Фан клуб: РК Пелистер

Дискусија во форумот 'Ракомет' започната од ziko bt, 29 ноември 2008.

 1. shweps

  shweps

  Член од:
  28 јануари 2018
  Мислења:
  476
  Допаѓања:
  533
  Па нема само суперлига ќе играат ЕХФ куп најверојатно во групи ќе влезат,ќе играат со екипи како Фуксе,Магдебург,Силкеборг,Ла риоха и остали
   
 2. Terrormachine

  Terrormachine

  Член од:
  28 септември 2011
  Мислења:
  452
  Допаѓања:
  287
  Ak dosta e za niv na ova tema kaj sakat i so sakat neka igrat
   
  На vladimir_bt и shweps им се допаѓа ова.
 3. barak_obama

  barak_obama

  Член од:
  22 ноември 2008
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  141
  Abe ova deteto od butel, so recnikot na crevoto, mi lici na bek... takov ist bese lazarov ko dojde v gimnazija...
  Znam deka sega go nemame jevremovic na klupata, a da proba nekoj da poraboti individualno so detevo, da vidi kakvi potencijali ima?
  I od mladincite na zare dvajca trojca treba da idat na trening so prviot tim, taka tatko mu na dimitrovski stalno prajshe duri gi vodese mladincite...
  Zejak e dobar igrac, i ako se uklopi vo bitola i go zasaka grado moze dve tri godini da bide nositel na pelister posebno vo odbranata...pri kraj kariera e i e van forma totalno ama ima potencijal... ama ako se uklopi ke ima perspektiva tuka posto ne e igrac so utre ke go lapni drug tim
  Ednostavno coekot ima da izigra uste dve tri dobri sezoni...
  Ps abe kaj e Ivan markovski pojden so tolku ubaj zeni opkruzen ? :)
  Ova diskusija e vo prilog da se vratime na temata ...
   
 4. ckembarbtt

  ckembarbtt

  Член од:
  8 октомври 2015
  Мислења:
  399
  Допаѓања:
  462
  Trener e vo francuska vtora liga,a vo prisustvo e na sekretarkata sesraE:ROFLMAO::D
   
 5. Пљампач

  Пљампач

  Член од:
  12 август 2018
  Мислења:
  95
  Допаѓања:
  108
  Се збора дека можно е да биди сменeт Томче пред почетокот на првенството.
   
 6. barak_obama

  barak_obama

  Член од:
  22 ноември 2008
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  141
  Abe sho se zalite na salata, tecel pokrivot...
  Ete i na finale US open mu teci pokrivot na djokovic i delpo...
  To e sega trend...
  Da ne zborvame za kotleto na biomasa...
   
  На Kasabian му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Rockn Roll

  Rockn Roll Гостин

  https://24rakomet.mk/пелистер-со-нови-сили-во-новата-сезона/

  "Имаме повредени ракометари и против Е. Работник ќе мораме без двата десни бека. Ќе мораме да комбинираме, но ќе се обидеме да го дадеме најдоброто“.

  "Летово бевме активни, но јас сакав уште неколку други ракометари, кои не се решија да дојдат во Пелистер."

  „Целта ни е да успееме да се пласираме меѓу првите четири екипи на крајот од сезоната и да обезбедиме место во Европските купови. Сезоната е долга, но целиме кон тоа и сакаме да се вратиме на меѓународната сцена. Ќе бидеме нависитна тешка сезона, но мислам дека можеме до плеј-офот и таму меѓу првите четири состави“,

  No coment !
  Someone dreams, and somebody is playing the manager and the director
   
  Последно уредено од модератор: 12 септември 2018
  На Goran Bt и vladimir_bt им се допаѓа ова.
 8. Пљампач

  Пљампач

  Член од:
  12 август 2018
  Мислења:
  95
  Допаѓања:
  108
  Во самите негови изјави се чуствува стравот од неуспехот кој ќе биди неминовен ова сезона.
  И не е толку проблем резултатски да потфрлиш, проблем е кога ќе потрошиш многу повеќе пари од тие кој предходно си ги критикувал и исмевал за неуспесите а ти со скоро двојно повеќе средства ќе го повториш истиот тој неуспех а ништо чудно и да биди уште посрамен.

  Сепак ние сме тука да го бодриме и сакаме клубот, дури и во ваква ситуација кога е во рацете на вакви неспособни раководни лица.

  Сабота 18:30, спортска сала "Младост" :
  Пелистер - Еурофарм Работник

  Сите в сала да му дајме максимална поддршка на нашите и да се испрати јасна порака, дека Битола сака силен и модерен Пелистер.

  [​IMG]
   
 9. sakamestadion

  sakamestadion

  Член од:
  27 февруари 2017
  Мислења:
  301
  Допаѓања:
  92
  Karti za vecer kaj mozi da se kupat
   
 10. vladimir_bt

  vladimir_bt

  Член од:
  16 октомври 2011
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  32
  Ima nekoj so verva tuka deka natprevarot e odlozen poradi rek9nstrukcija na salata???? bog da cuva se ovie, ej... neka izlezat direktorite i sami da kazat zosto se odlaga, ako ne ke pisam jas...
   
 11. Пљампач

  Пљампач

  Член од:
  12 август 2018
  Мислења:
  95
  Допаѓања:
  108
  Е пиши де.
   
  На Goran Bt му/ѝ се допаѓа ова.
 12. vladimir_bt

  vladimir_bt

  Член од:
  16 октомври 2011
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  32
  Ete ti kazi, dali vervas vo soopstenieto? Lugje videte prasajte niz gradot, ne zaebavajte.... kakva rek9nstrukcija kakvi bakraci, za kompleksi se raboti na odredeni likoj, na koi ne mu e mestoto vo sportot... demek celo leto mozese da se trenira i igra(turniri, prijatelski) i sega naednas se oflaga za 2... demek za tie 2 dena ploca da ne turvat na pokrivot??? qjt tamu, bagra ne sposobna i ne pismena...
   
 13. Goran Bt

  Goran Bt локал патриот

  Член од:
  28 јуни 2009
  Мислења:
  6.054
  Допаѓања:
  2.733
  Абе брат дај кажи шо е работата вистина абер немаат шајка да клат а не салата да ја прат туку шо е причината гледав и на фб имаше коментирано па кажи шо е кој комплекси за шо итн...

  Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
   
 14. vasicot

  vasicot

  Член од:
  2 септември 2016
  Мислења:
  117
  Допаѓања:
  75
  da vi ebam se na cela uprava nepismeni edni kazete oti nema pari za sertifikatite za strancite a ne deka salata e problem se po spisok od eden do posleden
   
  На vladimir_bt му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Пљампач

  Пљампач

  Член од:
  12 август 2018
  Мислења:
  95
  Допаѓања:
  108
  И јас подслушнав денес таков муабет, дека наводно ради немање на финансии да ги регистрират странците побарале неколку дена за да се одложи мечот дури да ги регистрират.
  Нејќам да вервам во вакви муабети рекла-казала, ама ако е вистина ова, тогаш сварно ја утнале работата. Уште тој срам фали после толку најави, сликања и турнири да немат пари да ги регистрират странците и да останиме со Маџовци да се р 'ваме цела сезона.
  Мада ако видиш од друга страна, овие играчи и поарно да не можиме да ги регистрираме и да си одат пичкеси материн од кај шо дојдоја, пошо ќе спасиме еден куп пари да заминат во вода а резултатот горе-долу ќе биди ист.

  Да ми речеше некој пред една година дека Злате и Васко вака ќе се избламират со клубот, ќе му се изнасмеев и немаше да го вервам.
   
  На vladimir_bt му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: