Фан клуб: Работнички

Член од
23 ноември 2010
Мислења
202
Поени од реакции
6
Оваа сабота присуствуваа видов околу 10-15 членови на цпб што јас лично ги знам , други може имало ама не ги знам верувам и во сабота ке бидат на кале :)
ke ve zamolam da ne pisuvate nikakvi raboti za slucuvanjata na kale koj bil kako bil ... se apsat luge od komiti ... koj so kako dali ke ide na kale ... licno dogovarajte si se ... frki ima
 
M

marko 1996

Гостин
Ги известуваме сите наши членови,симпатизери,подржувачи дека СИТИ ПАРК БОЈС како група НЕ настапила и НЕМА да настапи на манифестации,протести кои не се од спортски карактер. Тоа не значи дека ние не сме македонци, но ваквите црни, лоши, ве...ќе видени политички сценарија се не прифатливи за нас! Политичарите нека си ја вршат својата работа! Затоа ги ПРЕДУПРЕДУВАМЕ сите злонамерници кои сакаат да ни го извалкаат името и статусот со таквите добро смислени сценарија да престанат со истите!

САМО НИЕ, САМО РАБОТНИЧКИ!
На фб напишано пред 2-3 мин.
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
202
Поени од реакции
6
alooo bre , nepisuvajte nisto za sto bi se slucuvalo i sto ke se slucuvaa ... ludaci , ima frki ... prestanete da pisuvate
 
M

marko 1996

Гостин
alooo bre , nepisuvajte nisto za sto bi se slucuvalo i sto ke se slucuvaa ... ludaci , ima frki ... prestanete da pisuvate
Што е лошо у тоа горе што го пишав? Став дека цпб за у сабота дека се оградува од какви било инциденти дека како група нема да учествува.
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
202
Поени од реакции
6
Што е лошо у тоа горе што го пишав? Став дека цпб за у сабота дека се оградува од какви било инциденти дека како група нема да учествува.
ako se ograduva kako grupa . zarem mislis deka nema da se ide ? ...
olabai malce , u grupata od 100 luge vo sabotata bar 20 luge bea nasi ... taka da stfu ... prestanete so bilo kakvi moabeti i rchki vo vrska so kaleto na internet ... sve se cita
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
3/24 (13%) shut za 3 poeni ...
Од кошаркарски а не навивачки аспект ...
Точен е процентот што го кажа но секој познаник на кошарката што денес го гледаше дербито нема да констатира дека тоа е причината.Колку од тие шутеви беа изградени.Кошаркарите на Фени изгинаа на терен и во одбрана и во напад.Го принуди противникот да нема идеја и безглаво да шутира за три.Процентот не изненадуваа воопшто...
Можеби и подобро за Вас што овој пораз стигна сега кога има време да се средат работите
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Од кошаркарски а не навивачки аспект ...
Точен е процентот што го кажа но секој познаник на кошарката што денес го гледаше дербито нема да констатира дека тоа е причината.Колку од тие шутеви беа изградени.Кошаркарите на Фени изгинаа на терен и во одбрана и во напад.Го принуди противникот да нема идеја и безглаво да шутира за три.Процентот не изненадуваа воопшто...
Можеби и подобро за Вас што овој пораз стигна сега кога има време да се средат работите
Nemanjeto na idea proizleguva od trenerot, dva tri napadi se gleda deka nema idea na taa odbrana i nema time out pa sto treba posle a na vas sut vi ide od kaj da frlite ke vleze, Srbinovski ja izgubi utakmicava najvise a i igracite sto nemozea trojka da dadat od cisti pozicii a gi imaa mnogu
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Nemanjeto na idea proizleguva od trenerot, dva tri napadi se gleda deka nema idea na taa odbrana i nema time out pa sto treba posle a na vas sut vi ide od kaj da frlite ke vleze, Srbinovski ja izgubi utakmicava najvise a i igracite sto nemozea trojka da dadat od cisti pozicii a gi imaa mnogu
Не остана салам тренер во Македонија.Сите се млади надежни.Но сакаат преку ноќ да станат тренеришта
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
Nemanjeto na idea proizleguva od trenerot, dva tri napadi se gleda deka nema idea na taa odbrana i nema time out pa sto treba posle a na vas sut vi ide od kaj da frlite ke vleze, Srbinovski ja izgubi utakmicava najvise a i igracite sto nemozea trojka da dadat od cisti pozicii a gi imaa mnogu
Ajde do nekade se slozuvam za kritikata do Srbinovski ama nie ko nacija opsto patime od seznaenje i sekogas ostavame emociite da vodat nego li razumot...zosto go vikam toa...srbinovski ni bil trener nekad asalen ni ke bide...toa e fakt...duri i koga pobeduval Rabotnicki a srbinovski pravel golemi greski nie toa ne go gledame ili ne sakame da go vidime....ne e bitno togas,rabotnicki tepal a sega koga ke izgubi odma se naogaat site greski sto se gledaat od avion a gi pravi srbinovski....
Rabotnicki kako taka gi tepase mzt....so kosevi vo posledni sekundi na sreka,so tepanje vlecenje na teren bitno pobedi,se raduvavme site a nikoj ne spomna deka napadot ni bese raspasana komanda bez idea,ni se znaese koj treba da primi a koj treba pod kos da sedi.....se se sveduvase na individualni akcii koi za sreka gi realiziraa mirakovski,blazevski itn.......znaci ista slika i denes samo sto nemavme nie sreka da dava kosevi blazevski od pozadi kos ko so mzt i na kraj kraeva feni ne e mzt i seto toa go kazni....samo zapazija postavenosta na igracite i ke ti stane jasno deka nemaat poim sto da igraat ili potocno marce na klupa nema poim kako da gi postavi...fakt e i toa sto ne pobara time out 8 min koga cela razlika ja napravija feni....
Poentava na muabetov mi e da se gledaat rabotite realno i koga gubi Rabotnicki ama i koga pobeduva....ne moze koga ke pobedi da se generalizira deka se bilo super a koga ke izgubi da se cudime posle zosto marce ne go biva....marce vo celost ne go biva...primer neka ni e mzt,iako se vtori na tabela posle 10 godini,iako go pobedija feni doma i rabotnicki i ke si pomislis deka na trenerot mu tecat med i mleko sepak upavata go smeni...uvide deka timot nema igra,nema idei i deka pobedite im se samo na zasluga na igracite a najmala na trenerot....sto poborzo nie go uvidime toa,toa podobro za nas....
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Го делам мислењето со Нено со тоа што ја Србо го критикував и пред победата со МЗТ и по истата, ипак, 21ви век сме, гледаме баскет на тв, европски, амерички и слично а и активно пратев кошарка на времето кога во Македонија се играше фантастичен баскет ( за наши услови ), па оној кој овој спорт го следи активно долго време доволно е кадарен да увиди дека моменталниов Работнички делува ко да се собираат еднаш неделно у маало 10 души и праат една петорка и играат против рандом тимови, па што биде-биде, и ние ко тастатура експерти сме доволно кадарни за да го знаеме ова. Едноставно Србиновски го нема '' она '' потребното и тоа е тоа, немам ништо против него ко личност, сум го почитувал и на времето кога активно се занимаваше со овој спорт ( не дека беше нешто посебно ) ќе го почитувам и сега, но за тренер јебига, има леб и леб за јадење, неможам да кажам дека некогаш во иднина нема да осозрее во добар стратег ( нормално, и му го посакувам тоа ), али во моментов е далеку од она ниво потребно за еден тренер да сервира трофеј во мак баскетов, и тоа во ситуација кога истиот е скалила и скалила подоле од она што беше на времето кога ја бев копиљ у основно.

На времето вакви ко него ни асистенти не можеа да бидат, така иде зборот ...

Далеку од тоа дека Работнички има лош тим, али со лош диригент и оркестарот фалшира, тренерот е пола екипа и најголемата разлика помеѓу Фени и овој моментален Работнички е таа.

Како и да е, се во свое време, трпение само ...


п.с. Честито нека им е на Фени.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Одредено време не сум во тек. Докузовски освен на репрезентацијата тренер ли е на некоја друга екипа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom