Фан клуб GOLF 2

mr.cornelius1

И ОНДАК ТО..
Член од
1 ноември 2009
Мислења
773
Поени од реакции
14
Сите што то сакаат голфот како кола​

изгледа никој хахах
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Сите што то сакаат голфот како кола​

изгледа никој хахах
Не е никој туку многу тие лошо започната темата еве ти си ја отворил темата а не си пишал дали го сакаш голфот или не имаш голф немаш голф ме сфаќаш??

Иначе сакам голф многу поштувам квалитет одличен дизел мотор не троши и нема смрт, многу добри спортск модели GTI, VR6 се на се одлична кола.
Еве еден дел што многу го сакам кај голфот звукот ми се дига коса :ija:
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Мене нај мерак ми прави Голф 1 онака стегнат спуштен максимално широки гими и трап.
 

TurboCharger

КарамбатА
Член од
17 јули 2009
Мислења
398
Поени од реакции
14
и мене нешто вакво ми прави мерак
001__scaled_600_082.jpg
ама ова па мерак и пол
1.8 16v.jpg
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Која година е престанато производството на Голф 2?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Јас возам Голф 2 :))) Не можам да ја возам другата кола поради забраната и морам оваа, од 90 произведена, не застанува еј :D Два пати е ремонт направен само, првиот пат 5 брзински менувач е ставен а вториов пат посилен мотор, абер нема да застане, 5-6 пати до Турција има отидено и назад, најиздржливо возило, комшииве се чудат, 5 коли сменија тие за 20 години :pos2:. Што е најтрагично пациенти на татко ми се тепаат да им ја продаде, ама јас не давам :)))
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Јас возам Голф 2 :))) Не можам да ја возам другата кола поради забраната и морам оваа, од 90 произведена, не застанува еј :D Два пати е ремонт направен само, првиот пат 5 брзински менувач е ставен а вториов пат посилен мотор, абер нема да застане, 5-6 пати до Турција има отидено и назад, најиздржливо возило, комшииве се чудат, 5 коли сменија тие за 20 години :pos2:. Што е најтрагично пациенти на татко ми се тепаат да им ја продаде, ама јас не давам :)))
Доста економична кола,имаме црвен голф 2 ,сега овие денови ќе купиме уште еден црвен голф,малку понов
 

TurboCharger

КарамбатА
Член од
17 јули 2009
Мислења
398
Поени од реакции
14
Доста економична кола,имаме црвен голф 2 ,сега овие денови ќе купиме уште еден црвен голф,малку понов

и ние имавме Голф 2, стварно економична и издржлива кола, ама кога ја слушав како брчи(штрака) кожата ми се ежеше
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
и ние имавме Голф 2, стварно економична и издржлива кола, ама кога ја слушав како брчи(штрака) кожата ми се ежеше
Нашиот Голф троши 5л/100км.Само ставај нафта и вози,па дури и забораваш кога последен пат си ставил.А и деловите се мн.ефтини.Од голфовите Голф 2 е најдобра кола

Још једно питанце
Имам од неколку луѓе слушнато дека голфот во 5 брзина помалку троши.Дали е тоа вистина ?
 

TurboCharger

КарамбатА
Член од
17 јули 2009
Мислења
398
Поени од реакции
14
Нашиот Голф троши 5л/100км.Само ставај нафта и вози,па дури и забораваш кога последен пат си ставил.А и деловите се мн.ефтини.Од голфовите Голф 2 е најдобра кола

Још једно питанце
Имам од неколку луѓе слушнато дека голфот во 5 брзина помалку троши.Дали е тоа вистина ?
па помалку троши на помали обртаи ако го возиш, и во трета ќе троши помалку ако го возиш полека
 

Kajgana Shop

На врв Bottom