Фан клуб: Работнички

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
city park boy напиша:
Kaj nas bea pola so Gorce petrov maici bravo kako procita be aj ostaj toa a kaj vas be piramida i service crew ne postoi vise kolku so znam pa 70 posto bea od niv vi bes3e 10 god i sea se sobravte mnogu prvo jadevte go...na kako ke ne tepate pa koga niso ne se desi sea pola bile ova pola ona aj idete na niva
Service Crew i Piramida се основата на која е формирана Family Aerodrom.:helou: нас не ни е потребно пола Скопје за да си ја напуниме салата доволни се Аеродромците, а вие го молевте Брзи да ви собере деца од Ѓорче, Волково, Кучково итн. за да не се избрукате.:helou:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Billa Bong напиша:
Не треси глупости бе ако е затоа "сељаците" се сто пати боља публика од вас "граѓаните" :tapp:

abe koj gleda publika be!
inaku MORAM da kazam deka mzt se luzeri
mzt 61:65 RABOTNICKI
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
abe aerodomcive ne mozat preku zeleznicka da idat kako srbija im e viza im treba.

xaxaxaxaxaxa
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Vlatko_Rusin напиша:
abe aerodomcive ne mozat preku zeleznicka da idat kako srbija im e viza im treba.

xaxaxaxaxaxa
Ауууууууууууууу зар може поголема гпуост од ова да се каже???? Каква малоумност лежи во тебе, синко, оди консултирај се со некој стручњак греота е толку глупо дете како тебе да не ја надгради својата малоумност.

А еве ке ти кажам една работа, утре во 17:00 се чекам пред универзална со едно другарче, ке носам бел дуксер од Family и црна јакна. Повели, докажи дека е како што викаш
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Пеер не ми глумите лудило со тоа Фемили више некад стварно преку кур доаѓате...
Напрајте си навијачка група ама не ми глумите згора на све мафиози

Шо универзална бе?!
У тафталиџе ќе идеш?

Ебате јакото маало ебате...
Ај дои со Вардар дрес или Работнички (од фудбал-пошто не се замараат со баскет) кај општината или игралиштето во Чаир...или уште боље за вас мафијашите доете кај Слога стадионот и влезете во кладилницата доле
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Се јави Мац-Шверцерот, најватрениот навијач на Слога Југомагнат :pos: :pos: :pos:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Mac)) напиша:
Пеер не ми глумите лудило со тоа Фемили више некад стварно преку кур доаѓате...
Напрајте си навијачка група ама не ми глумите згора на све мафиози

Шо универзална бе?!
У тафталиџе ќе идеш?

Ебате јакото маало ебате...
Ај дои со Вардар дрес или Работнички (од фудбал-пошто не се замараат со баскет) кај општината или игралиштето во Чаир...или уште боље за вас мафијашите доете кај Слога стадионот и влезете во кладилницата доле
Кој глуми бе лудило? Ми вика не смеам да дојдам, еве му кажувам ке му дојдам и каде и како и со кого. За тебе сум чиче!!! а како второ не сум јако и баш тоа сакав да докажам дека џабе само се пуваат, дека ништо нема да ми се случи зашто секој ден одам натака и многу често сум носел на мене нешто од Мзт.

А да ти кажам, за фудбал мене ме заболе мочалото, ни Вардар а ни Слога ми значат нешто така да можеби во некој друг живот би можел да ти ја остварам желбата
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Абе ЦПБ се тапа...нема сумња дека ФА се најдобра навијачка група за баскет у Македонија и тука ви давам рука.

Ама кое е тоа опасно маало кај универзална па со ФА дуксери да идете :pos:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Mac)) напиша:
Абе ЦПБ се тапа...нема сумња дека ФА се најдобра навијачка група за баскет у Македонија и тука ви давам рука.

Ама кое е тоа опасно маало кај универзална па со ФА дуксери да идете :pos:
Eпа затоа тој ми беше одговорот
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
По одигрувањето на претпоследното коло во Космофон суперлигата, познати се имињата на четирите екипи што ќе учествуваат во плејофот, но последната рунда, која е закажана за утре и задутре, треба да го определи редоследот со кој ќе се почне во разигрувањето. Резултатите од 9. суперлигашко коло му одговараа на шампионот Фершпед Работнички, кој сега со евентуална победа на гостувањето во Струмица в четврток, не само што ќе го симне лидерот кој од почетокот на првенството е на првата позиција, туку ќе има и предност од 1-0 во победи во нивна евентуална пресметка во финалето на плејофот. Струмичани првото место и предноста на домашниот терен во плејофот ќе го обезбедат само со триумф над „шпедитерите“ во супердербито. Струмица е прва со 45 бода, а Ф. Работнички е втор со 44.

Неизвесност постои и за 3. место. Вардар О. ја има „пол-позицијата“, бидејќи за 50 поени има подобра кош разлика од Свислајон Пелистер (во меѓусебните дуели резултатот е 2-2). Вардарци во последното коло утре го пречекуваат последниот Фени И. и со победа ќе бидат трети. Пелистерци му се домаќини на „отпишаниот“ МЗТ и мора да го совладаат, но ќе чекаат и кикс на „црвено-црните“ во дуелот со кавадарчани. Вардарци и битолчани имаат по 40 бода.

Полуфиналето на плејофот се игра до три добиени средби, а почнува на 21 април.

С. Пелистер е во најтешка ситуација од учесниците во плејофот, бидејќи против кого и да игра во полуфиналето, ќе почне со негатива од 0-1 во победи, и плус тоа ќе гостува на првиот меч.

Битолчани сезонава имаат 1-3 и против потенцијалните ривали Ф. Работнички и Струмица. Вардарци, пак, нема да почнат со негатива. Против двата тима имаат 2-2 во победи, но за пласман во финалето ќе мора да слават барем еднаш на гости во скопскиот или во струмичкиот парк. Интересно е што Вардар О. во Суперлигата двапати ја порази Струмица, а со Ф. Работнички во овој дел има 1-1, но триумфот беше изразен со 26 поени разлика.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Се уште без договор за играњето во домашната лига

Ако Работнички игра само во НЛБ-лигата, за „шпедитерите” нема да претставува проблем играњето во домашното првенство од самиот негов старт, барем такви се размислувањата на тренерот Јорданчо Давитков, кој смета дека може да се направи тим со поголем број кошаркари што успешно ќе може да игра на два фронта. Но, ако во тимот од „Градски парк” се решат да играат и во некое од натпреварувањата на ФИБА-Европа, за што има сериозни размислувања, ќе мора да се пронајде модус за тоа како 13-кратниот шампион ќе игра во Првата лига.
- Со КФМ се уште не е разговарано за нашиот статус во домашното првенство во следната сезона. Се надевам дека набргу ќе седнеме на маса со луѓето од Федерацијата и ќе пронајдеме модус што ќе биде прифатлив за сите - вели директорот Костовски.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Судијата Зоран Златевски вчера објави дека притисокот од страна на Струмица 2005 е од порано, уште од пред мечот со Фершпед Работнички. Тој, но и другите двајца судии на средбата од последното коло од Суперлигата, која се одигра пред дваесетина дена, добивале телефонски закани во текот на ноќта пред натпреварот, нешто што било пријавено и во КФМ и во Министерството за внатрешни работи.
- Ноќта пред средбата Струмица 2005 - Работнички од последното коло од Суперлигата добивав сериозни телефонски закани од Струмица поврзани со моето судење на тимот од овој град. Колку што знам, истото им се случило и на другите двајца мои колеги (Милојевиќ и Терзиевски - н.з.). Оваа случка утрината пред мечот ја пријавивме во КФМ, но и во полицијата. Дали се пронајдени заканувачите навистина не знам - објаснува Златевски.
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
ај ај аеродромци после тоа со ви се деси немате право да зборите, да изгубите на 10 години АФ па треба да сте луди
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.497
Поени од реакции
47.610
gale_vlae напиша:
ај ај аеродромци после тоа со ви се деси немате право да зборите, да изгубите на 10 години АФ па треба да сте луди
Да и ???/:toe: ни се деси и нека се деси уште 100 пати мене не ми е карактерна особина да се предавам.Разбери убав ако некој во Македонија е непроменлива-константа тоа е групата над сите групи Фемили од прв ден иста до ден денес иста па што сака нека биде...приказна без крај.....
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
gale_vlae напиша:
ај ај аеродромци после тоа со ви се деси немате право да зборите, да изгубите на 10 години АФ па треба да сте луди
Како од нас да зависи што изгуби Мзт:uvo:..тоа играчите и тренерот си се криви тие одиграле ние само ги бодриме а они што ке напраат тоа е друга работа!...И што ако сме изгубиле на 10 години Фемили?Ништо посебно...to e toможе ке ни биде криво заради тоа ама за се има 2 патto e to
 

Kajgana Shop

На врв Bottom