он гледа на своето неверство како нешто страшно, нели сметаш дека сознанието за туѓото е пострашно?

100 стапа по туѓ грб малку се;)

А еден на свој.....
 

Username1

шо е бе?
Член од
2 март 2012
Мислења
585
Поени од реакции
551
Има една вистинска случка од мој другар,идат со девојката некаде 6-7 години,као демек верна-верен до гроб итн. Ама дечково да си имал фетиш да излага и се онади со женски од оние што пуштаат огласи у лични контакти,не за пари него за забава.И така овој 2-3 години си шврља и тоа многу често,за да еден ден договори со некоја да се видат,нормално не се знаат,од оглас,се договараат каде и кога,и му доаѓа неговата девојка.Кога виделе што е работата,се изнасмеале еден со друг,оваа му кажала дека и она скоро 3 години го правела истото,и продолжиле да го прават како пар.Си барале парови и се “дружеле“. До ден денес се заедно и ова го кажуваат на сите ко да се у САД а не на Балканов.
И кој има сеа рогови овде? За мене е ова сеуште ненормално и не глеам дека некогаш ке го оправдуем,ама ете се нашле двајцата такви па ок,иначе ја мислам дека убаво би му стоеле на овој ако било поинаку.



мада ја би и дал една заушка онака воспитна o_O
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Ако ја изневеруваш биде спремен и таа да го направи истото а ако ти го направи голтни си ја гордоста,биди муж и не прави сцени пошто истиот си бил и ти. Затоа подобро да не праиш нешто што не сакаш да ти го прават.
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Ke ja ozhenam. Zatoa shto konechno sum nasholl nekoja ko mene.
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
На маж го личи,така си било отсекогаш.Сократ рекол:Хетерите ги чуваме за забава,робинките да не негуваат,а жените за да ни раѓаат законско потомство и да ни бидат верни чувари на домот.
 
B

BBlisto

Гостин
На маж го личи,така си било отсекогаш.Сократ рекол:Хетерите ги чуваме за забава,робинките да не негуваат,а жените за да ни раѓаат законско потомство и да ни бидат верни чувари на домот.
Што бе го личи? Тешко нас ако во 21ви век се однесуваме и размислуваме како во времето на Сократ што било...
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.111
Поени од реакции
6.760
На маж го личи,така си било отсекогаш.Сократ рекол:Хетерите ги чуваме за забава,робинките да не негуваат,а жените за да ни раѓаат законско потомство и да ни бидат верни чувари на домот.
сега обратно е :facepalm:
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
А бе make love not war е работава. :) А баш би било фино кога не би знаеле што е тоа љубомора и да уживаме со кого ке ни се присака, без притоа да мислиме дека сме повредиле некој. Али јебига тоа само може да се деси на сон, реалноста е таква каква е.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Ништо, ќе си направите мирен компромис да не напаѓате други држави, туку да се напаѓате само вие и решен проблемот. А ако едниот си продолжува да напаѓа други држави и се прави како Америка, тогаш крајно време е да испаднете од Европската Унија.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
--- надополнето: 1 февруари 2013 во 22:13 ---
И друго јас сум машко мене ме личи да се шврљам,нејзе не ја личи:rolleyes:

Ај сега молимте кажи ми зошто тебе ти личи, а нејзе не и личи?
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Да тоа е прашањето кое го наметна Александар.
Велиш на психијатар треба да иде? Зошто мислиш дека он гледа на своето неверство како нешто страшно, нели сметаш дека сознанието за туѓото е пострашно?
А не мислиш дека нешто не е во ред со човекот,ако константно си изневерува?...или побитно е другиот кога ќе изневери??:eek:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom