Фан клуб: Работнички

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Izvini sancti.. greska sum procital i jas predlagam da se zatvori temata zosto nema tuka ajduci na forumov mislam , btw porciti sto pisuva radikal sto go udirale dzandarite a drugite se soblekuvale i im go zemale znameto
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Ние тука збориме за публика не за лузери и нелузери пишувај за цити парк бојс нешо занимливо а не лузери не лузери ако е затоа вие сте лузери Фемили дефинитивно има најдобра публика во Македонијатоа е докажано по посетеноста на натпреваритеto e to
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Еве нешто и за Работнички и за последното коло од регуларниот дел од првенството
Фершпед Работнички го пречекува последнопласираниот тим на Фени Индустри во салата “Градски парк“ во последниот натпревар од колото, кој стартува утре во 19 часот. Шампионот е голем фаворит на оваа средба, но мора да биде внимателен. Како поради високиот пораз од Вардар Осигурување во претходното коло, така и поради поразот од истиот противник во Кавадарци.

- Деновиве работевме на отстранување на слабостите, кои ги покажавме на натпреварот против Вардар Осигурување. Сметам дека играчите имаат проблеми со мотивацијата, но верувам дека се ќе си дојде на свое место на крајот на шампионатот. Фени е солиден противник, но очекувам победа. – изјави Јорданчо Давитков, кој и на овој натпревар нема да смета на повредениот Бојан Трајковски.

Фени Индустри нема шанси да го освои 4. место, па на овој натпревар ќе настапи без прихолошки товар за победа по секоја цена.

- Фершпед Работнички е голем фаворит, кој мошне ретко губи на домашен терен. Но, ние ќе одиграме коректно, најдобро што можеме, и ќе се обидеме да изненадиме, доколку не се укаже шанса. Иако немаме шанси за влез во плеј-офот, ние ќе го одиграме максимално борбено и дисциплинирано средбите кои ни преостануваат – вели Емил Рајковиќ, тренерот на Фени Индустри.
 

ReCoN

Единица за Специјални Операции
Член од
24 март 2007
Мислења
60
Поени од реакции
1
Radical Boy напиша:
Абе што ви е ова Forever? Не сте се собрале на ниедна утакмица повеке од 50 луѓе и тука ми продаваш муда за бубрези. ДОјди да видиш кај нас што е кога играме со било кого. Немора да е дерби па со закани да не соберат колку да се рече дека постоиме. Вчера со Фени бевме 300-400 души. ВИе толку се немате собрано 5-6 години. Вие сте вештачка створевина
Минатата утакмица бевме повеке од 300 и ве скшивме од мавање.А ти лажен аеродромец не си ни бил на утакмица па да збориш.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.497
Поени од реакции
47.609
ReCoN напиша:
Минатата утакмица бевме повеке од 300 и ве скшивме од мавање.А ти лажен аеродромец не си ни бил на утакмица па да збориш.
ТОЈ ТЕПАЛ :tapp: :bilokojzbor: :bilokojzbor: :pos2: :pos2: !!!!! БИДИ СЕРИОЗЕН и за вакви коментари има мислам подфорум за хумор таму кажувај вицови
 

ReCoN

Единица за Специјални Операции
Член од
24 март 2007
Мислења
60
Поени од реакции
1
Си ставил само некој си аватар и готово тепач стана.Ако веќе збориме за Сити Парк Бојс(што е наслов на темава) да знаеш дека се ако не најбројната навивачка група тогаш со сигурност ти велам дека сме најсилни.Минатата утакмица во Карпош тој дебелиот воџа го тепаа дечки од прва година(иако тој имаше околу 25-26 години и беше многу крупен) се сеќавам дека го заредија со стапови.Па така радикал бој немаш право да збориш.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.497
Поени од реакции
47.609
Не знам која е таа СИЛА жими мајка не те сваќам што збориш ти дете изгледа со тебе нешто не е во ред.Како можеш да тропаш глупости кога Ајдуци ве излупаа на сред парк???преиспитај се малце
 

ReCoN

Единица за Специјални Операции
Член од
24 март 2007
Мислења
60
Поени од реакции
1
КОЈ АЈДУЦИ БЕ!!!КОЈ ШИРЕЛ ЛАЖНИ ПРИКАЗНИ!!!!!!!!!ИНАЧЕ
ТИ ПЕЈО ОД КАЈ СИ ?СИ БИЛ ЛИ НА УТАКМИЦА НЕКАД ИЛИ САМО ЧИТАШ ВЕСНИК?СЕГА ПЛУС СЕ ОБЕДИНИЈА КОМИТИТЕ НА НАШТА СТРАНА!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.497
Поени од реакции
47.609
Не знам што да ти кажам за да не те навредам:toe: .Израснат сум во Аеродром и во таа сала, немој да кажуваш приказни за СИЛНА ГРУПА пошто секој полнолетник(а има 2-3ојца)од вашето групиче знае дека тука сме неспоредливи затоа уживај си во раниот пубертет не убаво да живееш во заблуди.
 

ReCoN

Единица за Специјални Операции
Член од
24 март 2007
Мислења
60
Поени од реакции
1
Да признавам дека поголемиот дел се малолетници(околу 60%) но сепак ни нема равен.И како може комуњари од една населба да бидат помногубројни од останатиот дел од Скопје!!!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.497
Поени од реакции
47.609
ReCoN напиша:
Да признавам дека поголемиот дел се малолетници(околу 60%) но сепак ни нема равен.И како може комуњари од една населба да бидат помногубројни од останатиот дел од Скопје!!!
Како прво објасни што подразбираш под ''КОМУЊАР''.Равен ви нема ДА ама во која конкуренција??А за тоа како може да сме побројни не сме криви некои луѓе едноставно имаат МУДА.(а некои ке го поминат животот без нив)
 

ReCoN

Единица за Специјални Операции
Член од
24 март 2007
Мислења
60
Поени од реакции
1
itar pejo напиша:
Како прво објасни што подразбираш под ''КОМУЊАР''.Равен ви нема ДА ама во која конкуренција??А за тоа како може да сме побројни не сме криви некои луѓе едноставно имаат МУДА.(а некои ке го поминат животот без нив)
............NOT!!! 100% Right!
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
ReCoN напиша:
............NOT!!! 100% Right!
Слушај ваму ти лигаво педерче. Сте не тепале?????? Така ти се фалеа постарите у маало за да можеш кога ке си отидеш дома да го дркаш на нив? Нас не тепаа единствено џандари. А тој дебелиот воџата што го викаш живее некаде во Тафаталиџе и доага да навива за нас. Сте го начекале сам. Се знае дека сте пички невидени и ако не ве присилат не идете на утакмици. А за мене, можеш да дојдеш у сала на било која утакмица ке ме најдеш, не доагам јас само кога се игра дерби. Не сум јас од манекените ваши што доагаат да бидат видени. Јас одам заради Мзт, без разлика со кого игра. Не се палам на Работнички - Мзт, како вас, уствари ве свакам, немате на кој, па се собирате да ни се восхитувате на нас.

Сепак, ке поминат овие 3-4 дена, ке видиме кој е кој на навивачкава сцена. Уствари што тресам глупости, па вие нема ни да дојдете кај нас. Нели народот рекол убаво, СТРАВ ЛОЗЈЕ ЧУВА
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Radical Boy напиша:
Слушај ваму ти лигаво педерче. Сте не тепале?????? Така ти се фалеа постарите у маало за да можеш кога ке си отидеш дома да го дркаш на нив? Нас не тепаа единствено џандари. А тој дебелиот воџата што го викаш живее некаде во Тафаталиџе и доага да навива за нас. Сте го начекале сам. Се знае дека сте пички невидени и ако не ве присилат не идете на утакмици. А за мене, можеш да дојдеш у сала на било која утакмица ке ме најдеш, не доагам јас само кога се игра дерби. Не сум јас од манекените ваши што доагаат да бидат видени. Јас одам заради Мзт, без разлика со кого игра. Не се палам на Работнички - Мзт, како вас, уствари ве свакам, немате на кој, па се собирате да ни се восхитувате на нас.

Сепак, ке поминат овие 3-4 дена, ке видиме кој е кој на навивачкава сцена. Уствари што тресам глупости, па вие нема ни да дојдете кај нас. Нели народот рекол убаво, СТРАВ ЛОЗЈЕ ЧУВА
Поштовање Радикал а за ова за публиката и да знаеш дека нема да дојдат како и по обичај:helou:
п.с КАЖАВ ВО ТЕМАТА ЗА ФЕМИЛИ ЧИТНЕТЕ СИ ТАМУ
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Пликовите со мартовската плата на кошаркарите на Фершпед Работнички ќе бидат „потенки“ за 20 отсто, колку што изнесува казната за катастрофалниот саботен пораз од Вардар Осигурување во меч од Суперлигата. Управата на клубот реши да ги санкционира лошата игра и незалагањето, што резултира со еден од најтешките порази на 13-кратниот шампион на Македонија во последните десетина години.
- Професионализмот не трпи импровизации. Нормално е да се загуби, но никако не смее да се дозволи катастрофа каква што ни се случи на дуелот со Вардар. Нешто такво никако не смее да му се случи на клуб како Работнички. Поради лошата игра и поради незалагањето, играчите и стручниот штаб ќе бидат казнети со 20 отсто од мартовската плата, што се надеваме дека позитивно ќе влијае во иднина да не ни се случи ваков или сличен кикс - вели Горан Костоски, спортскиот директор на Работнички.
Дебаклот во дуелот со црвено-црните го наруши славјето во „Градски парк“ по приемот за настап во НЛБ-лигата, а истовремено ги зголеми сомнежите, најмногу кај суперлигашките ривали, дека Работнички нема да може достојно да ја презентира македонската кошарка во регионалното натпреварување на екипите од поранешна СФР Југославија. Поради тоа, челниците на Работнички планираат во следните неколку дена да одржат прес-конференција на која ќе се изнесат плановите на клубот за настапот во НЛБ-лигата. Исто така, се очекува да биде кажано дека еден висок пораз или, пак, два-три во серија не можат да бидат показатели за квалитетот на еден тим, пред се ако се знае дека станува збор за 13-кратен шампион и за кошаркарски клуб со убедливо најголема традиција и со најголем рејтинг во Македонија. :tapp::tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom