Фан клуб: Работнички

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
26
A koj e sega glaven na SPB? Ne e veke Koki svinjata?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.497
Поени од реакции
47.610
ВМРО напиша:
A koj e sega glaven na SPB? Ne e veke Koki svinjata?
Да уште е тој:bilokojzbor: :bilokojzbor: ама да го видиш веќе не е свиња(сите викаат дека е липосукција) али како и да е 5парачка група беа се и ке останат
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
ReCoN напиша:
ТИ ПЕЈО ОД КАЈ СИ ?СИ БИЛ ЛИ НА УТАКМИЦА НЕКАД ИЛИ САМО ЧИТАШ ВЕСНИК?СЕГА ПЛУС СЕ ОБЕДИНИЈА КОМИТИТЕ НА НАШТА СТРАНА!
Лелеееее :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: од кај бе Комити на ваша срана??? :pos: :pos: :pos: многу ме изнасмеа чоек :pos: :pos: :pos:

п.с.простете за волку смајлиња али неможам да престанам да се смеам :pos:
 

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
леле ме нервирате сите дај доста се препуцавате, еден на петорица работнички-мзт темава не е ваљда за да кажеме сме ве тепале , не тепале џандари и така натаму.

мислам дека треба да се збори стриктно за навијачката група и толку. еве и да и јас сум од секогаш за работнички и до смрт ќе идам со нив и фудбал и кошарка и ракомет и ватерполо ако има и поло тим и поло!
дајте нешто да кажеме пред дербиво во Аеродром, нешто кој како слушнал колку луѓе, кореографии ...

Ја знам дека низ град има плакати залепено, за Сити Парк Бојс нешто како ријунајтинг за утакмицава, разбрав дека ќе се собереме во голем број за во Аеродром не кажувам бројки, а и управата пуштила паричка за реквизити и транспаренти..

поздрав до сите навијачи и на работнички и на мзт. ајде да направиме нормален муабет сега..
 

Swifty

Никола
Член од
5 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
2
Браво бетогроздранов45, стварно доста се лигавите и препуцавате кој кого тепал...темава е за сити парк бојс.

Баи д веј... опкружен сум со луѓе кој стануваат еден ден навивачи друг ден нешто трето.CPB ? Повеќето се 13-15 год. деца кој со помислата дека одат да навиваат си дигат репутација меѓу друштвтото.Голем фан сум на кошарката и сакам да гледам вакви "дербиња" али вакви препуцавања од ваша страна не ми се свиѓаат, мада мене кој ме пита, продолжете со нормална дискусија. :smir:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
betogrozdanov45 напиша:
мислам дека треба да се збори стриктно за навијачката група и толку. еве и да и јас сум од секогаш за работнички и до смрт ќе идам со нив и фудбал и кошарка и ракомет и ватерполо ако има и поло тим и поло!
дајте нешто да кажеме пред дербиво во Аеродром, нешто кој како слушнал колку луѓе, кореографии ...

Ја знам дека низ град има плакати залепено, за Сити Парк Бојс нешто како ријунајтинг за утакмицава, разбрав дека ќе се собереме во голем број за во Аеродром не кажувам бројки, а и управата пуштила паричка за реквизити и транспаренти..

поздрав до сите навијачи и на работнички и на мзт. ајде да направиме нормален муабет сега..
Братче, 10 години од формирање на Family Aerodrom се слават во сабота. ТИ може не кажуваш цифра, ама ние ке бидеме милион :) и едно знам, дека ке има многу инциденти и прекини, зашто на мзт му треба, и те како победа, а реално е многу послаб и се очекува да губи, а кога се губи важна утакмица, кај нас стално има прекини. Можам да кажам дека навивањето од наша страна ке биде, во најмала рака незаборавно, зашто цел Аеродром збори за прославава веке 5-6 месеци. Ке биде преполно а богами и пеколно.

Сите викаат нека победи подобриот, јас викам, не мора секогаш да победува подобриот, нека биде ова исклучок :)
 

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
:) Знам дека е 10 години Фемили за тоа честито и респект затоа што признавам дека стварно сте добри како навивачка група. Свесен сум и за инциденти и евентуални тепачки и за све. Ама на тоа мора да се отиде во Аеродром, за да видите дека и со инциденти и со прекини пак ќе ве победиме:)
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Нема да не победите мора и ние една да тепаме ја идам у Јане сто посто:zlo:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
betogrozdanov45 напиша:
:) Знам дека е 10 години Фемили за тоа честито и респект затоа што признавам дека стварно сте добри како навивачка група. Свесен сум и за инциденти и евентуални тепачки и за све. Ама на тоа мора да се отиде во Аеродром, за да видите дека и со инциденти и со прекини пак ќе ве победиме:)
Реков јас некаде дека нема да не победите? Мзт е мизерен годинава + има повредени играчи (Петровски, Радуловик, Гаштарски - тројцата од прва петорка, од кои двајца многу битни и Јане Петровски како апсолутно незаменлив) плус притисокот е на Мзт да победи за да има какви такви шанси да остане во игра за плеј оф. Јас сум скоро 100% сигурен дека Работнички ке победи што и ме тера да помислам дека ке има на големи инциденти за време на утакмицата и после тоа.

А до тој што ми ги избриша постовите.... Гледај како може културно да се збори кога ти пишува некој што разбира, што не провоцира и што не е малоумен. Значи не сум јас крив за тие работи што ги пишав
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Зошто не задеси ваква несреќа 3 повредени играчи ај Гаштарски ама Петровски и Талески многу ми е криво прво што најверојатно нема да се пласираме за разигрувањето и можното играње со вас во плејофот и заради купов за кој нема да ви бидеме рамномерни :uvo:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Slusaj sea ti poso si mnogu pameten i izgleda neznaes deka imame 14 tituli i inaku na site im e smaceno i zatoa ne idat na utakmici neka zeme ednas mzt titula pa ke vidis dali ke se vratat a vie ste tolku mnogu poradi toj fakt nemate titula pa da zemete titula pola ke si OTIDAT samo za toa ostale

E brat utre ke vidis koga ke vi dojdeme u aerodrom kako ke begate sto toklu mnogu se digate deka ste fraeri a 90% se kopiljaci
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Добредојдени сте друже.Но една работа ми е смешна, а можеби и пресмешна.Навивачката група Сити Парк Бојс агитира навивачи од скопските населби Центар, Карпош 1, 2, 3, 4, Капиштец, Водно, Ѓорче, Влае, Кисела Вода, Бутел, Чаир...додека пак МЗТ Скопје го бодрат навивачи од Аеродром 98% и 2% од Н.Лисиче, а сепак бројноста и кавлитетот на трибините е секогаш на страната на Фемили Аеродром.Ваквата ситуација мислам се нарекува парадокс, не ме фаќајте за збор
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Ке се соберат навивачите на работнички сигурно во број повеке од 100. Под закани и присила се собираат (извор на оваа информација е верен навивач на работнички, лично ми ја кажа)

@ City park boy А за титулите колку си грешка не си свесен. Ние доагаме преку 200-300 луге на утакмица против Центар и Соколи, зашто живееме за Мзт, без разлика дали е конкурентен за титула, не е кункурентен (како годинава) и дали се игра плеј оф или не. Family не е створена вештачки лугето одат и се соживуваат со Мзт и затоа е тажно што овој тим нема пари и нема просперитет.
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Neznam sto kak za naviva4ite mozam da kazam deka na MZT se the BEST i deka ke pobedi MZT protiv Fersped , zosto fersped poveke ke sakat da ode MZT vo play of otkolku pelister polesen protivnik ke im bide MZT i zatoa ke mu dade sansa na MZT jas mislam taka.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Полесен Мзт не би рекол иначе и јас мислам дека ке тепа МЗТ:zlo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom