Фан клуб: Работнички

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Сеа ем они нема да го сакаат ем несмее да се појави низ Скопје(пред некој ден го бркале во центер неколку наши членови па татко му се жалел).Се на се ова го заслужи.Си го бараше.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
НИКОЛА КАРАКОЛЕВ ОДЛИЧНО СЕ СНАОЃА ВО "ГРАДСКИ ПАРК"
Се е подобро
Новодојденецот во Фершпед Работнички, Никола Караколев, кој од "Јане Сандански" се пресели во "Градски парк", засега одлично се снаоѓа во новата средина.

Бекот на "шпедитерите" го имаше своето деби и тоа на двата контролни натпревари со Амак СП, судејќи според играта може слободно да се каже дека полека но сигурно се вклопува во тимот.

По три и пол години минати во дресот на МЗТ Скопје, направи транфер во најлутиот ривал Фершпед Работнички?

"Точно е дека долго време бев во тимот на МЗТ Скопје, но не се каам што заминав. Во Фершпед Работнички имам одлични услови, кои ги немав во поранешниот клуб. Различен е начинот на живеење, тренинзите, организацијата... Сето ова е разбирливо бидејќи станува збор за тим со голема традиција. Засега сум задоволен како се вклопувам во новата средина, она што е најважно е што имам голема поддршка од моите соиграчи. Ова не значи дека во поранешниот тим не ми било добро. МЗТ Скопје, односно Александар Петровиќ е најзаслужен што потпишав за голем клуб како што е Работнички. Да не ми ја дадеше минутажата сигурно немаше да имам голем напредок во кариерата" - вели бекот на Фершпед Работнички, Никола Караколев.

"Што се однесува до играта, очекувам до почетокот на вториот дел да се вклопам во тимот, кој има доста искусни и квалитетни играчи. Проблеми можеби ќе имам со навивачите на МЗТ Скопје, кои според мене во моментов се најдобри" - додава во продолжение бекот на "шпедитерите".

centarec i micule sto ke kazete na ova, treba da si idiot kako karakolev da dades vakava izjava, da igras za rabotnicki a da kazes deka na vecniot rival mzt mu se podobri navivacite lelelelelelele !!!!!
Moeto mislenje a i mislenje na pogolemiot del od Romanticari. Pederceto ke bide plukano i pcueno od nas na sekoja utakmica a na sledniot ispad sleduvaat podrasticni merki :smir:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Moeto mislenje a i mislenje na pogolemiot del od Romanticari. Pederceto ke bide plukano i pcueno od nas na sekoja utakmica a na sledniot ispad sleduvaat podrasticni merki :smir:
Abe kolku tolku go razbiram Karakolev no tebe nikako da te razberam,i ti ke se nareces navivac.Boze Mili.
Pa toj kolku tolku saka da izvlece glava.
A ti kako "navivac" na tvojot klub se zakanuvas deka go plukas vasiot igrac.
Pa mozebi i jas go mrazev Joco do deka bese u Rabotnicki,se sekavas koga padna(demek Grne go urdi,od togas go mrazev)no koga veke dojde vo Strumica se smeni se.
 
Член од
8 декември 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
UFFFFFFFFFFFF KOLKU BOLI IZJAVATA NA KARAKOLEEEEEEVVVVVV HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAH:tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp:



a i normalno e da ve boli VISTINATA:pos2: :pos2: :pos2: :pos2:
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Hristov drugar, ti izgleda ne ja svakas problematikata tuka? TOa pederceto lizigzacko namesto da gleda bar da bide prifaten od navivacite na noviot klub kajsto e im lize gz na nivnite najluti rivali( a u sekoj slucaj nema da go spasi toa).
Vepar mozda e vistina toa u momentov , podobri ste od nas ama toa e posto neame kontinuitet nemoze so 5 utakmici u sezona da blesneme( bojkotov ne u biva) , no ne e bitno dali e toa vistina ili ne pretpostavuvam svesen si samiot sto ustvari napravi pederceto , sega ke treba od dva fronta da se pazi. Takvi greski ne se oprostuvaat
 
Член од
8 декември 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
Hristov drugar, ti izgleda ne ja svakas problematikata tuka? TOa pederceto lizigzacko namesto da gleda bar da bide prifaten od navivacite na noviot klub kajsto e im lize gz na nivnite najluti rivali( a u sekoj slucaj nema da go spasi toa).
Vepar mozda e vistina toa u momentov , podobri ste od nas ama toa e posto neame kontinuitet nemoze so 5 utakmici u sezona da blesneme( bojkotov ne u biva) , no ne e bitno dali e toa vistina ili ne pretpostavuvam svesen si samiot sto ustvari napravi pederceto , sega ke treba od dva fronta da se pazi. Takvi greski ne se oprostuvaat
prav si,i sega meri mu go pametot na seljakot stipski
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.589
Поени од реакции
48.385
Како што ми кажаа мене завчера во парк едвај се извадил некој го бркал да го претепа само не се знае кој( а и ова не проверено)...После ова се поизвесно ми е мене дека ке го пеат попови кај и да е...
Не ми е јасно место да одмери ситуација он се пушта во изјва што му е многу непотребна и само зијан ке види sd Сега место со едни да е во добри односи со едни скаран он со сите е скаран:bilokojzbot::bilokojzbot:
..........и сега познатиот рефрен ми се врти во глава ''Никола Никола нешто чудно ти се случува'':bil:
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Abe kolku tolku go razbiram Karakolev no tebe nikako da te razberam,i ti ke se nareces navivac.Boze Mili.
Pa toj kolku tolku saka da izvlece glava.
A ti kako "navivac" na tvojot klub se zakanuvas deka go plukas vasiot igrac.
Pa mozebi i jas go mrazev Joco do deka bese u Rabotnicki,se sekavas koga padna(demek Grne go urdi,od togas go mrazev)no koga veke dojde vo Strumica se smeni se.
praviot navivac ke vi kaze !!!!!! sto zboris be dete se citas?????? ako saka i jordan neka dojde u mzt , ako kaze deka cpg se bolje od nas ke si odi bez race i bez noze !!!! a za karakolev ........:pop: gospod neka mu e napomos
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.195
Поени од реакции
950
НИКОЛА КАРАКОЛЕВ ОДЛИЧНО СЕ СНАОЃА ВО "ГРАДСКИ ПАРК"
Се е подобро
Новодојденецот во Фершпед Работнички, Никола Караколев, кој од "Јане Сандански" се пресели во "Градски парк", засега одлично се снаоѓа во новата средина.

Бекот на "шпедитерите" го имаше своето деби и тоа на двата контролни натпревари со Амак СП, судејќи според играта може слободно да се каже дека полека но сигурно се вклопува во тимот.

По три и пол години минати во дресот на МЗТ Скопје, направи транфер во најлутиот ривал Фершпед Работнички?

"Точно е дека долго време бев во тимот на МЗТ Скопје, но не се каам што заминав. Во Фершпед Работнички имам одлични услови, кои ги немав во поранешниот клуб. Различен е начинот на живеење, тренинзите, организацијата... Сето ова е разбирливо бидејќи станува збор за тим со голема традиција. Засега сум задоволен како се вклопувам во новата средина, она што е најважно е што имам голема поддршка од моите соиграчи. Ова не значи дека во поранешниот тим не ми било добро. МЗТ Скопје, односно Александар Петровиќ е најзаслужен што потпишав за голем клуб како што е Работнички. Да не ми ја дадеше минутажата сигурно немаше да имам голем напредок во кариерата" - вели бекот на Фершпед Работнички, Никола Караколев.

"Што се однесува до играта, очекувам до почетокот на вториот дел да се вклопам во тимот, кој има доста искусни и квалитетни играчи. Проблеми можеби ќе имам со навивачите на МЗТ Скопје, кои според мене во моментов се најдобри" - додава во продолжение бекот на "шпедитерите".
Taj KARAKOLEV glup e, se pravi oti e glup, ili trenira za da bide glup:pos2::pos2::pos2::pos2:e za takva izjava da dadas treba na stvarno da si nadaren
 
V

Viktoranius

Гостин
Taj KARAKOLEV glup e, se pravi oti e glup, ili trenira za da bide glup:pos2::pos2::pos2::pos2:e za takva izjava da dadas treba na stvarno da si nadaren

Им се умилкува сега, демек ај ке кажам оти се најдобри и можеби нема да ме закачаат.
А не па тие оти ќе го закачаат, и они јадат го*на на празно.

''КАРАКОЛЕВ МИСЛИ МУ ЈА'' Хаха тоа беше смешно, што има да му ја мисли, си потпиша за Работнички и го боли стојчо.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Pa najdobri sme be svati toa veke i ne kazuvaj mn prikaski ovdeka !a za karakolev neam zborovi da ti kazam so ke mu se desi!
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Hristov drugar, ti izgleda ne ja svakas problematikata tuka? TOa pederceto lizigzacko namesto da gleda bar da bide prifaten od navivacite na noviot klub kajsto e im lize gz na nivnite najluti rivali( a u sekoj slucaj nema da go spasi toa).
Vepar mozda e vistina toa u momentov , podobri ste od nas ama toa e posto neame kontinuitet nemoze so 5 utakmici u sezona da blesneme( bojkotov ne u biva) , no ne e bitno dali e toa vistina ili ne pretpostavuvam svesen si samiot sto ustvari napravi pederceto , sega ke treba od dva fronta da se pazi. Takvi greski ne se oprostuvaat
Сезонава ај бојкотирате, а претходните 10?

Им се умилкува сега, демек ај ке кажам оти се најдобри и можеби нема да ме закачаат.
А не па тие оти ќе го закачаат, и они јадат го*на на празно.

''КАРАКОЛЕВ МИСЛИ МУ ЈА'' Хаха тоа беше смешно, што има да му ја мисли, си потпиша за Работнички и го боли стојчо.
Каков идиот е овој просто неможам да замислам дека постои во реалноста вакво типче. Мисли дека ако Ајдуци се пи*кин дим дека и останатите се.

Си го боли Стојчо, ама затоа татко му моли по телефон да не му се случи нешто, од што го боли Стојчо дава вакви изјави. Толку разбораш дете ти што е ривалство, што е верност, што е навивач...ти си само една импровизација од навивач, ти никогаш не си осетил ривалство, да не речам ти никогаш не си остеил навивачка атмосфера, затоа молим те гледај си мандалото, не се мешај кај што не ти е место и никогаш нема да ти биде место. Ве жалам васм ве жалам пошто толку сакате да станете навивачи, а кутрите нема никој да ве смета за достојни ривали, никогаш нема да напрвите вечно, големо дерби....со други зборови и 100000 титули да земете, секогаш ќе бидете во сенка на вечното дерби, Мзт Скопје - Работнички. Пукни од мака, никогаш нема да го доживееш тоа, па затоа ке ги кажуваш своите фрустрации и комплекси тука, ама што да ти правам, никако неможам да ти помогнам, ниту можеш да разбереш, а јеби га, не е ова што го држам со еднава рака магично стапче па да ти направам вечно дерби и на тебе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom