Фан клуб: Работнички

Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
ja mislam deka sterjo uste dolgo ke go finansira rabotnmicki, no dopolnet so LUKOIL moe mielsnje, a ima i pricina za toa, ama ne sum fan na rabotnicki pa mi e gajle so i kako ke bide
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.345
Радикал, пријателе, во право си!
Штерјо беше и премногу „растресен“ за да слободно си прави што сака и како сака.
Сепак, по 100-ти пат ќе кажам дека сакам силна лига! Заради кошарката и напредокот.
Вака...од гнило во шупливо...
Им посакувам среќа на Работнички во БИБЛ.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
abe strumiks neka ima silna liga .. site da se pojacat da bide interesno
ama tiiiiii mocanite sudiiiiiiiiiiii dzabe e se oni ke rasipat ......... SEEEEE
saa bas videx na a1 dareto ka ga udri topkata u prekovic i sudiite sudii napad za nas a posle se predomisliii vide go amir i ................. NAPAD ZA FENI
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
abe strumiks neka ima silna liga .. site da se pojacat da bide interesno
ama tiiiiii mocanite sudiiiiiiiiiiii dzabe e se oni ke rasipat ......... SEEEEE
saa bas videx na a1 dareto ka ga udri topkata u prekovic i sudiite sudii napad za nas a posle se predomisliii vide go amir i ................. NAPAD ZA FENI
ЗА МАКЕДОНСКА ЛИГА НИ ТРЕБА СТРАНСКИ СУДИЈА !:toe:
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Ќе имате некој појачувања бе има некој фанови на Фершпед овде или све е за МЗТ ххаха..
 
Член од
3 јануари 2008
Мислења
222
Поени од реакции
3
Која екипа не се засилува на почеток на сезона?? :tapp:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Грнчаров единствен нов во Фершпед Работнички
Репрезентативниот бек Тони Грнчаров е единственото ново име во листата на Фершпед Работнички, која е составена од 9 македонски кошаркари. Грнчаров досега одиграл 9 прволигашки сезони во дресот на МЗТ, Балкан Стил, Вардар и Струмица 2005. Вака изгледа листата на Фершпед Работнички:
Тони Симиќ,
Огнен Стојановски,
Никола Караколев,
Марјан Јанески,
Ненад Зивчевиќ,
Бојан Трајковски,
Јован Марковски,
Тони Грнчаров,
Димитар Мираковски.

Покрај тоа, Фершпед Работнички го пријави и Србинот Владимир Филиповиќ, кој го носеше дресот на овој клуб и минатата сезона.
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Значи се исполни тоа што ми го кажа Грне дека се би дал за да игра со Мираковски.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Значи се исполни тоа што ми го кажа Грне дека се би дал за да игра со Мираковски.
Е сега да знаеш што би ти релицирал на тоа ама ајде нека остане за 2-3 недели....
Некако го почитував повеќе Работнички,но после тоа што го направи ГО МРАЗАМ ВО КОСКИТЕ !:nerv::nerv::nerv:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
slab e rabotnicki pod kos....majmunot ne e ona sto bese , trajkovski ne e nisto posebno a ne zabelezuvam nekakov napredok kaj nego.....neso mi vika deka kje zemete nekoj opasen niger ama nedaj boze toa da se desi.....od visokite makedonci vo stranstvo gi imame avramovski i tose gecevski, znaci samo sinisa moze da go zemete ama neso vikaa strumicani deka so niv pregovaral.....od janevski ne ocekuvam mnogu poso negovata konstitucija ne mi vleva nadez....

od druga strana pak na bekovskite pozicii ste odlicni....kjebapot,grne,ognen,filipovic,
karakolev.....zivcevic na trojka, sosema prosecen, nisto posebno.......

od strancite vi zavisat mnogu raboti, 3-ka i 4-ka vi se potrebni.......
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Hristov знам дека нервозата доаѓа по состојбата на твојот клуб ама баш ме боли курот и затоа не ме замарај.

Марко бо големиот дел се согласувам со тебе .Трајковски не се разви како што се најавуваше а Симиќ може да се каже дека е во години.Тука можеше да се делува со Чековски кој неколку пати го видов во Градски Парк за време на преодниот рок ама ништо.Душко исто...
Не би се согласил за тоа со Јаневски.Он е чуден тип на играч и мислам дека следнава сезона треба да се покаже зошто оваа сезона доби мала минутажа во Работнички , а таа што ја доби ме импресионираше.Позаебан поентер немам видено.

Не знам ништо во врска со Ниегеров што го спомнуваш но ако е така тогаш тоа би дошло супер и би се бореле за титулата иако мислам дека Фени пак ќе биде фаворит.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
abe onaka lupnav za nigerot.......koj znae sto kje mu tekne na sterjo ........
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
slab e rabotnicki pod kos....majmunot ne e ona sto bese , trajkovski ne e nisto posebno a ne zabelezuvam nekakov napredok kaj nego.....neso mi vika deka kje zemete nekoj opasen niger ama nedaj boze toa da se desi.....od visokite makedonci vo stranstvo gi imame avramovski i tose gecevski, znaci samo sinisa moze da go zemete ama neso vikaa strumicani deka so niv pregovaral.....od janevski ne ocekuvam mnogu poso negovata konstitucija ne mi vleva nadez....

od druga strana pak na bekovskite pozicii ste odlicni....kjebapot,grne,ognen,filipovic,
karakolev.....zivcevic na trojka, sosema prosecen, nisto posebno.......

od strancite vi zavisat mnogu raboti, 3-ka i 4-ka vi se potrebni.......
Работнички сигурно ќе донесе добар играч под кош. многу беа пасивни на домашниот пазар, така да за очекување е да донесат добар центар, само не би се согласил дека тоа би било црнец, мое мислење е дека ќе биде или србин или со помош на неговата поранешна екипа некој играч од Бугарија. инаку кога веќе ги спомна бековските позиции го спомна Филиповиќ. не ми е јасно што бара таков играч кај Марин во екипа, обично нема промшено засилување он, а за Зивче го ценам како играч само мислам дека не му е до кошарка на момакот, единствена светла партија му беше лани во првото коло против МЗТ кај нас кога даде 30 поена, и последната утакмица во Битола од плеј-офот кога имаше 8 погодени тројки, сите други му беа под просечни со оглед на тоа дека дојде како засилување од Србија (имаше одлични настапи и со таа репрезентација)
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
А бе сега ми текна нешто..Нели едно време колко што јас може да се сетам се преговараше со еден играч од Бугарија(мислам оти се викаше Тодор Ангелов)...знам нешто се спомнуваа многу големи суми...Е па може ли некој поупатен да ми каже шти стана со него???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom