Фан клуб: РК Пелистер

Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Да завршиме пред Работник.
Во тој случај уште од пред почетокот можеше да прогласиш неуспешна сезона.

Со толку голема разлика во финансии единствен начин Пелистер да заврши пред Еурофарм е заради повреди/суспензии и сл...

Не ме сфаќај погрешно и јас ја сметам за неуспешна уште од старт бидејќи единствен начин да беше реално успешна сезоната е ако се споеја 2та клуба, вака само разгледуваме варијанти на неуспех.

Во ваква ситуација некаков успех е само создавање на тим за подолгорочна стабилност + излез во Европа)...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.875
Поени од реакции
7.260
За мене успешна е сезоната ко ќе излези приватно видео тие во управата оти не знам сега шо се дирктори секретарки тренери менаџери хаха

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.042
Поени од реакции
687
Neka go zemat achraf adli za piker .. remeti coeko..[DOUBLEPOST=1544961267][/DOUBLEPOST]I chris nkngua za golman
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
319
Поени од реакции
230
Ushte 1 nedela pochnuvat so pripremi a ni traga ni glas od zasiluvanja... Bitno gi prodadoja site sega ako ne najdat igrachi ni edna postava nemame da izvajme.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.875
Поени од реакции
7.260
Ushte 1 nedela pochnuvat so pripremi a ni traga ni glas od zasiluvanja... Bitno gi prodadoja site sega ako ne najdat igrachi ni edna postava nemame da izvajme.
Се чека светцкото да го изгледа управата и тие околу неа па да се сјачаме со играчи шо ќе се покажат во немачка и данска

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Се чека светцкото да го изгледа управата и тие околу неа па да се сјачаме со играчи шо ќе се покажат во немачка и данска

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Јас и на сегашнава и на претходната управа да им ебам сѐ најмило! Сакаат се лутат, сакаат не! Преку курот веќе од политика во спортот и во сѐ! Пред 10 години за Пелистер освен титула сѐ друго беше неуспех, за сега да се радуваме на глупости како плејоф и сл.! Море еден да не сотани од копилињата шо го уништија спортот во Битола! Срцето ми плачи и за државата и за спостот во Битола! Но, да ви кажам дека сами сме си криви! Кога личните интереси надвладеаја над нас тогаш јасно беше дека ништо нема да биди!
Од лага до лага сѐ! Повеќе немаме верба ни на домашните!
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Profil na ckembar od najdobrite vreminja...
Roden vo SFRJ, porasnat vo FYROM, a ke ostari vo Germanija...
Sekoja slicnost e nenamerna, jas uste ne sum go fatil pato ...
ama da ostanis tuka i da bidis kurton na nekoj so ima intelegencija kako guma od fico e stvarno zalosno...
Kaj e lokal patriotizmot? Nekade megu lugeto koi ne mozat, ili mozat a ne im e gajle...
Za na krajot da nastani nekoj hibrid na luge koi ke neznat od nosot potamu da vidat...
I posle nie barame jak Pelister....
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.314
Почнаја пак со глупости, од работник портирот да го избркат ќе го соберат.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Како бе му се „ставува“? :facepalm: :pos:
:vozbud::vozbud::vozbud:
Барем некој "нов збор " научивНе.:cuc:
И визуелно добро изгледа текстот, без запирки, точки и останати "непотребни интерпукциски додатоци".
 
Член од
23 јули 2015
Мислења
142
Поени од реакции
121
Абе Битолчани ! До кога ке си го самоуништувате ракометот ? Добро е што избркавте еден куп чкарт играчи , ама па незначи да дпнесите други . Слушам сте преговарале со Евгениј Умовиц бившиот голман на комшиите . Секоја чест.
 
П

Пљампач

Гостин
Абе Битолчани ! До кога ке си го самоуништувате ракометот ? Добро е што избркавте еден куп чкарт играчи , ама па незначи да дпнесите други . Слушам сте преговарале со Евгениј Умовиц бившиот голман на комшиите . Секоја чест.
Јас пак имам инфо дека во преговори биле со Филип Ивановски кој моментално е трет голман во Работник. :unsure:
 
Член од
23 јули 2015
Мислења
142
Поени од реакции
121
Јас пак имам инфо дека во преговори биле со Филип Ивановски кој моментално е трет голман во Работник. :unsure:
Не сум слушнал за ова . Ако е точно и успеете да го вратите Ивановски тогаш тоа ке биде уште еден правилен потег после враќањето на Дрогришки
 

Kajgana Shop

На врв Bottom