Фатени во расчекор

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.878
Поени од реакции
21.332
Еве дами и господа за што јас јадам вафли цело време.
Еве го моралот на македонските конзервативни, патријархални и традиционални мажи. Сака господинот да си ебе на страна, ич мува не го лази, не се труди ни да го скрие тоа, напротив си се гордее со фактот што е најобична машка дроља, ама затоа ако случајно девојка му го изневери, тогаш летаат боксови, шамари и клоци. Класично лицемерие, себичност и сељачизам.

Па уште и си мисли дека го личело да шврља. Да, ептен те личи. Уште повеќе ќе те личи да се избланшираш, да пуштиш џигерица и да стаиш златен зуб. :icon_lol:
Ти одговарало тоа или не, колку и да ти личи конзервативно или назадно но едно треба да ти биде јасно, барем за балканот.
Едно е да ебиш , друго е да бидеш ебана.
Или уште подобро ако еден клуч отвора многу брави тогаш е добар клучот, а ако една брава ја отвораат многу клучови тогаш нечини бравата. Па сега извлечи сама наравоучение.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Ако некоја ти набие рогови, тогаш си тешка будала, штом си стигнал до таква ситуација:P
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.878
Поени од реакции
21.332
Во случајов е незнаат, на крајот главниот шврљач дознава дека и он уствари има рогови. Не е муабетот за вратка.
Е добро де и така нека биди. Прашањето е дали би простил неверство пошто и него би му бил постран газот. Мислам дека не менува многу ситуацијата дали тој се швалерисвал на страна или не, посебно ако таа не знаела дека тој се швалерисва. Изневерување си е изневерување без разлика на поводот или причината, а како би постапил зависи од личноста и моменталната состојба на партнерите.
Исто така не гледам тука некоја разлика дали се работи за маж или жена.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Е добро де и така нека биди. Прашањето е дали би простил неверство пошто и него би му бил постран газот. Мислам дека не менува многу ситуацијата дали тој се швалерисвал на страна или не, посебно ако таа не знаела дека тој се швалерисва. Изневерување си е изневерување без разлика на поводот или причината, а како би постапил зависи од личноста и моменталната состојба на партнерите.
Исто така не гледам тука некоја разлика дали се работи за маж или жена.
Познаваш некој што простил неверство?
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Да, многу души. И од женски и од машки пол.
П.с на друга тема ми борџиш одговор;)
Алал да ти е како ги наоѓаш такви:P

Да ме утепаш ако знам каде и што не сум одговорил:P
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.878
Поени од реакции
21.332
Алал да ти е како ги наоѓаш такви:P

Да ме утепаш ако знам каде и што не сум одговорил:P
Какво е тоа прашање.
Што треба на пример да не се дружам со другар или другарка затоа што немаме исто мислење за нивниот приватен живот.
Него или нејзе ако не и пречи, зошто пак мене би ми пречело. Нивна работа.
П.с види кај те имам цитирано на темата од која произлезе оваа тема:rolleyes:
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Нишо посебно. Да те пофалиме ете јавно.:)

И пак да си простуваш;)
Значка нешо медаљ ова она , или само пофалница ?
А да прашам со златни букви ќе биде како дипломине или обична ?
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Какво е тоа прашање.
Што треба на пример да не се дружам со другар или другарка затоа што немаме исто мислење за нивниот приватен живот.
Него или нејзе ако не и пречи, зошто пак мене би ми пречело. Нивна работа.
П.с види кај те имам цитирано на темата од која произлезе оваа тема:rolleyes:
Дај бе не ме зезај:P ја не знам пред саат време кому сум реплицирал, па ова откојзнае кога.

Дај линк некој. Не ми звучи познато муабетов.
--- надополнето: 1 февруари 2013 во 23:28 ---
Значка нешо медаљ ова она , или само пофалница ?
А да прашам со златни букви ќе биде како дипломине или обична ?
Ај сеа пеку леб погача. Ете ти пофалница јавна тука на форумов.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
ЈАС сум простил неверство !
И што сега ?
сеа ке искочиш најголемо педерче зашо си простил неверство... ке бидеш мушка курва папучар сељак те влече женска ти за нос и слично....

инаку - глеам почнала да се развива дискусија на темава - баш ме интересира во која насока ке отиде цела тема само се надевам дека нема како и сите останати новопочнати теми да забега муабетот накај заебанција ака ЧДА муабет...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Ама девојката незнае дека е изневерувана. Овој не е глуп да и каже туку ќе ја нападне за нејзиното неверство. И? :)
Има и случај кај што некој ќе се заебе и ќе му излета од уста тоа што не требало:pos::pos::pos:
Тоа би било јако XD

Иначе мислам дека многумина би проќутеле и ќе гледаат да не бидат тие откриени XD
По некоја логика чим си варал,не те интересира другата страна па донекаде немаш право ни да се буниш,најубаво преќути си,еби си на страна и она нека се ебе на страна XD
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
сеа ке искочиш најголемо педерче зашо си простил неверство... ке бидеш мушка курва папучар сељак те влече женска ти за нос и слично....

инаку - глеам почнала да се развива дискусија на темава - баш ме интересира во која насока ке отиде цела тема само се надевам дека нема како и сите останати новопочнати теми да забега муабетот накај заебанција ака ЧДА муабет...
Абе што ако испаднам педерче,папучар ,сељак,курва итн итн итн ?
ОД ОВА ПОГОЛЕМО ЧДА НЕМА :pos:
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Значи постот е комплетно јасен, ти шврљаш на страна и во еден момент дознаваш дека уствари и ти си изневерен. Што понатаму?
Ти ова сериозно си го пишала leandra ?????????

Или јас халуцинирам???



Он топик : Ако ова се случи,тој првиот треба да си извади упут за на психијатар,чим стасал да си постави вакво "немам зборови" прашање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom