Фан клуб: РК Пелистер

Член од
16 октомври 2011
Мислења
61
Поени од реакции
55
Me interesira dali nekade moze da se najdi celata preskonferencija od denes? Bas me interesira so kazaa okolu odlozuvanjeto i kako toa nikoj ne znaese deka ke ima pres? I dali konecno nekoj novinar postavi nekakvo prasanje do nadleznite?
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Me interesira dali nekade moze da se najdi celata preskonferencija od denes? Bas me interesira so kazaa okolu odlozuvanjeto i kako toa nikoj ne znaese deka ke ima pres? I dali konecno nekoj novinar postavi nekakvo prasanje do nadleznite?
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Имаше лајв фид на инстаграм, вака хај тек не сме биле никогаш :cool:.

Корлето го фатив малку, кажа дека сите борџој ги исплатиле, платата за во Август била исплатена и сега ќе даеле за септември... И после то фала богу за турниро, па за децата во Грција шо ги носеа... Најинтересно ми беше кај шо спомна 52 спонзори шо го помагале клубот, па дел од нив ќе се најделе на дресот :coffee:. Мала замерка имам на цената на сезонскиот билет. Со оглед на то дека важи до плеј офот испаѓа сите утакмици да си ги платиш по 50че, топтан 5 стотки, требаја барем една две да биди гратис ако веќе се решат некои луѓе да купат сезонска. Мада кај нас сезонските се даени по претпријатија и така се влегва... Стандард...

Златко и тој кажа за то дека сигурен бил оти имаме екипа за 4то место и европа да излезиме до година, и дека му било битно да се организира некоја општинска лига со тие другите школи во градот за да имаат појќе утакмици децата, шо е позитивно.

Томче, кажа дека не се собрала екипата на време не знам шо... Па дека овој од Габон дошол многу касно, вака така... Веројатно и него му е јасно дека покрај Работниците и Струга и Бутел ќе се гадни уште од оваа сезона, Пролече е во континуитет пргава екипа, така да и за плеј оф ќе биди жустро.

Во глобала комунистички се работи во клубот. Кога е арно сите се заслужни, кога не оди пак сите се заслужни, наместо да се знај дека пример одделот за маркетинг е мизерија и дека треба таму да се постават луѓе шо разбираат од тоа... Вака сите си се држат за раце и мирна бачка.
Очекувам да во првите неколку кола дебело бидат изненадени резултатски и да го сменат Томче. И со то да ја скурцат сезоната нормално зато шо тој шо ќе дојди место него ќе кука дека не ја составувал тој екипата.
Негативно е шо старосен просек ако се удри 32+ сме најмалку. Од сите овие речиси никој нема да се задржи повеќе од сезона овде, тие некои домашни играчи шо останаја, пак ќе бидат резерви... Да донесеа барем деца од по 20тина години ќе беше друга приказна. Особено на она европското во Словенија, србулињата какви играчи имаа... :aplauz:
Исто, уште никој жив не му текна дека треба да се ангажира кондиционен тренер, нутриционист... Малку од малку организационо да сјачаме.

Добро е то шо не можиме да испадниме овде, за разлика од фудбало кој ќе стигни со на Пискачо екипата да игра до година :oops:.
 
П

Пљампач

Гостин
Како и по обичај, многу збораја а всушност ништо не кажаја.
Сеа со тој турнирот и со канцеларијата ќе го верглат тој муабет уште 3 сезони, а да и за борџојте шо ги подмириле.
Не објаснаја зошто пропадна трансферот на Ради, уствари никој не ги праша пошо немаше новинари на пресот. Не кажа шо се деси со веб страната, зошто домејнот седи една година. Не кажаја до кај се поправките во салата, дали парното ќе функционира и дали кровот е закрпен или пак ќе седиме со кофите и вентијагите на утакмица.

Ама битно кажа дека имале 52 (педесет и два) спонзори дами и господа.:eek:
Па вака ко ќе го слушаш ти се чини дека е претседател на некој бундеслигаш а не на отепаниот Пелистер.
Срамота е да кажи дека тие кафичите и сендвичарите се спонзори на клубот, ако после тренинг ракометарите пијат кафе муфте само и то е спонзорството кон клубот.

Утре ќе се соочат со реалноста и ќе видат колку грешна селекција напраја ова лето. А имаја време од Јануари 2018 година па досеа да пазарат како сакат. То се 9 месеци период за селекција на играчи. Секој месец да договараја по еден играч, сеа ќе имавме екипа за респект а не шалабајзери од 3 континенти тука на платен список.

Убо напиша Wiliam погоре... Арно шо за разлика од фудбалот овде неможиме да испадните, та иначе и овде немаше да ни се глеат греојте ко ќе се тегневме во пониските лиги со екипи од типот на Ринија и Кабли Неготино.

Сепак сите овие глупости шо ги напрај управата не се причина ние да не го бодриме клубот и да продолжиме да си навиваме. Затоа утре, 18:30 сите в сала да му дајме максимална поддршка на Пелистер и да се надеваме дека нема да се избламират против пулените на Циле.


Само едно име знам... :oleee:
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.080
Поени од реакции
1.880
Kempa zeleni so crni rakavi se novite dresoj I konecno pisi ime na igracot nazad nad brojkata (arno Temo zamina ke go zgresea vo prezimeto garant :P )
Od utakmicata nemam golemi ocekuvanja. Desni bekoj nemame ke se maci Borjan tamu na sreden mi se cini sme najpokrieni so Kobe I Crnceto od Zejak ocekuvam samo eden gol Popovic se nadevam ke iskini ostanatite gi znajme. Od piker ke ne napolnat kako I sekoj protivnik ke se ponervirame malce ke ne pobedat I ke si dojdime doma ili v kladilnica da si gledame LS. Ckembari slabo deka ke ima a? Teatar ke bidi ebati derbito...
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Гледам прво полувреме Пелистер-Работник.... Чаневски ли е Омејер ли е... Полувреме на кариерата.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.861
Поени од реакции
7.242
П

Пљампач

Гостин
Битно со Иве се врзаја, КEMPA опрема има, провизиите од играчите легнаја на сметка.
Е сеа следи срамот да се проголта... Горчлив е знам, ќе боли, ќе ве плукат од трибина, ама битно борџојте ги вративте, за се друго Двојче е крив.

Ах бе, лесно е да си нечоек и хоштаплер. Тешко е чоек да бидиш, чист образ да имаш, то е тешко.

Ајде сеа сите до еден таму во борд на директори, управа, секретарки, кафекуварки, сите за раче и гитла од клубот.
Не треба да ни потрошите 300 илјади евра наши пари за да глеаме кај шо го метат паркетот со нас клубој шо се вчера формирани. И без пари можиме тој луксуз да го глеаме.

Срам да ви е на сите до еден во клубот, од играчи до метлари!
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Горе долу реален исход од натпреварот. Еурофарм по доаѓањето на Кузмановски е објективно фаворит и за 2ро место на крај во плејофот, а не пак за есенскиот дел од сезоната. Пелистер ќе се бори со останатите за 4то место и излез во Европа. Мислам дека има доволно капацитет за да стигне до тоа 4то место. Можеби не уверливо, но би требало да бидат појаки од Охрид, Пролет, Струга, Бутел и компанија. Фали очајно десен бек. Вака толку се силите. Черубин и Кобетиќ вредат нешто, се друго е под ниво за повисок резултат.

Е што се однесува до тоа колку реално има логика да се фрлаат пари на random странци на едногодишни договори, тоа е друга приказна, си го кажав мислењето уште летото, да не се повторувам џабе е...

П.С. Како што и претпоставував габонецот е сериозно талентиран ама и сериозно тактичко делкање и дисциплина ќе му треба.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Pelister ima soliden sostav...
Setete se so kakov djgan se raspravase kamenica, kolku se poremeti so vesho i kompanija...
Pelister ima slab trener koj denes ne postavi nikakva odbrana...
Nekoj rece djabe trosele drzavni pari...
Prvo parite sekako ke se potrosat, najpoveke za prenatrupanata korumpirana drzavna administracija koja ke ja podrzi sekoja vlast samo za da zadrzi stolica...
Vie drugite umirajte ili selete se...
Bitno nas ni e arno...
Vtoro da se razberime i parite na cile se drzavni pari, nasi pari...
Zemeni od REK, zemeni od kasarnata, pa eurofarm se bivsite drzavni apteki... seto toa se narodni pari, drzaven kapital vlezen vo djepot na covek koj ima ogranicen pogled na svetot...
Taka da problemot e globalen i sistemski...
Kratkorocnite resenija se baranje dobar trener i obezbeduvanje pogolem budzet...
I rabotnik nikogas nema da ima publika...
To ti e kako zena bez cic** ili maz bez mustaki...
Da mi velese nekoj pred nekoja godina deka najgolemata konkurencija na pelister ke dojdi od bt ke mu se smeev...
Ama kamenot sekogas idi od blisku...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom