Фатени во расчекор

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
А не мислиш дека нешто не е во ред со човекот,ако константно си изневерува?...или побитно е другиот кога ќе изневери??:eek:
Мислам дека не е во ред. Исто мислиме :)
Али замисли се во таква ситуација, дали ќе одбериш да бидеш жртва (изневерен, бидејќи она нема да знае за твоите излети) или ќе и кажеш во лице не се секирај срц се случува?:D Како би изреагирал и како би продолжил понатаму?
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Белким конечно ќе сфатат дека не се еден за друг. Ако не им фалело ништо во врска, немало да се изневеруваат.
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Од претходната тема се повлече друго прашање за дискусија, Александар вели:


Значи постот е комплетно јасен, ти шврљаш на страна и во еден момент дознаваш дека уствари и ти си изневерен. Што понатаму?
Ако некогаш почнам да шврљам на страна а имам веќе девојка тоа би значело дека врската не ми е сериозна и долга . Односно немам некои чуства и емоции кон партнерката. Во тој случај ако дознаам дека и она се шиба на страна со некој трет, ќе ја наговорам она да го донесе "нејзиниот" и јас "мојата" и да направиме еден групњак во станче. И волците сити и овците на број, а дали после тоа би продолжиле со врската (ако тоа може да се нарече врска) - незнам, не сум стигнал со размислувањата до тој стадиум што понатаму.

пс Прашањето може да се преформулира и обратно, што ако девојката шврља на страна и одеднаш дознава дека и таа е изневерена и измамена од партнерот ?
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ако е дојдено до ситуација некој да шрвља во озбилна врска, значи нешто не штима и не му се допаѓа тоа што се случува во неа. Следствено алудира дека раскинување секогаш било валдина опција, а ако ја фати неа како шврља тоа само му дава алиби за чисто да се заврши врската.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Мислам дека не е во ред. Исто мислиме :)
Али замисли се во таква ситуација, дали ќе одбериш да бидеш жртва (изневерен, бидејќи она нема да знае за твоите излети) или ќе и кажеш во лице не се секирај срц се случува?:D Како би изреагирал и како би продолжил понатаму?
Исто мислиме ама не се разбираме :)

Јас од кога памтам за мене,па и овде на форумов,цврсто стојам на ставот дека во врска нема простор за неверство.

Или одиш со некого ко човек,или ич не му го троши времето,и не му го уништувај животот.

И какво е тоа продолжување понатаму,ако веќе се случило неверство???.....со финтите "пијана бев не памтам",или "посилно беше од мене" ??:tapp:
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.928
Поени од реакции
1.464
Од претходната тема се повлече друго прашање за дискусија, Александар вели:


Значи постот е комплетно јасен, ти шврљаш на страна и во еден момент дознаваш дека уствари и ти си изневерен. Што понатаму?
Насловот „Фатени во расчекор“ многу ме потсети на:
:pos: Многу емоции, уште повеќе сеир во едно видео. Не го разбирам јазикот, но имам претстава дека цело маало плус луѓе со високи чинови дојдоа редоследно да му помогнат (пукаат сеир) на заглавениот човек, за на крај брзата помош да ги одглави.

Назад на темата, штом се шврља обострано тогаш најверојатно за некое време ќе има обострана разделба, со видувања од време на време за на крај целосна разделба.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
На маж го личи,така си било отсекогаш.Сократ рекол:Хетерите ги чуваме за забава,робинките да не негуваат,а жените за да ни раѓаат законско потомство и да ни бидат верни чувари на домот.
Сократ живеел во 5 век пред наша ера, а сега е 21 век, така да треба да си се преиспиташ ако мислиш дека оваа негова реченица важи или треба да важи денес.

А што се однесува на темава, не знам јас зашто тогаш и двајцата влегле во врска, ако си бараат и понатаму “забава“. Не ти става никој пиштол над глава за да бидеш во врска, подобро да си сам човек отколку да правиш вакви глупости во врска. Недозреаност ми е тоа, иако истата се дешава и кај постари луѓе, ама зрелоста нема врска секогаш со годините.
 

Ulbrecht

Ајдеми Попуши
Член од
28 јануари 2013
Мислења
89
Поени од реакции
68
Би и збуцал 2 тупаници..
Мој човек! Е не, ќе се м'кне со кој стигне. Неверството е во гените на мажот, жените кои изневеруваат се само збеснати, глумат еднаквост и дудлаат за феминизам. Абе иди бегај!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom