Фан клуб GOLF 2

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
да да... има разлика дали е стар 25 години или “само“ 20:vozbud:

нормални ли сте бре за 20+ години олд скул дизел да рокате толкави пари? добар бил ова она... крута вожња, крута амортизација, бубрези да истресеш по пат негде... купи си француз некој да видиш што е лаџа бре... н а дупки те љуљка, на кривини си лежи, а воланите им се како за детенце точаче да возиш... и после гоЉф 2 било добро ауто...

п.с. да не се разбереме погрешно... ова е мое мислење, никого во ништо не убедувам...
Па ко за почеток голф 2 со 2 и голф 2 со 4 врати.

Еве јас имам голф 2, моите го возеа, сега јас го возам. Од 1990 е, само ремонтите два што ги помина, абер нема од застанување, 3-4 пати до Турција и назад е оден, никад нема застанато. Ама ова е мое искуство, ти си имаш друго :smir:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
прашање до сите фанови на Голф 2 : дали ова возило треба да го платиме над 2500 евра
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
прашање до сите фанови на Голф 2 : дали ова возило треба да го платиме над 2500 евра
За тие пари се зема 3-ка TDI. Е сега ако сакаш ти и 5000 евра плати го...
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
Па ко за почеток голф 2 со 2 и голф 2 со 4 врати.

Еве јас имам голф 2, моите го возеа, сега јас го возам. Од 1990 е, само ремонтите два што ги помина, абер нема од застанување, 3-4 пати до Турција и назад е оден, никад нема застанато. Ама ова е мое искуство, ти си имаш друго :smir:
јас не велам дека е лесно расипливо возило... рака на срце, бетер од трактор е, издржлив се тоа во ред, ама до толку да се преценува за една МАЛА кола од 20+ години мислам дека е претерано...

плус, занив границата за олдатејмер треба да се помести од 30 на 50 години, пошто народов не се откажува така лесно како што гледам... дали е моѓда заради високото квотирање на пазарот со висока цена, како и преценувањето на издржливоста, незнам, ама така е во моментов, а богами и задњиве 10 години...
 

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
Da i koa ke treba da se ide u servis plakaj si 50 evra za vizuelna inspekcija, a najnov gaf so go slusnav od drugar mehanmicar neznam tocno za koj model od pezo bese od ovie novive aluminiumska radilica mu turile. I koa toa ke pomine kilometraza kolku so moze golfot ke mi se javi Sarkozi.
 
С

Спенсер

Гостин
Еден мој познаник,зема 2ка ГТИ... незнам која година е,знам дека е ѕверче колата... иако е 20тина години стара... борд компјутер и слични срања има...
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Еден мој познаник,зема 2ка ГТИ... незнам која година е,знам дека е ѕверче колата... иако е 20тина години стара... борд компјутер и слични срања има...
аааа да, на голф II борд-компјутер жими ашиков.
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
Еден мој познаник,зема 2ка ГТИ... незнам која година е,знам дека е ѕверче колата... иако е 20тина години стара... борд компјутер и слични срања има...
јас и останатите на форумов автомобилисти, чекаме слика од голфот а посебно од борд компјутерот... поготово ако е во тас склопуван
 
B

BooBojan

Гостин
јас и останатите на форумов автомобилисти, чекаме слика од голфот а посебно од борд компјутерот... поготово ако е во тас склопуван
Сигурно и нему му удриле ремет како на мене.:pos2: :pos2:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Мислам дека Македонија е единствена држава на светот во која Гољф 2 држи цена од 2000 евра...
What is too much, too much it is!!!!
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
Мислам дека Македонија е единствена држава на светот во која Гољф 2 држи цена од 2000 евра...
What is too much, too much it is!!!!
поефтине не е повеќе 2500 ??? па автомобилов е класа кај ги пуштија царините и акцизите-со задоволство би платил и 3000 ако треба...
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
Сигурно и нему му удриле ремет како на мене.:pos2: :pos2:
не се секавам баш и ме мрзи да шетам низ темите и да барам, ама ти беше со пеглето на роднината што смешало.....?:vozbud:

--- надополнето ---

Мислам дека Македонија е единствена држава на светот во која Гољф 2 држи цена од 2000 евра...
What is too much, too much it is!!!!
абе ти е гајле бе... за едно 15 години, кога ке влезе во олд тајмери, ке се изедначиме со цените и ке можеме да се пуваме како ние сме напред пред сите:pos2:
 
С

Спенсер

Гостин
Сигурно и нему му удриле ремет како на мене.:pos2: :pos2:
аман бе,толку ли погрешив... :pos2:

можи да има ваква табла "дигитална" ама борд компјутер...
:pos2: значи моја грешка... сепак кога ќе можам ќе сликам,мислам дека како дигиталново беше... изгледа у право сте,набрзинка погледнав само,следен пат поубаво ќе видам и ке сликам :)

добро народе,тука сте да ги исправате грешките на оние што помалку се разбираат :) :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom