Фан клуб: РК Пелистер

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Секоја чест како изиграја комшиите, да не ја кренеа рачната во второто имаше да не наполнат до горе. Имавме некоја шанса да се доближиме на 2-3 разлика пред крајот на првото ама...
Лошо, многу лошо... Од Цауро во последнио мандат ко беше Ефто президенте и ко собираја играчи од улица немам видено толку да му паѓа топката од раце. 10 топки в раце нив му ги дадоја, технички грешки... миљарда. Очекував да изгубат, можда и разликата не е толку страшна според она колкава желба имаа денес да играт, буквално ко робија да ги чекаше ако изиграја нешто.

Ни одбрана функционира, ни напад, ни топката можат безбедно да ја пренесат... Па уште Томче се заебава брз центар игра со овие, пола од нив не знат ни да трчат ко шо треба. На сто засилувања шо довлечкаја за ниту еден не можам да кажам дека е крстен играч. Ај да беа копиљаци ќе речевме му се секоја рацете, ама овие по 30 и кусур години онде 5 пати семафоро ќе го бапнеа за малце...
И стандардно, екипата клапна скроз уште пред полувреме, второто се влечеа ги мрзеше од центар да тргнат, битно Киро и таа една контра шо ја имавме зеде од центар скокна да шутка... Страшно нешто колку е лаком оној човек гол да дај.

Јес да е оваа утакмица скроз небитна, и камо да и уште еднаш нека не сомелат па ние да му вратиме на пролет... Ама искрено, ниту промил шанса има да мрднат работите на позитивно, освен ако не беа дрогирани овие денес па зато вака... Од авион се гледа селектирана екипа во која се знај секој каква улога има, долга клупа и по двајца квалитетни играчи најмалку на секоја позиција... И на другата страна маалска банда шо се рекреира само :facepalm:.

На крај краева, многу поарно ќе биди да Корлето и тие другите партијаши се скријат негде во општината, него овде да се чукат по гради на овој резил, Цревото ваков таков виде дека не оди си собра парталите и си замина... Ова е криминал кој успеал вакви балвани да ги собери од по светот и екипа да прај од нив. Оние молдавците шо ги имаше истоварено Томче пред некоја сезона за овие се играчишта.

Жално како се заебаваат со името на клубот... :oops:
 
Член од
5 јули 2017
Мислења
139
Поени од реакции
59
Strplivo go sledev transver pazarot, gi gledav site prijatelski utakmici i ne komentirav. Se dodeka ne pomine prvoto kolo. Mi brisevte mislenje vikavte deka se lazam, no mi e mnogu milo sto na krajot pogodiv se, bidejki mu ja znam celta na ovaa uprava. Ti da donesis 12 igraci koi tehnickiot direktor na svoj status potvrdi deka se skapi, a cenata se dvizi od 2000 evra pa nagore da imas 50 dena pripremi, da rabotat vo klubot 11 koi se na platen spisok i toa debelo da imaat po 5 funkcii vo upravni odbori, na sekoj pres da najavuvas SEHA liga samo na posledniot da vikas deka sme za 4 mesto e vrejganje na intelegencijata na site koi sledime natprevar. Da izleze sudijata so delegato pred 100 dusi i javno da kaze deka poslab Pleister ne bil nikogas a bil vo teski finansiski stranja, tuka nesto smrdi a znaete sto smrdi? Od igrac so 700 ili 900 eu nemozis da zemis procent ti treba da imas igraci po 2000 eu ili kako sto imame i po 3500eu e tuka se parite so 12 novi sertifikati i uste sto ne budzetot zaminiva i 350 000 eu. A da lazam jas i toa mozam da go prifatam ama sigurno ne lazi tehnickiot direktor koj vika deka Pelister ima mnogu skapi igraci na kraj pak koj e kriv Tomce toa e najlesno. Mozite da pisite kolku sakate mozite se da napravite ama procentite sekogas ke se ubavi i slatki. 400stotini ili 400sto ima golema razlika. A da ne zaboravam da go citiram tehnickiot koj eden den e vo upravata drug den nebil samo rabotel vo klubot kako Direktor bil sovetnik i uste vo dva drugi upravni odbor " Navivackata grupa Ckembari se posramoti na ovaj natprevar ne mu lici vakava grupa na ovaj Evropski Pelister" zatvoren citat. I za kraj deckite so lakirani cevli so sakoa sekretarkite, i uste eden kup vraboteni podobro e da se zafatat so rabota da otkrijat koj gi zema procentite pa posle neka setaat kako pauni....
 
Последно уредено:
Член од
2 август 2011
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.314
Па толку искомплексирани се овие така наречени директори кај не ги бива за ништо па и како да ја имат ослободено Битола се шетат низ салата. А се неспособни ни бојата на дресовите да ја погодат па така РК ПЕЛИСТЕР од ЗЕЛЕНО БЕЛ стана ЗЕЛЕНО црн. Овие што побргу заминат помалку штета на клубот ќе направат.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Послаб Пелистер никогаш не бил, никогаш..
Ние да се собериме од улица нема толку уплашено да делуваме.
Голман го напраја Градимирчо Чаневски, ејјј, Чаневски бе, го отепаја од годење в раце, јас да одев од оние 10 зицери барем 3 гола ќе даев, не знам шо да речам, то ти е, никаква самодоверба, мизерно водство од клупа, никаква идеја и тактика шо и како да се игра, настрана шо цела екипа е небалансирана на сите позиции,
Тотално распашана команда, од оние изгубени ликој вчера единствено Папата ви второ си изигра коректни 15ина минути, и чат пат шо ги погодија голманите.
Петров и Иранецо се изгубија, никаков придонес, топката и играта на една страна овие кутрите на другата страна ни да мрднат ни ништо, бескорисни..
Петров ќе ти играл ракомет, не се виде кутрото, го стопија вчера, впрочем и од ко дојде дечкото е тотално бескорисен, никаков придонес нема кон играта, или пак тренерот не знај, важно некој не знам или двата не знат.
Табанге барем се трудеше, згреши 10 топки, ама беше единствен во цела бековска линија, а можеби и на мечот шо имаше желба за да игра, сите други уште непочнати ги турнаја гаќите,
Со полуиграчи нема шо да бараме, далеку под просекот за Македонска Супер Лига- регуларен дел, камоли да се силиме со Цилелург.
Реално, за најмалку една класа сме послаби, на мајтап не тепаја, не се ни испотија,
На една страна имаш уиграна екипа зачуван и проверен костур, со засилувања на позиции кај шо се потребни, проверени играчи, тренер кој разбира нешто, не Ико,
Додека на другата страна имаш екипа во која секој ден е посебна приказна,
Играчи се носат по системот "Ју Тјуб СРЧ",рандом индијанци од Ју Тјуб, играл во Куенка, Адемар, пред 5 години, играл не знам каде..
Не е крив Зејак шо се најде некој улаФ да му плаќа 2.500,оо евра, еве и нека не се толку, и дупло помалку да се, не вреди,
Мислев Томче нешто научил, ама тој наместо како шо стареј да се стабилизира, ништо, обратна ситуација, еден од најслабите тренери во историјата на клубот, секоја чест за неговите играчки изданија во дресот на Пелистер, ама за тренер на ваков клуб не го бива, колку побрзо го избркат толку поубо, ваков башибозук одамна не сме гледале,
Допрва ќе се циркусите, ко ќе заредат поразите со екипите кои сите на купче да ги собериш немат ни пола од парите шо нашите легенди успеаа да ги спичкат за овие неколку месеци, се спичкаја:cool:...
10 ( десет ) пати ќе сме биле појјаки од лани, they said..., :pos:или поконкретно ова го изјави техникото при неговите препуцавања со обичните смртници по социјалните мрежи.
Пратете шо пиши по ФЕЈСБУЦИ и јасно е се, на прашање или коментар на некојси корисник на социјалната мрежа зошто се одложила утакмицата предвидена за саботата,ете го одговорот на техникото во интегрален текст,

Prvo jas nit sum vo bord na direktori, a bordot pa vrska nema so ovaa situacija so odlozuvanjeto na mecot. A so treba da cekame deka presot e pred pocetok na sezona?! Pred sekoj pocetok na sezona ima oficijalni detali vo vrska so sezonata a ne za odlozuvanjeto. Celo leto na oficijalna strana na pelister na site socijalni mediumi imase izvestuvanje za sekoj potpisan igrac i sl. Prvo vo Pelister momentalno ima 5 oficijalni sponzori a uste 57 kompanii, firmi od gradot koj na vakov ili na svoj nacin ja pomagaat rsbotata ns klubot. Sto ne bese prethodno od osamostojuvanje na Mk. Zatoa denes R.K. Pelister e prv pat bez dolgovi kon nitu eden doveritel vo drzavata i nadvor sto ne bilo od 90 godini na minatiot vek, bez preregistracija na klubot so dodavki od tipot 08 vo imeto ili A.D. itn. A vo januar mesec do sega od nova uprava isplateni se dolgovi vo visina od 200 000 evra dolgovi od predhodna uprava. Platata za avgust igracite ja zedoja na 17 avgust nitu eden klub toa ne go napravi vo mk. A vo 90% seuste nemat zemeno plata a ovaa uprava naredna nedela ke isplati za septemvri! Organiziran i realizirs turnir vo vrednost organizaciona vrednost od precek, prestoj itn na ekipite nad 15 000evra. Ponedelnik ke bidi obznaneta novata oprema na klubot od corapi do posleden spirtski detal za prv pat vo istorija na klubot od evropski brend . A vo mart bese kupena nova oprema od hummel za koga go prevzedovme klubot vo Januar nemase topki za trning so ne se slucilo vo istorijata na klubot da bide ostaven bez topki! Za igracite izborot e na strucniot stab i trenerot za koj posakuvaja i ceneja deka tie igraci im se potrebni i tie se donesoja i toa e cisto nivna odluka a sto ke postignat tie igraci terenot ke pokazi sto i kako i zaedno ke mozi da cenime. A toe sto go zboruvas vrska nema niti imas informacija zato sto ova e samo uste eden spin vo zelba da se pravi negativns slika za pelister a dobro poznata i od kogo.

15К турнирот, аман бе... да не јадеја за тие 4 ( четири ) дена кавијар во Епинал?:masa: ЖИВЕЈТЕ, дојде живото....:cool:
ДАЛИ ВРЕДИ ДА СЕ КОМЕНТИРА?:facepalm:
И за се горенаведено,:zver:...


Кој стигна играчи носи, кој стигна преговара, па овај дошол, овај требало да дојди ама не дошол...
Си заминале играчите од лани по РАЗНИ ОСНОВИ, ќе си одат шо ќе прат, улај се овде да седат, па сите шо заминаја лани, или грото се барем класа подобри од овие шо дојдоа,
Темо на лев бек, и без раце е подобар од двата леви бека шо ги имаме сега, или еден имаме, оти Борјанчо го играт сосила на десен бек каде е бескорисен.
Чуриќ во споредба со Кобетиќ, нема споредба уствари,само Чуриќ вреди колку цела сегашна екипа на Пелистер, за Чуриќ нема пари, да оди дечкото да си го ебава умо во факинг Волендам из Низоземске, ОК Е.
Па и за Митиќ да не прајме муабет, и таков Митиќ шо беше еден од најслабите во ланскиот состав за овие ( квази ) бекој шо ги имаме денес е Рајкинд..
Бојанчо кинеше во одбрана, сеа имаме промаја на сите страни, Томи исто, Везенио за овие е Урош Зорман во најдобри деној...
И појјаки сме биле, да, да, нема грешка...:pos:
Имаш управа шо не можи една интернет страна во 21 век да ја пушти во употреба 1 година,:icon_mrgr:
Турнир од 15 К напраја, страна не мора.
Нужници в сала не мора, плочки, тавани, покриви и милион недостатоци кои фалат в сала, не мора, "УБО Е".
Ама важно најдоја 57 ( педесет и седум ) официјални спонзори...:cool:
Управа која на секој прес кажва различна приказна, до пред 2 ( два ) месеци долгојте на клубот беа под 100 ( сто ) илјади евра, ( или така нешто, да не барам по портали ако не го мрзи некој нека ископа точно шо кажа техникото ко маФташе со тие ливчињата, со бројки, суми и сл..),
Сеа изглегва техникото по само 2 ( два ) месеци и вика 200 илјади евра се борчојте, и се се платило, нема лабаво..:vozbud:
Ашкалсун:anco:..

Во фудбало толкај не се борчојте, шо ги тужи секое можно физичко и правно лице на галаксијата, овде биле 200 К борчојте...:vrtioci: Нема грешка...
И пак топката ја префрлат политички, АААА ВИЕ БЕВТЕ, ВИЕ ВАКА, кој ВИЕ бе алоо?
ВИЕ сте сега управа, ако мислите дека Тројче и компанија работеле незаконски и напрајле штета за клубот барајте одговорност ( тужби, кривични пријави итн),
Лесно е да се критикува, да се напаѓа другиот, ко ќе дојдиш ти на негово место и наместо да ја исправаш работата продолжваш со уште полоша работа јасно е кај тераме, НИГДЕ..
Излишни се коментарите...
Сеа ќе се тегнат со Пролет сабота, екипа со 10 пати помал буџет од легендите наши, тим кој редовно ни држи ракометни лекции, и на терен и по начинот на кој треба да работат вакви екипи ко нас, ама ние за 4 ( четврто ) место се бориме, па да не оставаме ништо на случајноста си фрливме 300 К, барем во та категорија сме во топ 4 во лигата...удрете, не се ваши парите.. НИЕ ( народот ) Ве частиме за да глумите управа и ВИП ФАЦИ на трибина...:cool:

П.С.
Абе оти нема појќе од пиците од кај Шведскиот?:)
Изгледа толку од традицијата да се пречекват гостите по утакмица во клубо, да манат по НЕКОЈА ВИСКА, ( во пластична чаша ) и пица некоја ( средна )..:masa:
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
Мене ме интересира дали некој ќе си дај оставка и да превземи одговорност за лошо работење, резил се напрајвме клубот се уназади и служи само за берење политички поени. Па поарно со деца да играме по 20 години со 30 илјади евра буџет и да речиме то е толку е силата, него вака 300 илјади буџет, па поарно во Драгото да ги фрлеа него да му ги дават на овие играчите од YouTube шо ги купват. Сега утре ќе фатам и јас еден клип ќе клам на јутјуб па можи ќе ме земат ќе лапнам 5000 евра плата т.е. ќе делиме пола-пола со некој од управата.
 
П

Пљампач

Гостин
Нека го збркат Томче шо е можно побрзо од клубот. Нека не се резилат со та незналица од тренер.
Ене слободни тренери има колку сакаш.
Во овај момент јас би типувал на Касим Каменица. Можи овде некој ќе ми се смеј и ќе ме нападни со муабети од типот "ама тој беше го видовме", ама за ова распашана банда само таков тренер е лекот.
Нека му дат одврзани раце него и до плејоф со мали корекции да ја стегни екипата и да проба да ја спаси сезоната. Иначе си Томче нема ни плејоф да фатат.
Касим со играчи од типот на Вешовски, Лазаревски и компанија со далеку помал буџет и никакви услови делуваше поорганизирано и покоректно на терен екипата, одколку сеа со сите овие услови шо ги имат овие телетабисите собрани од сто континенти.
Нека го контакитарт чоекот посекако нема клуб. Сигурен сум дека е две класи над ова незналицата шо моментално седи на клупата на Пелистер.
 
Член од
16 октомври 2011
Мислења
61
Поени од реакции
55
Послаб Пелистер никогаш не бил, никогаш..
Ние да се собереме од улица нема толку уплашено да делуваме.
Голман го напрај Градимирчо Чаневски, ејјј, Чаневски бе, го отепаја од годење в раце, јас да одев од оние 10 зицери барем 3 гола ќе даев, не знам шо да речам, то ти е, никаква самодоверба, мизерно водство од клупа, никаква идеја и тактика шо и како да се игра, настрана шо цела екипа е небалансирана на сите позиции,
Тотално распашана команда, од оние изгубени ликој вчера единствено Папата ви второ си изигра коректни 15ина минути, и чат пат шо ги погодија голманите.
Петров и Иранецо се изгубија, никаков придонес, топката и играта на една страна овие кутрите на другата страна ни да мрднат ни ништо, бескорисни..
Петров ќе ти играл ракомет, не се виде кутрото, го стопија вчера, впрочем и од ко дојде дечкото е тотално бескорисен, никаков придонес нема кон играта, или пак тренерот не знај, важно некој не знам или двата не знат.
Табанге барем се трудеше, згреши 10 топки, ама беше единствен во цела бековска линија, а можеби и на мечот шо имаше желба за да игра, сите други уште непочнати ги турнаја гаќите,
Со полуиграчи нема шо да бараме, далеку под просекот за Македонска Супер Лига- регуларен дел, камоли да се силиме со Цилелург.
Реално, за најмалку една класа сме послаби, на мајтап не тепаја, не се ни испотија,
На една страна имаш уиграна екипа зачуван и проверен костур, со засилувања на позиции кај шо се потребни, проверени играчи, тренер кој разбира нешто, не Ико,
Додека на другата страна имаш екипа во која секој ден е посебна приказна,
Играчи се носат по системот "Ју Тјуб СРЧ",рандом индијанци од Ју Тјуб, играл во Куенка, Адемар, пред 5 години, играл не знам каде..
Не е крив Зејак шо се најде некој улаФ да му плаќа 2.500,оо евра, еве и нека не се толку, и дупло помалку да се, не вреди,
Мислев Томче нешто научил, ама тој наместо како шо стареј да се стабилизира ништо, обратна ситуација, еден од најслабите тренери во историјата на клубот, секоја чест за неговите играчки изданија во дресот на Пелистер, ама за тренер на ваков клуб не го бива, колку побрзо го избркат толку поубо, ваков башибозук одамна не сме гледале,
Допрва ќе се циркусите, ко ќе заредат поразите со екипите кои сите на купче да ги собериш немат ни пола од парите шо нашите легенди успеаа да ги спичкат за овие неколку месеци, се спичкаја:cool:...
10 ( десет ) пати ќе сме биле појјаки од лани, they said..., :pos:или поконкретно ова го изјави техникото при неговите препуцавања со обичните смртници по социјалните мрежи.
Пратете шо пиши по ФЕЈСБУЦИ и јасно е се, на прашање или коментар на некојси корисник на социјалната мрежа зошто се одложила утакмицата предвидена за саботата,ете го одговорот на техникото во интегрален текст,

Prvo jas nit sum vo bord na direktori, a bordot pa vrska nema so ovaa situacija so odlozuvanjeto na mecot. A so treba da cekame deka presot e pred pocetok na sezona?! Pred sekoj pocetok na sezona ima oficijalni detali vo vrska so sezonata a ne za odlozuvanjeto. Celo leto na oficijalna strana na pelister na site socijalni mediumi imase izvestuvanje za sekoj potpisan igrac i sl. Prvo vo Pelister momentalno ima 5 oficijalni sponzori a uste 57 kompanii, firmi od gradot koj na vakov ili na svoj nacin ja pomagaat rsbotata ns klubot. Sto ne bese prethodno od osamostojuvanje na Mk. Zatoa denes R.K. Pelister e prv pat bez dolgovi kon nitu eden doveritel vo drzavata i nadvor sto ne bilo od 90 godini na minatiot vek, bez preregistracija na klubot so dodavki od tipot 08 vo imeto ili A.D. itn. A vo januar mesec do sega od nova uprava isplateni se dolgovi vo visina od 200 000 evra dolgovi od predhodna uprava. Platata za avgust igracite ja zedoja na 17 avgust nitu eden klub toa ne go napravi vo mk. A vo 90% seuste nemat zemeno plata a ovaa uprava naredna nedela ke isplati za septemvri! Organiziran i realizirs turnir vo vrednost organizaciona vrednost od precek, prestoj itn na ekipite nad 15 000evra. Ponedelnik ke bidi obznaneta novata oprema na klubot od corapi do posleden spirtski detal za prv pat vo istorija na klubot od evropski brend . A vo mart bese kupena nova oprema od hummel za koga go prevzedovme klubot vo Januar nemase topki za trning so ne se slucilo vo istorijata na klubot da bide ostaven bez topki! Za igracite izborot e na strucniot stab i trenerot za koj posakuvaja i ceneja deka tie igraci im se potrebni i tie se donesoja i toa e cisto nivna odluka a sto ke postignat tie igraci terenot ke pokazi sto i kako i zaedno ke mozi da cenime. A toe sto go zboruvas vrska nema niti imas informacija zato sto ova e samo uste eden spin vo zelba da se pravi negativns slika za pelister a dobro poznata i od kogo.

15К турнирот, аман бе... да не јадеја за тие 4 ( четири ) дена кавијар во Епинал?:masa: ЖИВЕЈТЕ, дојде живото....:cool:
ДАЛИ ВРЕДИ ДА СЕ КОМЕНТИРА?:facepalm:
И за се горенаведено,:zver:...


Кој стигна играчи носи, кој стигна преговара, па овај дошол, овај требало да дојди ама не дошол...
Си заминале играчите од лани по РАЗНИ ОСНОВИ, ќе си одат шо ќе прат, улај се овде да седат, па сите шо заминаја лани, или грото се барем класа подобри од овие шо дојдоа,
Темо на лев бек, и без раце е подобар од двата леви бека шо ги имаме сега, или еден имаме, оти Борјанчо го играт сосила на десен бек каде е бескорисен.
Чуриќ во споредба со Кобетиќ, нема споредба уствари,само Чуриќ вреди колку цела сегашна екипа на Пелистер, за Чуриќ нема пари, да оди дечкото да си го ебава умо во факинг Волендам из Низоземске, ОК Е.
Па и за Митиќ да не прајме муабет, и таков Митиќ шо беше еден од најслабите во ланскиот состав за овие ( квази ) бекој шо ги имаме денес е Рајкинд..
Бојанчо кинеше во одбрана, сеа имаме промаја на сите страни, Томи исто, Везенио за овие е Урош Зорман во најдобри деној...
И појјаки сме биле, да, да, нема грешка...:pos:
Имаш управа шо не можи една интернет страна во 21 век да ја пушти во употреба 1 година,:icon_mrgr:
Ама важно најдоја 57 ( педесет и седум ) официјални спонзори...:cool:
Управа која на секој прес кажва различна приказна, до пред 2 ( два ) месеци долгојте на клубот беа под 100 ( сто ) илјади евра, ( или така нешто, да не барам по портали ако не го мрзи некој нека ископа точно шо кажа техникото ко маФташе со тие ливчињата, со бројки, суми и сл..),
Сеа изглегва техникото по само 2 ( два ) месеци и вика 200 илјади евра се борчојте, и се се платило, нема лабаво..:vozbud:
Ашкалсун:anco:..

Во фудбало толкај не се борчојте, шо ги тужи секое можно физичко и правно лице на галаксијата, овде биле 200 К борчојте...:vrtioci: Нема грешка...
И пак топката ја префрлат политички, АААА ВИЕ БЕВТЕ, ВИЕ ВАКА, кој ВИЕ бе алоо?
ВИЕ сте сега управа, ако мислите дека Тројче и компанија работеле незаконски и напрајле штета за клубот барајте одговорност ( тужби, кривични пријави итн),
Лесно е да се критикува, да се напаѓа другиот, ко ќе дојдиш ти на негово место и наместо да ја исправаш работата продолжваш со уште полоша работа јасно е кај тераме, НИГДЕ..
Излишни се коментарите...
Сеа ќе се тегнат со Пролет сабота, екипа со 10 пати помал буџет од легендите наши, тим кој редовно ни држи ракометни лекции, и на терен и по начинот на кој треба да работат вакви екипи ко нас, ама ние за 4 ( четврто ) место се бориме, па да не оставаме ништо на случајноста си фрливме 300 К, барем во та категорија сме во топ 4 во лигата...удрете, не се ваши парите.. НИЕ ( народот ) Ве частиме за да глумите управа и ВИП ФАЦИ на трибина...:cool:

П.С.
Абе оти нема појќе од пиците од кај Шведскиот?:)
Изгледа толку од традицијата да се пречекват гостите по утакмица во клубо, да манат по НЕКОЈА ВИСКА, ( во пластична чаша ) и пица некоја ( средна )..:masa:
So mene pisese Korleto na FB... Posle istite muabeti so gi kazvat po ne znam koj pat (vol. 43), si vikam jas da ne ne razbiram ili mozi pa tie mn pojke znat od mene. I samiot vide kakvi muabeti praj i so pisi... Site gluposti so gi iznapisa vo oci mi padna i muabetot so '90 te :) :) :). Togas ako imase dolgoj klubot, ova sega e naucna fantastika. Se ti e na mesto so napisa, ama ne znam za koj pisime i zosto uste se nadevame deka nekoj, ke napraj nesto. Sekoj razgovor so niv e istiot muabet vekje 1 i pol godina taka da ne ni ocekuvam da ja smenat matricata, pa uste po malku da prifatat/prevzemat odgovornost za greskite okolu igracite, pa i organizacijata i ekipiranosta na samiot klub, a toj so salot so maftase po kampanji, e toj e naj za greota od site vo toj "bord na direktori". Cel den imam da pisam Tomasino ama dzabe e, jas i ti, i site dr ke se nervirame sekoja god, tie muva ne gi lazi....
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Abe i ne e biten tolku sostavot, iminja ne igrat... treba harizmaticna licnost kako trenjer koj ke raboti i koj ke go obedini timot... nie cheling finale stignavme so mladinci...
Uzivav koga treneri bea makovej, shunda, kamenica, alusevski...
I segasnata uprava ne e tolku losha pogotovo zlate, ama mu se udri od glava toa sho nepravedno gi bojkotiraja kamenica i alusevski.... kamenica molese za publika stario i dade se od sebe...
A ja sum uveren deka na kamenica ne mu bese stalo dali e piskacev vo klubot ili korlevski...
Za ovaa ekipa jas mislam deka najdobar trener bi bil shundovski bidekji najdobro raboti individualno i znae da postavi odbrana...
Ama tesko da dojdi vo matno shunda...
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
131
Поени од реакции
266
Томче во секој случај треба да си оди, ако е фер ќе напрај ко Борче а ако не ќе треба бркање. Во Пелистер работата можи да ја испрај работата Алушевски или пак Тексо. Кај него има дисциплина и со никакви играчи шо се вели без плата вадеше резултат. Мислам дека во овај момент тој е најреално решение
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Vo opstinski klub, vo slepo crevo kako so stanavme, nikogas nema da dojdat jaki igraci, zosto bi dosle?
Igraci so madin... i jas bi sakal da imame ama ete nemame, mu zavrsvat madinj... ko ke mu shushni nekoj stotka pojke...
Koja partija bila na vlast i pojke isprala pari , preku transferi i bilo sho ic ne me interesira bidejki e pod moeto intelektualno nivo...
Mozi ako legni nekoj v zatvor za to,ke mu dojdi umo, ama lugeto se menuvat,navikite ostanuvat...
Jas mislev za resenie sega, tomce e legenda ama....
Harizma mu fali na klubot, da povleci.... pa mozi ke dojdat i iminja i madin**
 
Член од
10 јуни 2016
Мислења
84
Поени од реакции
119
Една слика милион зборој ... На сликата се сите шо за Пелистер и за ЗНАЛЦИТЕ од тренери не чинеа и НЕМАЈА КАПАЦИТЕТ и беа добри за втора лига.
Бооо глата ни ја дупнаја.
Цауро: На еден тренинг се праеја жуабет за засилување и стана збор за засилување од Молдавија и Цауро во негов стил,абе јас во Молдавија знам само курви дека има а не ракометари.
А денешниве тренери гледајќи на ФБ купија играчи од Габон.Имат сала тие тамо или ги гледаја земјодеско кај шо играт на мали голчиња?
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom