Фатени во расчекор

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Од претходната тема се повлече друго прашање за дискусија, Александар вели:
едит... едно прашање.... како ке се осеќате (повеќе се однесува на машките) во ситуација кога вие сте „ебачот“ и си шврљате на страна без да знае девојкави и доаѓа момент кога одеднаш дознавате дека токму вашата девојка шврљала настрана исто како и вие.... ?
Значи постот е комплетно јасен, ти шврљаш на страна и во еден момент дознаваш дека уствари и ти си изневерен. Што понатаму?
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
312
Поени од реакции
363
Па незнам што би направил но знам што не би направил,не би се соочил со нејзиниот љубавник се додека не соберам доволно докази.
--- надополнето: 1 февруари 2013 во 22:13 ---
И друго јас сум машко мене ме личи да се шврљам,нејзе не ја личи:rolleyes:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.136
Поени од реакции
18.135
Се шо е убо, кај секого :vozbud:

А не е поприкладно ДВОЧЕКОР?
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
И друго јас сум машко мене ме личи да се шврљам,нејзе не ја личи:rolleyes:
Еве дами и господа за што јас јадам вафли цело време.
Еве го моралот на македонските конзервативни, патријархални и традиционални мажи. Сака господинот да си ебе на страна, ич мува не го лази, не се труди ни да го скрие тоа, напротив си се гордее со фактот што е најобична машка дроља, ама затоа ако случајно девојка му го изневери, тогаш летаат боксови, шамари и клоци. Класично лицемерие, себичност и сељачизам.

Па уште и си мисли дека го личело да шврља. Да, ептен те личи. Уште повеќе ќе те личи да се избланшираш, да пуштиш џигерица и да стаиш златен зуб. :icon_lol:
 
А

Атомската мравка

Гостин
Еве дами и господа за што јас јадам вафли цело време.
Еве го моралот на македонските конзервативни, патријархални и традиционални мажи. Сака господинот да си ебе на страна, ич мува не го лази, не се труди ни да го скрие тоа, напротив си се гордее со фактот што е најобична машка дроља, ама затоа ако случајно девојка му го изневери, тогаш летаат боксови, шамари и клоци. Класично лицемерие, себичност и сељачизам.
Па уште и си мисли дека го личело да шврља. Да, ептен те личи. Уште повеќе ќе те личи да се избланшираш, да пуштиш џигерица и да стаиш златен зуб. :icon_lol:
И пошто од еден пример ти заклучи какви се сите македонски мажи оди ти прва да го заебеш сега.. оти нели сите се исти.
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
312
Поени од реакции
363
Еве дами и господа за што јас јадам вафли цело време.
Еве го моралот на македонските конзервативни, патријархални и традиционални мажи. Сака господинот да си ебе на страна, ич мува не го лази, не се труди ни да го скрие тоа, напротив си се гордее со фактот што е најобична машка дроља, ама затоа ако случајно девојка му го изневери, тогаш летаат боксови, шамари и клоци. Класично лицемерие, себичност и сељачизам.
Па уште и си мисли дека го личело да шврља. Да, ептен те личи. Уште повеќе ќе те личи да се избланшираш, да пуштиш џигерица и да стаиш златен зуб. :icon_lol:
Јади г*мна чуеш,нит ме знаеш нит ме познаваш за да ме нарекуваш со тие зборови и од кај знаеш дека тоа што сум го напишал не е само тролинг,и на крај краева мој живот моја ствар и да е така немаш право да вреѓаш некого.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Јади г*мна чуеш,нит ме знаеш нит ме познаваш за да ме нарекуваш со тие зборови и од кај знаеш дека тоа што сум го напишал не е само тролинг,и на крај краева мој живот моја ствар и да е така немаш право да вреѓаш некого.
Ако ти се разговара разговарај, ако ти се трола веднаш ќе те префрлам на иди види форум.
На неколку теми те следам како претеруваш, сфати го ова како последна опомена од моја страна.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Јади г*мна чуеш,нит ме знаеш нит ме познаваш за да ме нарекуваш со тие зборови и од кај знаеш дека тоа што сум го напишал не е само тролинг,и на крај краева мој живот моја ствар и да е така немаш право да вреѓаш некого.
Нарани ја неверницата,нека пати!!!!


Ситуација незгодна XD

ќе настанат муабети кој прв почна ко шо рече некој :D
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.213
И што со тоа кој прв почна, демек ке правиме криви дрини.
Или оправдување демек јас научив дека се пердашиш лево десно па ајде да ти вратам. Ептен здрело размислување нема што.
Кога двата ке научат дека двата се неверни има две решенија до кај три. Првото е најнормално ке си се разделат, второто ке си простат, а третото ке си продолжат по старо и ке се прават дека се е во ред.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
И што со тоа кој прв почна, демек ке правиме криви дрини.
Или оправдување демек јас научив дека се пердашиш лево десно па ајде да ти вратам. Ептен здрело размислување нема што.
Кога двата ке научат дека двата се неверни има две решенија до кај три. Првото е најнормално ке си се разделат, второто ке си простат, а третото ке си продолжат по старо и ке се прават дека се е во ред.
Во случајов е незнаат, на крајот главниот шврљач дознава дека и он уствари има рогови. Не е муабетот за вратка.
--- надополнето: 1 февруари 2013 во 23:07 ---
Нарани ја неверницата,нека пати!!!!


Ситуација незгодна XD

ќе настанат муабети кој прв почна ко шо рече некој :D
Ама девојката незнае дека е изневерувана. Овој не е глуп да и каже туку ќе ја нападне за нејзиното неверство. И? :)
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Лоша работа дефинитивно или не е толку лоша, барем нема да те гризе совест. Како и да е готово е се колку ида останеш после тоа заедно знаеш дека нема веќе никаква иднина.
Само глупо е да шврљаш а да не очекуваш и другата страна да не шврља,затоа што ако на еден му фали нешто во врскатра тоа сигурно е и кај другиот така, огледало е тоа рефлексија на моменталната состојба на врска, и не ретко како што се одбираат партнери да ти пашат у карактер и да бидете слични до некаде, нај нормално е кога тогаш ако едниот се швалерише на страна и другиот да почне само прашање на време е кога и со кого, боље со некој што не го познаваш и немаш благе везе со него. :D
А може и договор да падне слушај не ти се мешам не ми се мешаш, тераме додека тераме испадне нешто подобро фала чао пријатно,секако така ќе заврши.
НА крајот од краиштата, глупа курва си останува увек глупа курва :pos:
ПС: Јас реков снимиле некој како се пердаш во “ расчекор“ кафичот си викам толку ли глупи станаа битолчанкиве, ај вака што ги издаваат јавно што правеле како правеле ама и по дискотеки ли почнаа да ги фаќаат.
:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom