Фан клуб: Работнички

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.497
Поени од реакции
47.609
iLe напиша:
Neka dojde femeli vo sr ke vidame
Дечко ај не збеснувај немој да бидеш смешен група не се прави како што мислиш ти ''ке даде гркот пари па ке идаме на екскурзија во Скопје'' не биди луд и ако одтидемe кој ке не тепа кога пола трибина ви е со Циганчиња :bilokojzbor: :bilokojzbor: :bilokojzbor: кога не разбираш ништо гледај и учи не се бламирај само кога ништо не разбираш:toe:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
itar pejo напиша:
Дечко ај не збеснувај немој да бидеш смешен група не се прави како што мислиш ти ''ке даде гркот пари па ке идаме на екскурзија во Скопје'' не биди луд и ако одтидемe кој ке не тепа кога пола трибина ви е со Циганчиња :bilokojzbor: :bilokojzbor: :bilokojzbor: кога не разбираш ништо гледај и учи не се бламирај само кога ништо не разбираш:toe:
:pos2::pos2:Циганчиња како што кажа Итар Пејо не се прави навивачка група така од еднаш тоа треба да има традиција ако Ајдуците имаат традиција Фемили којзнае што имаатto e to.Него веќе кога сме кај традицијата Фемили има најголема традиција во кошарката додека Сити Парк Бојс иако имаа традиција тие немаат членови односно навивачка група што ке ги бодри играчите до самиот крај на мечот како Фемили или Гробари од Србија
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Radical Boy напиша:
Знам дека ми е многу испод ниво да ти одговорам на ваков пост, ама јеби га, ме испровоцира твојата неупатеност и сељачки локал-патриотизам.

Прво, кога дојдоа т.н навивачи од Струмица, во бројка од околу 50тина души, ги чуваше специјална полиција во бројка од 100 внатре и 100 надвор, значи 200 специјалци. Затоа толку се јачате. Да беа обични џандари имаше и во Парк а посебно кај нас да го јадете, па да не ви дојде на памет во Скопје да дојдете ни на шопинг.

Второ и основно.... Family и ниту било која друга група неможе да излезе од Скопје, поради тоа што немате услови таму во селото да ја одржувате безбедноста на потребното ниво. Се што имате се сељачки џандари кои ке едвај чекаат да дојдат скопјани и да удрат по нив (поради комплексот на нижа вредност) и поради недостатокот на Специјалните единици, МВР не дозволува ние да патуваме надвор од Скопје, прво заради наша безбедност (како што реков од џандарите) и второ за безбедност на недолжните граѓани кои ке се најдат на нашиот пат
Radical po4na i ti da zboruvas gluposti kako be nikoja grupa nemoze da illeze zato sto sme nemale uslovi se idele naviva4ite na Fersped , Vardar i Feni a ako vasiot klub nema davolno finansi ne prin4ianata stumica da go narekuvas selo .
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
iLe напиша:
Radical po4na i ti da zboruvas gluposti kako be nikoja grupa nemoze da illeze zato sto sme nemale uslovi se idele naviva4ite na Fersped , Vardar i Feni a ako vasiot klub nema davolno finansi ne prin4ianata stumica da go narekuvas selo .
Кои навивачи ги има Вардар бе за да дојде на кошарка? на фудбал е друго, дозволено е. Работнички дојде во струмица пред 4-5 години, кога полицијата беше поинаку уредена. За Фени незнам како дошлеи дали дошле. Да, Мзт нема пари да не носи на гостување, ама не е проблем ние да собереме и да одиме. Село го нареков поради твојот локал патриотизам дека се што доага од кај вас е најјакото и поради односот на џандарите кога тепаат скопјани на било кое гостување. Сум го осетил на своја кожа и знам како е. ВО Гостивар не тепаа џандари а од другата страна не провоцира и ни се соблекуваа навивачи. Ние јадевме котек зашто навивавме безобразно а тие што ни го крадеа знамето и се соблекуваа ништо поради поврзаноста со полицијата зашто таму секој се знае со секој.
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Gostivar i Strumica 2 razli4ni poima . Na Vardar naviva4eto neznam koj bea vazno dojdoa i na Fersped dojdoa i na Feni na feni bea naj iztrefkosani , pa izgleda e do vas rabotata ne e do policajcite zosto na Ferpser , Vardar i Feni nikoj ne udija ..
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
iLe напиша:
Gostivar i Strumica 2 razli4ni poima . Na Vardar naviva4eto neznam koj bea vazno dojdoa i na Fersped dojdoa i na Feni na feni bea naj iztrefkosani , pa izgleda e do vas rabotata ne e do policajcite zosto na Ferpser , Vardar i Feni nikoj ne udija ..
Е ако те разбрав нешто еве на инаку Вардар нема публика за кошарка тоа одамна го знаеме а пополека и Цити Парк Бојс се губат за едно 2 3 години ни по 5 нема да доаѓаат на натпревар.Сум приметил дека секој ден се зголемува бројот на навивачи на Мзт и претпоставувам дека Мзт ке има усте подобра публика за 2 3 годиниto e to
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Neka imat podobro e da imat i jas sakam.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
iLe напиша:
Neka imat podobro e da imat i jas sakam.
Е ке има кога се најдобра публика у Македонија ке има наравноto e to
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
iLe напиша:
Gostivar i Strumica 2 razli4ni poima . Na Vardar naviva4eto neznam koj bea vazno dojdoa i na Fersped dojdoa i na Feni na feni bea naj iztrefkosani , pa izgleda e do vas rabotata ne e do policajcite zosto na Ferpser , Vardar i Feni nikoj ne udija ..
Иле знаеш зошто не додоа?
Зато што тоа беше куп.
МЗТ отпадна (во четвртфинале, мислам од Вардар)
Навивачите на Фени дојдоа.... со едно комбе, беше тоа кога играа со Фершпед, значи.... нема опасност од безобразните навивачи на струмица!

Комитите и Цити Парк Бојс дојдоа на финалето, кога играа меѓусебно така да пак немаше опасност.

Се сложувам со Радикал повторно. Ајдуциве НЕ ги почитувам ни НАЈМАЛКУ, ај баш иди на кошарка и убаво примети кој навиваат.
80% од нив не знаат кои екипи играат во плејоф, а сепак се прават дека знаат повеќе од сите нас кои цел живот гледаме кошарка.

п.с. се извинувам што избегав од темата али морав да го исправам Иле:helou:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
SANCTIMONIOUS напиша:
Иле знаеш зошто не додоа?
Зато што тоа беше куп.
МЗТ отпадна (во четвртфинале, мислам од Вардар)
Навивачите на Фени дојдоа.... со едно комбе, беше тоа кога играа со Фершпед, значи.... нема опасност од безобразните навивачи на струмица!

Комитите и Цити Парк Бојс дојдоа на финалето, кога играа меѓусебно така да пак немаше опасност.

Се сложувам со Радикал повторно. Ајдуциве НЕ ги почитувам ни НАЈМАЛКУ, ај баш иди на кошарка и убаво примети кој навиваат.
80% од нив не знаат кои екипи играат во плејоф, а сепак се прават дека знаат повеќе од сите нас кои цел живот гледаме кошарка.

п.с. се извинувам што избегав од темата али морав да го исправам Иле:helou:
Како бе тоа незнаат што навивачи ке беа тоа:pos2::tapp:
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Sanctimonius ili kako ti e imeto nie pravime za drugo muabet so radikal ...

Prvo prociti poubavo pa posle zbori Radikal ne zbori za Ajducite tuku za cajkanite , i radikal jas mislam deka ne se plasi ni najmalku od ajducite toj celo vreme prava muabet za cajknaite .. a toa 80 % ti bese na smisla za mene ?
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
SANCTIMONIOUS напиша:
Иле знаеш зошто не додоа?
Зато што тоа беше куп.
МЗТ отпадна (во четвртфинале, мислам од Вардар)
Навивачите на Фени дојдоа.... со едно комбе, беше тоа кога играа со Фершпед, значи.... нема опасност од безобразните навивачи на струмица!

Комитите и Цити Парк Бојс дојдоа на финалето, кога играа меѓусебно така да пак немаше опасност.

Се сложувам со Радикал повторно. Ајдуциве НЕ ги почитувам ни НАЈМАЛКУ, ај баш иди на кошарка и убаво примети кој навиваат.
80% од нив не знаат кои екипи играат во плејоф, а сепак се прават дека знаат повеќе од сите нас кои цел живот гледаме кошарка.

п.с. се извинувам што избегав од темата али морав да го исправам Иле:helou:
Фала ти што му даде насока на муабетот. Family ке дојдеше на полуфиналето и финалето ако го поминеше Вардар, ама имаше многу лоша ждрепка па уште во 1/4 финале се падна со најјаката екипа. Купот е друго. Тогаш има организација и мошности да се примат повеке навивачки групи затоашто тоа се води како неутрален терен и мора сите екипи да имаат исти услови.
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Ama radikal toj pravi muabet za naviva4ite na strumica a jas i ti za cajkanite ...
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
а шо кур мешате струмица и тоа што се случува на натпревари...????
Струмица ја претставуваат 50-60 луѓе??? заради тоа е село??? абе ајде фак оф!!!
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
iLe напиша:
Sanctimonius ili kako ti e imeto nie pravime za drugo muabet so radikal ...

Prvo prociti poubavo pa posle zbori Radikal ne zbori za Ajducite tuku za cajkanite , i radikal jas mislam deka ne se plasi ni najmalku od ajducite toj celo vreme prava muabet za cajknaite .. a toa 80 % ti bese na smisla za mene ?
Каде мислаш дека припаѓаш таму биди. не спомнав ја имиња, само реков дека ајдициве не се навивачи, не навиваат од срце, навиваат за Пиво:uvo:


iLe напиша:
Ama radikal toj pravi muabet za naviva4ite na strumica a jas i ti za cajkanite ...
Грешиш, ја како што успеав да прочирам ти пишуваше дека МЗТ немаат добри навивачи затоа што не дојдоа во Струмица.
Па тоа ме испровоцира, иако знаете дека и ја сум фан на Струмица, и тоа еден од вистинските фанови, кои навиваат за својот тим и во добро и во зло.
п.с. Предлагам да се отвори тема за Ајдуците?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom