Фан клуб: РК Пелистер

П

Пљампач

Гостин
Се глеа по изразот на лицето, дека брко не е задоволен од пазарот шо го напраја и самиот потенцира дека голманската позиција не се пополна адекватно.
Очекував дека ќе донесат некое подобро решение, ама со овај потег неможи да се кажи дека се засиливме.
Освен Станојевич, овие останатите не глеам како ќе го подигнат квалитетот на екипата.
Ако не донесат уште еден бек, ништо чудно и плејоф да не фатиме.
Бутел донесе неколку странци, Охрид ја зачува екипата и плус донесоја уште два играчи со шо имат подолга клупа за ротација.
Многу џефа напраја, многу прашина кренаја и на крај се покакаја в гаќи.
И да влезиме плејоф, сварно незнам шо би праеле таму со ова распашана банда.
Еурофарм 3 квалитетни играчи донесе, Металург е години пред нас, сеа за жал и Бутел кој прва година е во суперлига ќе заврши пред нас.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Дај боже факинг Бутел да заврши пред нас, можи на корлевци ќе му дојди умот, ама и то е да видам да не вервам. Кај и да е и тие ќе се вратат на трибини да си навиват за цилевци.
 
П

Пљампач

Гостин
Дури шупелките наши барат голман таму кај шо не треба да барат, Работник си го договори Томовски за наредна сезона.
Ние ќе се заебаваме со Плех-Мех и ќе ни одржават лекции екипи како Бутел и Охрид...
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Дури шупелките наши барат голман таму кај шо не треба да барат, Работник си го договори Томовски за наредна сезона.
Ние ќе се заебаваме со Плех-Мех и ќе ни одржават лекции екипи како Бутел и Охрид...
Ова е шпекулација или проверена информација?

Доста чуден потег ако е вистина, макар што Еурофарм многу веројатно ќе го победи Металург годинава и има реални шанси за СЕХА идната сезона.
 
П

Пљампач

Гостин
Ова е шпекулација или проверена информација?

Доста чуден потег ако е вистина, макар што Еурофарм многу веројатно ќе го победи Металург годинава и има реални шанси за СЕХА идната сезона.
Не е шпекулација. За брзо ќе го официјализираат по порталите трансферот.
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.082
Поени од реакции
1.908
Беше вчера некој со Струга?
Како изиграја?
Станојевич?
 
Член од
7 август 2011
Мислења
207
Поени од реакции
62
Беше вчера некој со Струга?
Како изиграја?
Станојевич?
Mnogu slabo ekipata, a posebno Stanojevic. 4-5 tehnicki greski imase, nitu vlegvase vo finta, samo podavase i se smeese. Kako na ekskurzija da e dojden
Ekipata dali vo tek na pripremi, umorna ili ne znam so ama ocaj. Papata so stomakot ko dedo mi, katastrofa. Se iznaopomasi, prestapi...
Martino takodze
Dobro izigra gjupceto od Afrika:D, Rezo, Drogata soliden, Pleh uspea nesto da fati.
Vo kratki crti i opst vpecatok SLABO:confused:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Да не се лажиме, Работник има екипа шо ќе го турни Металург годинава. А Пелистер, тој ќе почека некој подобри времиња...
 
П

Пљампач

Гостин
Реално, Пелистер нема тим за да се носи со Работник и Металург. Ние можиме да се носиме со остала боранија. (Бутел, Пролет, Охрид...) ама во никој случај како шо стојат работите, неможиме да се замешаме во битката за СЕХА лига, ни годинава ни во наредните неколку години.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Ja gledam utakmicata na sport club, i ne znam kako e tamu, ama na tv e shtama...
Vo teatarot bitola pojaki atmosveri se prajle...
Ova ne e skopje, bitola drug klub osven pelister nema da virej...
Mnogu mi e maka so vecerva Pelister ne igra koja atmosvera ke bese...
Ama toj pusti bitolski inaet i jadenje megu sebe....
Zato na sledniot popis bitola od vtor grad vo drzavata ke padni na najmalku petto mesto ...
Samo chalamot ke ni ostani, a svetot odi napred ...
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Чирковиќ кај комшиите си дал отказ после денешнот пораз, не сакал да работи со неодговорни играчи :pos::pos::pos:
Овај да беше кај нас тренер во ерата на Вешо, Ивица Лазаревски, Митиќ, Зејак и компанија имаше косата да му падни :pos:

Ѓорѓе не е ова Пролет или Охрид, допрва секс ќе јадите од сите :pos: Туку да ги заебиме сега да го донесиме кај нас :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom